Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Влатко имал многу поубави песни, и не само Влатко, него и Некст Тајм имале поубави песни
А за калиопи да не зборам, не знам што е полошо, дали рум дум дум или целиот албум кој САМО на српски го извади
Гласав за Сленг и Оро, затоа што песната е откачена и интересна, али изгледа форумџиите не гласаат, па затоа после коментираме дека требало друг да победи
ГЛАСАМ вечер и тоа за Орото и за близнаците!
Каролина има најубава песна...Ти пљукнам девојчето опседнато со неа..Влатко немал убава песна..ееее бе!
 
П

Паган-др

Гостин
Ако ги пратиме Некс Тајм можеме да победиме само ако е тоа Детска Евровизија. Потшо Некст Тајм имаат фанови од 7-14 години така да ете ги гласовите.
За Динг Донг колку и да изгледа идиотска песната може да се пробие на Евровизија. Ако можеше лани Верка Сердучка (мажот преправен во жена) да се пробие зошто да неможе сијалицава со текст кој лесно се памти.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сленг засега имаат највеќе на форумов гласови, ама пошо сите викате дека било местено и со тие изјавите на Калиопи кои појќе изгледаат на разгалено момиче од 16 години кое по секоја цена мора да го добие она шо го замислила.
Ајде нека победи, само самата себе се залажува прво цела сала ќе ја извикува.. незнам со кое лице би излегла кога сите ќе ја извикуваат:toe:

Да беше уба песнана убо ќе беше а не облечени ко Адамс Фемили двајцана и глумет готик нешо...
 
Ј

јовица11

Гостин
Ама гласајте вечер за Сленг а не само на форумов.Инаку мене не ми се допаѓа ни на Сленг ниту на Опи, ама ако морам да бирам, боље охриѓаните неко Мортиша Ако Не Победам Ќе Пејам За Србија Букле!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ако победат Калиопи и Наум ке бидат исвиркани како Каролина пред 2 години од цела публика во универзална. Ке отиде без подршка и секако со слаб резултат. После незнам со кое лице ке пее кај нас. Затоа куферите и Србија и така самата си кажа дека сакала таму да пее ако не сме ја избрале а и последното ЦД беше само српско. Од такви како незе ни е преку глава....


П.С. Генгста оро за победа!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.567
Поени од реакции
14.340
Ќе може некој да го напише редоследот по кој ќе настапуваат вечер ?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Jас реков дека ќе гласам за СЛЕНГ, што ме кошта две три пораки да пратам, мислам по 20 денари се
Иначе рекоа дека на сите три вечери ќе биде различно жири, па вчера слушам исто биле Џафер, Џокси...
Со оваа Евровизија, МОРТИША згази се што можеше, па белким ќе и се исплати она целта ги оправдува средствата
Џабе и победа, кога народот ќе јка замрзе затоа што неправедно победила најлошата песна воопшто, што се бламира,ај да имаше одлична песна, ќе гласав за неа - али рум дум дум е болест за моите уши
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ако победат Калиопи и Наум ке бидат исвиркани како Каролина пред 2 години од цела публика во универзална. Ке отиде без подршка и секако со слаб резултат. После незнам со кое лице ке пее кај нас. Затоа куферите и Србија и така самата си кажа дека сакала таму да пее ако не сме ја избрале а и последното ЦД беше само српско. Од такви како незе ни е преку глава....


П.С. Генгста оро за победа!
и после изјавуваат Македонци биле ова биле она биле..
и стварно не ми е јасно со кое лице би оделе и би пееле таму кога знаат дека цела Македонија им се лути:jaj:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Ааааа вечер мора да се гледа :pos2: сега ја слушав Калиопи и Наум :tapp::tapp::tapp: знаев уште пред да ги чујам дека нема да си одговараат ама овие апла се тапа невидена,мислам дека знам кои се ганста,имам песна слушано од нив :pos: обавезно гласам за нив дај да не се букаме со Калиопи еј
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ако победат Калиопи и Наум ке бидат исвиркани како Каролина пред 2 години од цела публика во универзална. Ке отиде без подршка и секако со слаб резултат. После незнам со кое лице ке пее кај нас. Затоа куферите и Србија и така самата си кажа дека сакала таму да пее ако не сме ја избрале а и последното ЦД беше само српско. Од такви како незе ни е преку глава....


П.С. Генгста оро за победа!

Не ме смеј, јас бев таа година и сите плескаа кога Каролина победи! Таа песна беше барем ултра голем ХИТ по Евровизија, балканот уживаше во таа песна, а Каролина се врати со најдобар резултат досега на Евровизија , процентуално по земји учеснички гледано
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Не ме смеј, јас бев таа година и сите плескаа кога Каролина победи! Таа песна беше барем ултра голем ХИТ по Евровизија, балканот уживаше во таа песна, а Каролина се врати со најдобар резултат досега на Евровизија , процентуално по земји учеснички гледано
Па и јас бев и тоа десно од сцената и гледав се, како свиркаше целата сала и никој не аплаудираше освен 10 девојчиња кои седеа напред. Ти беше една од нив сигурно?! Немој не ме радуј, каков хит па дури и Каролина неможе да се сети како иде песната. Најтапа песна од сега што победила а и не поштено. Мислам дека од тогаш Каролина почнаа да ја мрзат повеќе и се повеќе.
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Абе Динг Донг ретардираната да оди најдобро е :pos2: И така ни е ретардирана Европа:toe::smir: Инаку на Лозаноски и Илиевски ми се допаднаа, а и Next Time беа ок, а како квалитетна песна и јака музика на Самарџиев и Џорлев ама сепак ни треба нешто повесело што дефинитивно Adams family НЕ!:pipi:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Мислам дека по победата, Каролина стана уште популарна не само во Македонија него на цел Балкан и уште повеќе луѓето почнаа да ја сакаат - а со затворена уста си останаа фановите на уличните бендови ...Во салата имаше кланови со напишано КАРОЛИНа на плакатите, така да Универзална и Македонија славеше таа ноќ победа
По некоја си традиција, вечер победува најпопуларното име - КАЛИОПИ, иако таа песна ми е неспоредлива со досегашните песни
Затоа напрд Сленг, напред Некст Тајм!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Не ме смеј, јас бев таа година и сите плескаа кога Каролина победи! Таа песна беше барем ултра голем ХИТ по Евровизија, балканот уживаше во таа песна, а Каролина се врати со најдобар резултат досега на Евровизија , процентуално по земји учеснички гледано
УЛТРА ГОЛЕМ ХИТ :tapp: не зезај еј добра беше песната ама најдобар пласман до сега има Елена Ристеска :vozbud: :baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom