Нова војна на Косово, реалност или фикција ?

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
...Vo sto podobra situacija sme nie vo Makedonija za razlika od Srbija???Nisto podobro ne e kaj nas duri mozebi i polosa situacija sme od srbite bidejki nie sami si ja potpisavme kapitulacijata vo Ohrid 2001 godina koga od dobiena bitka na teren protiv nekolku krimanalni grupi ne nateraa na sila da potpiseme poraz i ona sto Albancite nemase nikogas da go dobijat so vojna go dobia na miren nacin od kako prvo se izivuvaa vrz Skopje ,Kumanovo ,Tetovo kako ke im prdnese.
во многу полоша ситуација сме моментално од србите,
Господе те молам прати ни го нашиот Тадиќ
само тогаш би биле не во подобра ситуација од србите, туку во најдобра ситуација на балканот
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Dali ti Heidrich si cul za EIPED??
I sekogas se postavuvaat na visoki koti od koi mozat da pokrijat pogolema teritoria koja moze da se izviduva i prisluskuva.I celata prikazna okolu Cupino brdo bese bas toa.AMerikancite montiraa oprema ,Srbite go zazedoa visot na razmontiraa i si se povlekoa na svoja teritorija.
A nei od Makedonija i samata ARM samo sto dozvoli od nasa teritorija da se prisluskuva i da se montira oprema za takva namena se stavivme na strana na Amerikancite i so samoto toa napravivme neprijatelski akt so toa sto nasa teritorija e koristena za razzunuvacki operacii protiv togasna SR Jugoslavija.Koj i da e bil ke reagiral na nacin na koj reagiraa togas Srbite , a zatoa imame primeri pomegju drugi sosedi na prostorite na bivsa Jugoslavija so Slovenija i Hrvatska koi imaa mnogu takvi razuznuvacki aferi.
Друже родови и весови да немешаме...
Абре човече дали си ти свесен со каква опрема располагаат Американците?И би ставиле опрема на некој рид?Мислам дека не ги познаваш работите доволно.Жал ми е што морам да констатирам така но....да речеше АРМ инсталирала некоја прислушна радиостаница ама Америка.И пази Србија тогаш муда да ги истера Американците .....
Во главно муабетот со прислушување нема врска никаква со реалноста.....

И на крај тоа е СУВЕРЕНА територија на РМ.Наш проблем што ке инсталираме и кога би инсталирале...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Единствено голема мака и страданија можат да покренат еден народ да земи оружје во рака и да си го стави животот на коцка за борба за слобода. Никој од ќеиф или забава не го оставил домот, фамилијата, работата и отишол во планина со оружје в раце не знаејќи дали ќе преживее или не, а кога цел народ ќе се крени на нозе, значи трагедијата била огромна.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Веруј несакаш Тадиќ да ти дојде :wink:
сакам сакам
и ќе ти кажам зошто
ти мислам пред некој ден пред да станеш омразениот под никот ти стоеше националист

ај да провериме, гледам и многу мои сонародници тој збор го сваќаат позитивно, па зборуваат за некој позитивен национализам, што е аксиоматска нелогичност т.е. апсолутна глупост

nationalism = love of and pride in one's own country, esp. Believing it to be better than any other country

patriotism = love for and loyalty to one's country

да не треба и извор да наведам
значи јас сум патриот (мене љубовта ми е сосема доволна, а супериорноста не ми треба), а да ме убедува некој дека нешто само по себе негативно, би можело да биде позитивно, нема шанси
__________________
“Sex in the morning. Which is the best time to have it. As long as you've cleaned your teeth beforehand.”

Thom. E. Yorke
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
сакам сакам
и ќе ти кажам зошто
ти мислам пред некој ден пред да станеш омразениот под никот ти стоеше националист

ај да провериме, гледам и многу мои сонародници тој збор го сваќаат позитивно, па зборуваат за некој позитивен национализам, што е аксиоматска нелогичност т.е. апсолутна глупост

nationalism = love of and pride in one's own country, esp. Believing it to be better than any other country

patriotism = love for and loyalty to one's country

да не треба и извор да наведам
значи јас сум патриот (мене љубовта ми е сосема доволна, а супериорноста не ми треба), а да ме убедува некој дека нешто само по себе негативно, би можело да биде позитивно, нема шанси
__________________
“Sex in the morning. Which is the best time to have it. As long as you've cleaned your teeth beforehand.”

Thom. E. Yorke


По твоја логика бриши национализам и стави нацизам :toe:
Не сакаш Тадиќ пошо он ќе ве допродаде и предаде :wink:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Друже родови и весови да немешаме...
Абре човече дали си ти свесен со каква опрема располагаат Американците?И би ставиле опрема на некој рид?Мислам дека не ги познаваш работите доволно.Жал ми е што морам да констатирам така но....да речеше АРМ инсталирала некоја прислушна радиостаница ама Америка.И пази Србија тогаш муда да ги истера Американците .....
Во главно муабетот со прислушување нема врска никаква со реалноста.....

И на крај тоа е СУВЕРЕНА територија на РМ.Наш проблем што ке инсталираме и кога би инсталирале...
Jasno mi e deka za tebe Amerikancite se ULTIMATE sto se odnesuva do tehnologijata i do nekade si i vo pravo.No za odredeni razuznuvacki operacii opremata ednostavno mora da se instalira na teren i kako sto ti kazav oprema e instalirana na Cupino Brdo, e sega dali koga dosle Srbite na taa visinska kota ameri imalo tamu jas ne znam no znam deka i definitivno Srbite se sto nasle razmontirale i odnele so sebe fakt.Vtoro nasa teritorija e koristena za tie razuznuvacki operacii sprema treta zemja vo ovoj slucaj SRJ sto pretstavuva neprijatelski akt bez obzir dali toa go rabotela ARM ili pak Amerikancite.Da bese toa napad kako sto ti sakas da go prikazes na veb sajtot na ministerstvoto za odbrana statijata za 14 juni 1994 godina ke bese mnogu podolga od onaa koja stoi denes sto na sekoj bi trebalo da mu kaze nesto.
So se sto storivme za Amerikancite od 1992 do 1999 godina tie nam mnogu ubavo ni vratija 2001 godina vo Aracinovo koga so svoite "sojuznici" siptarskite teroristi vojuvaa protiv ARM i MVR i koga ARM bese na pragot od pobeddata so dip;omatki sredstva amerikancite gi izvlekoa teroristite od obruc i od unistuvanje.
I kako sto gledam denes seuste vo ARM ima likovi kako tebe Hiedrich koj im veruva na amerikancite iako sekogas rabotea protiv nas sto e mnogu zalosno.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Јас кажав пред некој ден нашите поранешни владетели љубеа да се тртат, е сега се најде еден кој неќе да се трти, до кога ќе издржи не знам, се плашам да не го натртат со сила и него
Да , да... Сега се најде некој кој го трти спствениот народ, ама и него ќе го натртиме...
И овде збориме за Косови и Метохија,а не за нашиов квази премиер... За него има друга тема на друго место...
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
По твоја логика бриши национализам и стави нацизам :toe:
Не сакаш Тадиќ пошо он ќе ве допродаде и предаде :wink:
си го имавте вие едно време џинџиќ, кој ве водеше на правиот пат, ама сами си го скинавте, и дозволивте да (продолжи да) ве води слобо-вата реинкарнација коштуница, кој не е националист туку ултранационалист.

е сега зграпчете го моментот и итајте кон европа,
и како што ти реков тебе пред некој ден, ви посакувам среќен пат кон таа дестинација и што поскоро да стигнете.

е тогаш фигури како чича на нашиот форум ќе бидат за потсмев и веројатно ќе се затскријат или потполно сокријат, а можеби и ќе бараат азил во северна кореја, или венецуела, пошто вашата братска русија нема да сака да го прими, а атина уште одма ќе му рече "одјеби"
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Скратено, Косова.
Ne 'kosove"!!!

Skrateno KOSMET!!!

Klku i da sakaat Albancite da go smenat nazivot i da go izvrtat dzabe im e od imeto ne se bega od vistinata ne se bega,od nivnite zlostorstva nema beganje i ke si odgovaraat vo skoro vreme a 'kosove" pak ke si se vika Kosovo i Metohija kolu toa i da vi preci na vas neprijatelite na Slovenstvoto.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Jasno mi e deka za tebe Amerikancite se ULTIMATE sto se odnesuva do tehnologijata i do nekade si i vo pravo.No za odredeni razuznuvacki operacii opremata ednostavno mora da se instalira na teren i kako sto ti kazav oprema e instalirana na Cupino Brdo, e sega dali koga dosle Srbite na taa visinska kota ameri imalo tamu jas ne znam no znam deka i definitivno Srbite se sto nasle razmontirale i odnele so sebe fakt.Vtoro nasa teritorija e koristena za tie razuznuvacki operacii sprema treta zemja vo ovoj slucaj SRJ sto pretstavuva neprijatelski akt bez obzir dali toa go rabotela ARM ili pak Amerikancite.Da bese toa napad kako sto ti sakas da go prikazes na veb sajtot na ministerstvoto za odbrana statijata za 14 juni 1994 godina ke bese mnogu podolga od onaa koja stoi denes sto na sekoj bi trebalo da mu kaze nesto.
So se sto storivme za Amerikancite od 1992 do 1999 godina tie nam mnogu ubavo ni vratija 2001 godina vo Aracinovo koga so svoite "sojuznici" siptarskite teroristi vojuvaa protiv ARM i MVR i koga ARM bese na pragot od pobeddata so dip;omatki sredstva amerikancite gi izvlekoa teroristite od obruc i od unistuvanje.
I kako sto gledam denes seuste vo ARM ima likovi kako tebe Hiedrich koj im veruva na amerikancite iako sekogas rabotea protiv nas sto e mnogu zalosno.
Друже како што ти напишав мнооогу работи не ти се познати.Посебно со муабетов...
Ама ај по ред ке фанам не за друго барем другиве да сфатат дека не знаеш што пишуваш.

1.Со сета сателитска опрема(да не навлегуваме ултимејт или не)што ја поседува САД која е логиката да инсталираат опрема пред носот на непријателот т.е. покрај самата граница?
2.Ај и нека ја инсталирале(смешна е тезава ама морам).Ке ја остават незаштитена така?.И сега сакаш да ми кажеш дека со сета војска и капацитети ангажирани по Босна и Хрватска ВЈ ке се осмели да заплени Американска опрема?:tapp:
3.Српска војска навлегува и зазема дел од суверената територија на РМ.Интервенира нашата армија.Како би го карактеризирал ти ова?Екскурзија?Настава во природа?Пикник?Свингер парти?

И на крај. Таквите амбасадори на странскиве земји кои овде на форумот застапуваат туѓи интереси, ке ми речат овака дека јас им верувам на Американците или Швајцарците искрено ми се повраќа.Ама не ради тоа што си го пишал него ради тоа што воопшто не размислуваш што пишуваш.Земи убаво прочитај ме сегде на форумов каде пишувам(не се многу места)и види на кого ја му верувам.На самиот себе.Јас и верувам на Македонија и нејзините интереси.Сите против неа се и против мене и јас против нив.Ме заболе дали е Марсовец или Конгоанец.
ПС за американците знаеме ај пиши Србија што направила арно за Македонија?
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Ги населила Сасите у Осоговието каде денес копате руда и правите метали кои ви се најголем извоз :helou::back:

си го имавте вие едно време џинџиќ, кој ве водеше на правиот пат, ама сами си го скинавте, и дозволивте да (продолжи да) ве води слобо-вата реинкарнација коштуница, кој не е националист туку ултранационалист.

е сега зграпчете го моментот и итајте кон европа,
и како што ти реков тебе пред некој ден, ви посакувам среќен пат кон таа дестинација и што поскоро да стигнете.

е тогаш фигури како чича на нашиот форум ќе бидат за потсмев и веројатно ќе се затскријат или потполно сокријат, а можеби и ќе бараат азил во северна кореја, или венецуела, пошто вашата братска русија нема да сака да го прими, а атина уште одма ќе му рече "одјеби"

Жив је Чича умро није док је српства и Србије :smir:

Џинџиќ си го доби тоа што си го заслужи:helou::back:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Голем придонес за нова војна на Косово ќе даде и следната замисла:


Двајцата претседатели во Приштина разговарале за максимално отворање на албанско-косовската граница , или како што рекле „уривање на границите меѓу двете албански држави

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=A37E76BD4BB51D48BDCDDF45E71D00AE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom