Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.
Ј

јовица11

Гостин
Абе стварно ја исвиркаа Каролина таа година, што е право така беше, исвиркано беше македонското девојче со најлошата песна ЕВЕР на Скопски:pos:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
УЛТРА ГОЛЕМ ХИТ :tapp: не зезај еј добра беше песната ама најдобар пласман до сега има Елена Ристеска :vozbud: :baeh:
ЧИТАЈ: процентуално по земји учеснички, да не треба и тоа да се објасни?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Мислам дека по победата, Каролина стана уште популарна не само во Македонија него на цел Балкан и уште повеќе луѓето почнаа да ја сакаат - а со затворена уста си останаа фановите на уличните бендови ...Во салата имаше кланови со напишано КАРОЛИНа на плакатите, така да Универзална и Македонија славеше таа ноќ победа
По некоја си традиција, вечер победува најпопуларното име - КАЛИОПИ, иако таа песна ми е неспоредлива со досегашните песни
Затоа напрд Сленг, напред Некст Тајм!
aj те молам не прајме овде мубает за Каролина и за нејзините претходно тапа настапи..јас шо бев тогаш шо гледав на ТВ се слушаше публикана како извикуваше... освен тие нејзините верни фанови..
за болдираново можам само ова да искоментирам : НЕМОЈ НЕ МЕ РАДУЈ:pos2:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
ЧИТАЈ: процентуално по земји учеснички, да не треба и тоа да се објасни?
А процентиве може да ми ги прикажеш на графикон те молам?
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
Не знам што се толку заморувате више со тоа па што и како било и дали по некој свиркале секогаш имало незадоволни едни свиркале други аплаудирале секој со свој вкус само 2004 не свиркаа оти беше само еден пејач па немаше по кого да свиркаат иако и тогаш публиката напатена македонска не беше задоволна од песната али сега за сега рекордер за свиркање беше 2005г. али сега најверојатно вечерва тој рекорд ќе биде соборен важно е во нешто да сме рекордери.
Инаку во сето ова има и нешто добро ова е последен пат да ја слушаме патетичната Калиопи оти после Москва не верувам дека некој ќе сака да ја види или слушне во МКД.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Спонзор на Калиопи е T MOBILE, колку за информација
А иначе вчера кога водителите читаа дека во следниот круг настапуваат Калиопи и Наум, слушнав дека публиката аплаудираше, денес ќе видиме
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
ЧИТАЈ: процентуално по земји учеснички, да не треба и тоа да се објасни?
Види пример иако е глуп. Ако од 5 луге си 3 место е полошо од 4 место од 6 луѓе?

Доста за Каролајна си има тема за незе.

Вечер само да гласаме за Генгста оро.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Види пример иако е глуп. Ако од 5 луге си 3 место е полошо од 4 место од 6 луѓе?

Доста за Каролајна си има тема за незе.

Вечер само да гласаме за Генгста оро.
Па јас не ја почнав дискусијата за Каролина овде, него друг!
Само уште да додадам за тие што не им беше јасно, кога настапуваше Каролина преклани имаше рекорден број на земји учеснички, дури над 15 земји повеќе од кога пееше Елена

И вечер , секако, ГЕНГСТА ОРО, а дали знае некој како ее редоследот за пеење вечер?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Па јас не ја почнав дискусијата за Каролина овде, него друг!
Само уште да додадам за тие што не им беше јасно, кога настапуваше Каролина преклани имаше рекорден број на земји учеснички, дури над 15 земји повеќе од кога пееше Елена

И вечер , секако, ГЕНГСТА ОРО, а дали знае некој како ее редоследот за пеење вечер?
Па прочитај малце. ШТо има везе кога има повеќе учесници кога е побитно местото како си завршил. 3 место од 4ца е подобро 4 место од 5ца секогаш. Затоа доста аман со тоа како слеп за стап си се фатила....
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
До сега кружеа многу местенки за евентуални победници: Калиопи, Проект Македонија, Ристо Самарџиев и Некст тајм.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Еј наслушнав нешто дека Игор Џамбазов вечер ќе направел некаков скандал сличен таков имаше у Бугарија дали е точно тоа? знае ли некој нешто за тоа.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
До сега кружеа многу местенки за евентуални победници: Калиопи, Проект Македонија, Ристо Самарџиев и Некст тајм.

This is the one :tapp:

Ако победи Калиопи, се префрлам на Линукс!!!

ЃЕНГСТА ОРОО!

ЃЕНГСТА ОРОО!


Еј наслушнав нешто дека Игор Џамбазов вечер ќе направел некаков скандал сличен таков имаше у Бугарија дали е точно тоа? знае ли некој нешто за тоа.
Може да и залепи шамар на калиопи :pos:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Најглупа песна до сега беше онаа со која за прв пат настапи Каролина на Евровизија, мислам дека беше "Од нас зависи" , a таа пред две години мислам дека беше добра и дека немаше никакви проблеми оклу изборот. Ама ако вечер тепа Калиопи и Наум тогаш ја добиваме најлошата песна што сме ја пратиле на Евросонг. Таа песна едноставно не е Евровизиска.
 
Ј

јовица11

Гостин
Па јас не ја почнав дискусијата за Каролина овде, него друг!
Само уште да додадам за тие што не им беше јасно, кога настапуваше Каролина преклани имаше рекорден број на земји учеснички, дури над 15 земји повеќе од кога пееше Елена
Тресеш зелени.Слушај ваму бидејки ова ќе го кажам само еднаш: Кога пееше Ристевска, истата заврши на 12-тото место од 24 учесници, а Каролајна заврши на 14-тото место од исто 24 земји претставници.Која е тука твојата логика не знам стварно (мани ти тоа колку земји пееле вкупно со полуфиналиња, збориме за финале и конечен пласман)
Ќе ти болдирам она што сакам да го потенцирам за полесно да дојде до тебе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom