Жестока тепачка меѓу навивачите на МЗТ и Работнички

Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Кое пиење бе море не треси се мававме со флаши камења некој и со боксови имаше од кај нив повредени и неколку приведени исто и од кај нас мислам 1 повреден и приведен во станица..Дојдоа алфи и мн полиција и фамата се расчисти...СЕ НА СЕ ЈАКО ДЕРБИ:helou:
Оххх...како ли ви лежи лажењето.:tv:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
и ти се тепаше сношти?

Не,ја у сала бев ....Најголема грешка у животот ми тоа...

Било фер,нешто како 10 на 10,или повеќе имало од ФА? :)
60-180 било како јас што разбрав...

Значи го испивте? :vozbud::pos2:
Никако...

Да резимираме. Глупи се и двете страни што прават вакви дивјачки испади.
Така е најфер, нели?

Па не баш...Се си има своја причина зашто се десило ...Долго време немаше вакво нешто и конечно беше време да се раздвижат малце стварите на тифо-сцената....
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе видете, ако пратите што се дешава во нашата кошарка ќе знаете дека долго време се акумулира тоа незадоволство како прво од судењето од третманот на навивачите и затоа дојде до овакво нешто. Ако КФМ во минатите години дозвелеше МЗТ да земе по некоја титула тогаш и страстите ќе беа помали. А сега они сакаат да го уништат клубот, на прошлата утакмица не реагираа за одлуката на трнерот на работнички што си направи приватен жур и сето тоа доведува до ова што се случи. така да мора тие од кфм да размисалт малку дека ја уништуваат кошарката со тоа што форсираат неко јклуб. еве сега го форсираат фени и тоа не убаво.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Сеа ќе има избори у КФМ и се надевам дека ќе го сменат досегашното раководство...Ја не глеам ништо позитивно што направи Даниел Димевски за кошарката освен тоа што ќе одиме на ЕП наредната година...На долгорочен план не постави никакви основи и сеа затоа ќе го јадеме наредните 10 години од екипи како Португалија...За младинските категории па да не зборам, таму нема никаков напредок...
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Кое пиење бе море не треси се мававме со флаши камења некој и со боксови имаше од кај нив повредени и неколку приведени исто и од кај нас мислам 1 повреден и приведен во станица..Дојдоа алфи и мн полиција и фамата се расчисти...СЕ НА СЕ ЈАКО ДЕРБИ:helou:
koe pienje? decko se slusas sto zboris be? bese ti uopste vo tepackata??? daj ne lazi luge na forumi molimte poso imate nad 10 povredeni inace a za tie so ne veruvaat neka idat na A1 stranata ili na Sitel pa ke vidis na vestite pravicnite informacii sto zborat... nad 10 imate povredeno a eden decko od FA licno mi prizna deka imate mn povredeni... baska da ne spomnuvam kako begavte... i za tie sto neznaat sto se slucilo "zestokite momci" od FA sami si go baraa... idevme nie po ulica bez problemi, oni napadnaa so flasi i kamenja, a sekoj normalen covek na takva provokacija ke vrati...samo problemot e sto toa vrakjanje za clenovite na FA bese fatalno...:pos2: p.s. bog neka go blagoslovi transparentot:pop: hahaha...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ова е срамота за спортот како прво. Како второ вакви дивјачења само ја покажуваат цивилизираноста на овој народ. Не знам што се добива со вакви глупости. Демек полнење на его што ќе искршиш нешто или ќе измлатиш некој?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
koe pienje? decko se slusas sto zboris be? bese ti uopste vo tepackata??? daj ne lazi luge na forumi molimte poso imate nad 10 povredeni inace a za tie so ne veruvaat neka idat na A1 stranata ili na Sitel pa ke vidis na vestite pravicnite informacii sto zborat... nad 10 imate povredeno a eden decko od FA licno mi prizna deka imate mn povredeni... baska da ne spomnuvam kako begavte... i za tie sto neznaat sto se slucilo "zestokite momci" od FA sami si go baraa... idevme nie po ulica bez problemi, oni napadnaa so flasi i kamenja, a sekoj normalen covek na takva provokacija ke vrati...samo problemot e sto toa vrakjanje za clenovite na FA bese fatalno...:pos2: p.s. bog neka go blagoslovi transparentot:pop: hahaha...

Оди ЛЕчи се бе моомак од јбт нежно момче кој бегал од вас да не бегавме од муријата бегавме пичко една...а за транот ќе биде друга прикаска дечкото од позади мкдоналдс нека се пази кај движи
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ова е сељачка работа, а жалосно е што навивачите се гордеат со тепачката.

Никогаш во овие тепачки нема победник и само штета си прават.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Добро, најискрено!
Какво задоволство ви претставува тоа да се тепате и да се жртвувате (своеволно и волонтерски:)) за некои кошаркари што земаат големи пари и што к*р не ги боли за вас??
Неможете да разберете дека нема никаква причина?
апсолутно никој не профитира од тоа, а сите ризикувате и сите влагаат во минус!
Дури и им правите проблеми на вашите тимови кои поради своите ,,фанови" може да бидат казнети...
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ова не требаше да се деши...изакаате се ,има повредени
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Citam i se cudam!!! mnogumina od vas ne svakaat sto e toa rivalstvo...gi obvinuvate za nivnata megusebna tepacka,sto ve boli vas kur ili pice za toa!! ne go pozdruvam ova krsenje na stanovi i dzamovi od okolnite zgradi,sepak toa ide na smetka na drzavata,no go podrzuvam ona sto imalo fight...cpb i fa go napravija ona sto dolgo vo makedonija se nema sluceno,konecno malce da se razmrda mak tifo scenata...tocno e toa,vo tepacka nikogas nema pobednik,samite si imaat steta,noo neznam kako da objasnam nekoj toa nemoze da go svati!!
Pozdrav
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Меѓу нас има нешто што вие ТВ гледачите никогаш не го сваќате!:helou:
Да се присуствува на барем еден натпревар ќе се осети жарот, ама на вас ви се натуцани мозоците дека нема ништо на натпреварите, дека тие се неквалитетни итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom