Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ако сакаме да пратиме интересна песна јас сум за Генгста оро или Рок Агресори

А Ако сакаме убава сериозна песна јас сум за : Александар Белов, Влатко Лозаноски, Влатко Илиевски или Некст Тајм... ,ама со ваква песна не верувам дека нешто ќе направиме, истата приказна како и секоја година, можеби ќе се пласираме во финале, а во финала ќе завршиме на средина или подолу...)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Абе видете... Разбирам дека на Евровизија се праќа нешто интересно, откачено и несекојдневно, разбирам дека не се праќа нормална песна, тоа е веќе повеќе од очигледно.. Ама ова Генгста оро не е ни малце интересно и откачено, едноставно е.. глупаво.
Можеби до мене е проблемот што не ми се допаѓа. Нешто е. Или дечките имаат слаба смисла за хумор или мене нешто не ми е јасно.

:jaj:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе видете... Разбирам дека на Евровизија се праќа нешто интересно, откачено и несекојдневно, разбирам дека не се праќа нормална песна, тоа е веќе повеќе од очигледно.. Ама ова Генгста оро не е ни малце интересно и откачено, едноставно е.. глупаво.
Можеби до мене е проблемот што не ми се допаѓа. Нешто е. Или дечките имаат слаба смисла за хумор или мене нешто не ми е јасно.

:jaj:
Кажи ми што не е интересно и одкачено во ГЕНГСТА ОРО?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.567
Поени од реакции
14.340
Абе видете... Разбирам дека на Евровизија се праќа нешто интересно, откачено и несекојдневно, разбирам дека не се праќа нормална песна, тоа е веќе повеќе од очигледно.. Ама ова Генгста оро не е ни малце интересно и откачено, едноставно е.. глупаво.
Можеби до мене е проблемот што не ми се допаѓа. Нешто е. Или дечките имаат слаба смисла за хумор или мене нешто не ми е јасно.

:jaj:
Делиме исто мислење. На сите им се допаѓа Генгста Оро, мене па ни најмалку не ми се допаѓа. А ако ја испратиме таа песна, или ќе бидеме брука, или ќе поминеме многу добро со пласманот. Шо знам, мене највеќе мерак ми праи Белов...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Божеееееее, вчера ја гледав репризата вечерта.. Абе шо е онаа:nesvest: Калиопи беееееее... се крстев дур ја гледав.. срамој,бруки невидени.. незнам незнам стварно шо да искоментирам она бешее промашај(во секоја смисла) на годината...
:uvo:
Ни на Белов не ме бендиса песната, на Влатко Илиевски беше добра...
Сепак вечерва ќе скокнит сметакана за телефон на мама..:kesa:
И уште сум сигурна после ова шо го видов дека само Генгста дека треба да оди, но како и секоја година така и оваа ќе биди местено и сугурно ќе напрает некој мајмунлаци, ќе променат некој цифри во гласојте..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Делиме исто мислење. На сите им се допаѓа Генгста Оро, мене па ни најмалку не ми се допаѓа. А ако ја испратиме таа песна, или ќе бидеме брука, или ќе поминеме многу добро со пласманот. Шо знам, мене највеќе мерак ми праи Белов...
Белов е за на Макфест не за евровизија.

За евровизија од нашиве, само ГЕНГСТА ОРО или Динг Донг. Другиве ниедна, а најмалку калиопи.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Абе видете... Разбирам дека на Евровизија се праќа нешто интересно, откачено и несекојдневно, разбирам дека не се праќа нормална песна, тоа е веќе повеќе од очигледно.. Ама ова Генгста оро не е ни малце интересно и откачено, едноставно е.. глупаво.
Можеби до мене е проблемот што не ми се допаѓа. Нешто е. Или дечките имаат слаба смисла за хумор или мене нешто не ми е јасно.

:jaj:
До тебе е.
Купи си нова смисла за хумор. :pipi:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Кажи ми што не е интересно и одкачено во ГЕНГСТА ОРО?
Па.. Прво изгледа ко со сила да се прават интересни, што воопшто не им успева. Второ, невозможна е за слушање, иритира и не можам да ја слушам подолго од една минута..
Трето, кажав, можеби до мене е, али не ги сфаќам..:toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Па.. Прво изгледа ко со сила да се прават интересни, што воопшто не им успева. Второ, невозможна е за слушање, иритира и не можам да ја слушам подолго од една минута..
Трето, кажав, можеби до мене е, али не ги сфаќам..:toe:
Се ова заедно се вика, различен вкус. А тешко ти е да ги слушаш затоа што не сакаш хип-хоп.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
I vo koj li zhanr na muzika bi se vklopila ovaa? Kaliopi pee nekoi operi....Naum si tera narodno a tapanite nekoj rok-folk??

Ili ova ja odslikuva nashata prava slika vo Makedonija - UZHAS I BEZUMIE!!!!!!???

Neka plache kolku saka Kaliopa....ama PAK nema da glasam za nea!
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Според мене на евровизија треба да оди некоја нормална песна а не ганста оро или рок агресори:nesvest:
Најдобро ке биде на евровизија да оди влатко лозановски ( мн е добра песната ), некст тајм, александар белов или кристијан :wink:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
можааа в град сум посљеден, али кај нас горе в село сум прф:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Според мене на евровизија треба да оди некоја нормална песна а не ганста оро или рок агресори:nesvest:
Најдобро ке биде на евровизија да оди влатко лозановски ( мн е добра песната ), некст тајм, александар белов или кристијан :wink:
досега “нормални“ песни пуштавме па к*р скршивме
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Според мене на евровизија треба да оди некоја нормална песна а не ганста оро или рок агресори:nesvest:
Најдобро ке биде на евровизија да оди влатко лозановски ( мн е добра песната ), некст тајм, александар белов или кристијан :wink:
И лани им беше уба песнана на Адријан,Врчак и Тамара и сите им се радвеа ама на крај не ни влегоја во финале на евровизија..
основна работа за да успејш на евровизија е да имаш добар сценски настап... а не само да сејш микрофонот пред тебе и кружиш со левата рака околу него а со десната го држиш и пејш...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom