Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас одбивам да не си праам бајрам со паметот..Ќе си праам...:)
Едноставно не можам да пишам “пропало“ на утакмицата и да глеам,а да мислам дека немаме шанси и ќе не попарат од голови.Не можам така... Еуфорија ме фати уште од неделата и денеска едвај го чекам натпреварот и ќе седнам да глеам со мисла дека ќе победиме. Знам дека би ми било полесно да поднесам пораз ако и однапред очекувам нешто такво,ама не ми е гајле. Или ќе се радуам ептен или ептен ќе ми биде за нигде...
Едноставно верувам во победа вечерва! Знам дека моментално не е реално,ама јбг... Ќе си праам бајрам со мозокот,барем до вечер ако ништо више! :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Dida

Oddo----Nesta----Silva----Zambrotta

Pirlo
Abate--------------Flamini
Seedorf

Pato------Roni


Само вака да излеземе!

Сидорф ќе ја успорува до максимум али тоа ни е, ќе чекаме контра на Пато или некоја снајперска од Роналдињо упатена кон него. Така да ќе мора Фламини и Пирло да го сечат у корен Кака' и наважното одбраната да биде максимално концентрирана.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
POZDRAV do site fanovi na MILAN denes ja resavame situacijata so Real 2 mora da bide ...pozdrav jas sum golem fan na ovoj klub posebno po najgolemata zvezda koja ja imase MILAN a se znae itoa e Andry Shevchenko

zatoa i logoto na mojata strana e takvo ...pozdrav viva MILAN
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Миланези вечер очекувам една магија
иако не ве сакам ко тим али осекам дека можете да го совладате Реал
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Гатузо повреден е или ? Нејќам да го глеам блиску Кака :tv:
 

Zemzela_

Solo Milan
Член од
5 септември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
10
Јас одбивам да не си праам бајрам со паметот..Ќе си праам...:)
Едноставно не можам да пишам “пропало“ на утакмицата и да глеам,а да мислам дека немаме шанси и ќе не попарат од голови.Не можам така... Еуфорија ме фати уште од неделата и денеска едвај го чекам натпреварот и ќе седнам да глеам со мисла дека ќе победиме. Знам дека би ми било полесно да поднесам пораз ако и однапред очекувам нешто такво,ама не ми е гајле. Или ќе се радуам ептен или ептен ќе ми биде за нигде...
Едноставно верувам во победа вечерва! Знам дека моментално не е реално,ама јбг... Ќе си праам бајрам со мозокот,барем до вечер ако ништо више! :)
Оууу ,:bravo:браво дечкото за се кажано во постот, тоа е навивач :aplauz:. Секоја чест, ептен ме бендиса :cuc:.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Гатузо повреден е или ? Нејќам да го глеам блиску Кака :tv:
Да повреден е малце...
Ама до Кака ќе го глеаш Фламини,што е полошо според мене. Понепромислен ми изгледа Фламини од Гатузо... Полош е тој за Кака. :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Да повреден е малце...
Ама до Кака ќе го глеаш Фламини,што е полошо според мене. Понепромислен ми изгледа Фламини од Гатузо... Полош е тој за Кака. :)
Абе кој сака нека е, само не Гатузо. Го гледаше видеото кога дојде на тренинг Кака, така ? :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Абе кој сака нека е, само не Гатузо. Го гледаше видеото кога дојде на тренинг Кака, така ? :)
Абе едно е шамарче, а друго е на натпревар да му направи некој јак старт.
Вајда не е до толку забеган, a може и е :pos:

Јас мислам дека Кака ќе има огромна трема вечер, да игра пред своите фанови кои се правеа за него. Може измислиле нова песничка ќе видиме :) A мож и старата ќе му ја пејат :):):)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Абе едно е шамарче, а друго е на натпревар да му направи некој јак старт.
Вајда не е до толку забеган, a може и е :pos:

Јас мислам дека Кака ќе има огромна трема вечер, да игра пред своите фанови кои се правеа за него. Може измислиле нова песничка ќе видиме :) A мож и старата ќе му ја пејат :):):)
Гледам и во претходниот пост пиша, дека ако не денес, тогаш во Мадрид сигурно Кака ќе дадел гол. Да те поправам само, вечерва се игра во Мадрид, по 2 недели во Милано. :)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Абе кој сака нека е, само не Гатузо. Го гледаше видеото кога дојде на тренинг Кака, така ? :)
Го глеав... :pos:Гатузо гарант и денеска ќе се поздрави со Кака.Ваљда на покултурен начин,дека ипак на негов терен е овојпат. :)
А што се тиче Фламини,доста страшно му изгледаат стартовите што ги прави...Се надевам дека ќе пази вечерва.И за наше и за ваше добро! :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Гледам и во претходниот пост пиша, дека ако не денес, тогаш во Мадрид сигурно Кака ќе дадел гол. Да те поправам само, вечерва се игра во Мадрид, по 2 недели во Милано. :)
Окс испомешав :)
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Иди бе обеси се :pos: т.е надрогирај се :)

Интер се утепа од бранење у пм ...ги утепавме

Абе Пеце, ќе игра најдобриот лев бек на светот? :vozbud:
Добро е што има малце вакви глуперди ко тебе, доаѓаш на форумов само да вреѓааш, тоа ја покажува само твојата ниска интелегенција, раков не се замарам со такви како тебе, ама многу претеруваш.

Како прво ти не го сакаш клубот, ти сакаш клубови како Челзи и Манчестер Сити, тие што некотролирано фрлаат пари за да го достигнат она што е Милан со години наназад.

Така да подобро иди навивај за друг клуб, само ти и уште двајца тука на форумов небевте задаволни од победата на Милан, само вие се радувате на порази, само вие не можете да го прифатите клубот наков како што е во моментот, затоа те молам не ме замарај повеќе, пиши си го своето мислење, ја моето, ако сакаш да дискутираме да најдеме заедничко решение, во секое време, ама ако си само за вреѓање, одјебиме веќе еднаш.

Dida

Oddo----Nesta----Silva----Zambrotta

Pirlo
Abate--------------Flamini
Seedorf

Pato------Roni


Само вака да излеземе!

Сидорф ќе ја успорува до максимум али тоа ни е, ќе чекаме контра на Пато или некоја снајперска од Роналдињо упатена кон него. Така да ќе мора Фламини и Пирло да го сечат у корен Кака' и наважното одбраната да биде максимално концентрирана.
Колку што успеав да разберам, овој состав нема да истрча, затоа што Пипо и Пато ќе стартуваат во нападот, а место Фламини ќе игра Амбросини, а Абате ќе почне од клупата.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Добро е што има малце вакви глуперди ко тебе, доаѓаш на форумов само да вреѓааш, тоа ја покажува само твојата ниска интелегенција, раков не се замарам со такви како тебе, ама многу претеруваш.

Како прво ти не го сакаш клубот, ти сакаш клубови како Челзи и Манчестер Сити, тие што некотролирано фрлаат пари за да го достигнат она што е Милан со години наназад.

Така да подобро иди навивај за друг клуб, само ти и уште двајца тука на форумов небевте задаволни од победата на Милан, само вие се радувате на порази, само вие не можете да го прифатите клубот наков како што е во моментот, затоа те молам не ме замарај повеќе, пиши си го своето мислење, ја моето, ако сакаш да дискутираме да најдеме заедничко решение, во секое време, ама ако си само за вреѓање, одјебиме веќе еднаш.



Колку што успеав да разберам, овој состав нема да истрча, затоа што Пипо и Пато ќе стартуваат во нападот, а место Фламини ќе игра Амбросини, а Абате ќе почне од клупата.
Абе мрсул (да ти вратам за навредата :baeh:).... Ти како верен навивач и фактор на Милан со твоето стискање на бубулици допринесуваш со толку голема и опширна дискусија што дури пола од форумов ти се восхитува а и те има по потписчиња... До сега колку што памтам у фан клубов сме немале некое пациентче како тебе сите се опаметија (до душа љубе го избркаа пато го банираа :( )само ти остана бе еееј соземи се !:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom