Кандидати за "Сељак на годината 2008"

Гласајте за Сељак на годината


  • Вкупно гласачи
    335
  • Гласањето е завршено на .

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Ама на Елвир му е убава песната со посебен тоналитет како ја пее ''Некаде после два...испаднав будала ГОЛЕМА''Мислиш иде по голема нужда.Најако беше еднаш на мирц кога видов еден се пишал ник со неговото име.Му се уклучив надевајки се дека е Елвир и го пцуев.Си викам и да е,и да не е да ми олесни.
 
П

Паган-др

Гостин
Се мисев меѓу Драган Вучиќ и Геј Геј ама за Геј Геј гласав.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Мекица е сељак.Заменик Сејак на сељаците.Подсељак на Вуќиќиќ.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Ooooooo bozeeee pa tolku e sjajna listava sto ne mozam da se odlucam za koj da glasam. :pos2:

Sepak po mene prednicat Dragan Vucic, i tajfata Elvir Mekic, Cvrcak i Dzej Dzej. :pop:
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Не можам да се одлучам :uvo:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Јован Јованов или по најново Џеј Џеј заедно со другар му Елвир. Лигуши. После иде Експериментални Хрчак
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Драган Вучик , типот е најголемата сељандура на листава.Стално фура некои квазииновативни емисии кои секогаш се копија на актуелните шоуа , син му го упропасти со неговите врски , тепаше некој пред универзална , а плус пее и гејски песни од време на време.
Царот немојте да го спомнувате тука ,он е посебна категорија на рурални нотни патриоти
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
јас сум си од село и си го поддржавам мојот соселанец геј геј шо на маало си го вбикааме јоце
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
Драган Вучик , типот е најголемата сељандура на листава.Стално фура некои квазииновативни емисии кои секогаш се копија на актуелните шоуа , син му го упропасти со неговите врски , тепаше некој пред универзална , а плус пее и гејски песни од време на време.
Царот немојте да го спомнувате тука ,он е посебна категорија на рурални нотни патриоти
абе се мислев елвир ќе победит ама драган ме заеба. Ама уште имат надеж, Елвир ќе ги соберит ЈЈ и Врчак и ќе напрает коалиција Сељаци на годината и така ќе извојуваат победа. Напрееееееееед:vozbud:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
абе се мислев елвир ќе победит ама драган ме заеба. Ама уште имат надеж, Елвир ќе ги соберит ЈЈ и Врчак и ќе напрает коалиција Сељаци на годината и така ќе извојуваат победа. Напрееееееееед:vozbud:
„Заедно сме посилни“ :pos2:
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Ima golem izbor tesko e da se odbere, ama sepak Vucic go staviv na prvo mesto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom