Музеј на смртта сред Скопје

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ех...протести не му одговараат на ДПМНЕ, така се спречува преродбата :)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
,a be bas mi e gajle sto mu odgovara na DPMNE ili pak na SDSM,me interesira samo sto i odgovara na MAKEDONIJA.a vo ovoj slucaj ovoj poteg na DPMNE ne mi se dopaga,odvratna mi e i samata pomisla na toa,a da ne ni pomislam kakvi problemi ke se stvaraat vo idnina.zar moze da se dozvoli izgradba na muzej NA TERORISTITE koi ja napadnaa MAKEDONIJA,vo sred MAKEDONIJA?
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Vidi sto ni donese vashata evropa i nato, svaka vi cast. Sega milo vie li? Vakvi raboti nikogash ne bi imalo da bevme so Rusija. Ama sakavme so djavolot sega neka ni ebe mater...
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Нема врска ова со ЕУ и НАТО туку со Мајски договор.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ЕУ и НАТО постои во Мајскиот договор ама некако тешко ќе биде Грујо да го исполни после сите чврги на Македонија од ЕУ, е веќе тоа ќе биде проблем не само за ДПМНЕ туку за сите нас, тогаш ќе го видиме вистинското лице на ДУИ.
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
treba da go iznesat celiot MAKEDONSKI narod na ulica,da protestira protiv izgradbata na nesto najidiotsko do sega sto se gradelo,pa uste i so amin od drzavata.takov muzej neka si gradat vo KOSOVO I METOHIJA,a ne tuka.leleeeeeeee,a be ima li MAKEDONCI vo MAKEDONIJA?
Нема..затоа и с(м)е ФИРОМЦИ..нели??
:toe:
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Вие бе знаете дека тоа е влезено во документација како споменик на култура и како таков не смее да се чепка? За се има правила како во светот така и кај нас само кај нас што не се почитуваат да знаеш какви казни треба да има за ова не може на кого ќе му текне што и да му текне да прави споменик на култура па после да го преправа, преадаптира во друг објек во зависност од времето(периодот) и кој е на власт ОВА Е ЛУДИЛО
LUDILO? LUDILO? OVA E MAKEDONIJAAAAA!!!!!!!!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Изјава на Ахмети на отварањето:

вчера на Денот на албанското знаме, лидерот на партијата, Али Ахмети, за отворен го прогласи Музејот на слободата, како што рече, „во славното Скопје, во главниот град на Дарданија“.
Нема да коментирам!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Изјава на Ахмети на отварањето:



Нема да коментирам!
Тоа е остаток од минатото, знаеш, тој, на времето у Швицарска...
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Да, ама во влада е!!

Пс. Ја објавив веста како топик така да може и да се брише од овде ако има потреба.
Силен, штета што не ми дозволија да сликам од таму документи :) ќе го посетиме некој ден заедно.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Наместо во музејски витрини, собраните материјали кои нудат пресек на историјата на Албанците, од периодот на дејствувањето на Призренската лига до 2001 година, беа поставени на рамки од прозорци, на кујнски маси, а две стари карти дури беа едноставно ставени на под.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
абе да им ебам мамата сиптарска какво знаме за нив само секс
 

Kajgana Shop

На врв Bottom