Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Што Би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?


  • Вкупно гласачи
    238

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ќе му помогнам и не размислувам за последиците...:vozbud:
- не бе шала на страна... ако ми е добар другар ќе му помогнем да се откаже од тоа а ќе напраем све што е потребно да му помогнем...:toe:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
па прашањето е дали би можел да му помогнеш едноставно си бираат пат таков и џоинтот им е како да јадат леб. еднаш пробав на еден дечко што играше со мене фудбал на едно турнирче да му кажувам вака така он не нема више да праам и ајде играше фудбал со нас и ми се појави на една утакмица андуван и како што почнавме да губиме јас почнав во очи се да му кажувам ваков таков и дечково се преправаше дека се повредил а уствари плачеше за грдите зборови од моја страна ама џабе помина турнирот како да не си му рекол секој ден се тресе за еден џоинт!
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Ако ми е добар другар ке му помогнам .. ако не ми е, ке го оставам да умре !
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ништо.

Втор годинава, да ти ебам животот глупав. А што е најиронично, токму оние кои најгоркото нешто кое го имаа добиено од животот беше вкусот на Швепсот.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ќе разговарам да види дека тоа што го прави дека не е во ред и ќе се обидам да му помогнам но ако гледам дека станува зависник и дека мојата помош не му е од корист и дека полека пропаѓа и си го уништува животот би им кажала на родителите да си го пуштат детето да се излечи од зависност(сето тоа ќе го направам за негово добро).
 
К

*Каталонец*

Гостин
Ако се работи за навистина некој добар другар би му помогнал на секој можен начин.
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
Нема кој не пробал во ова време али ако некој другар станува зависен прво ќе правам муабет со него ќе го присилувам да се откаже... Ако неќе ќе го предупредам дека ќе го кажам на Родителите и пак ако не прекине СТВАРНО ЌЕ ГО КАЖАМ
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
па...во последно ко шо ми е умот...ке си пробам и јас со нив...кај тие таму и јас...ако веке ги сакам толку...сите за еден..еден за сите..:smir:
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
definitivno bi kazal na roditelite zasto ako nekoj moze da mu pomogne toa e roditelot toa e moe mislenje

па прашањето е дали би можел да му помогнеш едноставно си бираат пат таков и џоинтот им е како да јадат леб. еднаш пробав на еден дечко што играше со мене фудбал на едно турнирче да му кажувам вака така он не нема више да праам и ајде играше фудбал со нас и ми се појави на една утакмица андуван и како што почнавме да губиме јас почнав во очи се да му кажувам ваков таков и дечково се преправаше дека се повредил а уствари плачеше за грдите зборови од моја страна ама џабе помина турнирот како да не си му рекол секој ден се тресе за еден џоинт!
gluposti

Да..тоа е најлесно што можеме да направиме..Но што кога ти би се нашол во ситуација да ти треба помош?..било во каква..не мора да е проблем со дрога..Какво би било чувството да бидеш одбегнуван?
taka e

ке се дрогирам и јас што ке правам :vozbud:
haha

brakja da vi kazam jas dzabe e muabeti i trudenje da mu pomognes on ako e resen nisto nemoze da go spreci toa da vi e jasno ...
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Ако е на "Ивона" тешко дека ке го отргнеш он ке те отргне тебе попрво имам двајца другари џабе ти е се:nesum: што и да правиш :toe:
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
pa znaejki kolku ocajni mozat da stanat korisnicite na droga, samo ke im kazam da se drzat na rastojanie so tie gluposti od mene i tie so mi se bliski, oni neka si furaat film kolku sakaat
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Не е дека е интересно на почетокот.. Цело време е.
Кога некој оди до крај.. На ган.. Додека не го допре дното од СИТЕ можни аспекти на живот не е свесен во што е проблемот.. Дрогата е ко цигарите..
1.Некои пробуваат да се одкажат вечно но неможат и незнаат како..
Знаат дека претеруваат дека праат лоша ствар али им треба, кругот на луѓе им е од потешки џанкери и кога и да проба да се одкаже налетува на некој со муабет - *Ај да се организираме* и си продолжува по старо
-на таков би му помогнала..
2.Но некои со години се рокаат.. Знаат милион луѓе што им биле другари и умреле од тоа.. Ги пречекуваат тие ствари со коментар - *Не се дрогираше многу, ама ваљда сакал да се самоубие* знаат дека е лошо тоа што го праат али се со мисла - Не праам по многу.. И имаат зацртано дека ќе го остават шприцот коа сакаат само што моментално нејќат.
-таквите се ТЕШКИ џанаци.. Колку и да ми е другар спас нема баш

Како што реков.. Полесен џанкер, да ми е ептен другар би пробала да му помогнам мислам дека иам познавање на таа тема и можам да го вратам колку толку и не со празни муабети.. Али потежок џанкер не ти е ни другар.. Другари му се само оние што имаат роба, праат или дилаат.. За таквите.. R.I.P. бејби што да кажам друго..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ќе си се повлечам, ќе го игнорирам, зошто кај што има дрога, има и други работи кои одат паралелно со тоа така да може ни крив ни должен да бидеш жртва:toe:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
баш денеска дознав ..за еден наркос од мое маало..скоро две години користи хероин и сеа брзо дознале неговите..и татко му го заклучил у соба до сеа скоро две недели и за да прошета само со мајка му иде до предавница..али кога го видов му се вратила малце боја на лицето не е како што беше блед и такви ствари..дај боже нека се среди али искрено се сомневам таквите луѓе и да се средат..да дојдат до близок судир со дрогата..пак ке посегнат по неа колку и да не сакаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom