Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ејј овој Галиани легенда е :хаха: :хаха: :хаха:...ем безпари го зема Огучи ем сеа сака пари да му дадат :pos: :pos:
иначе очекувам Бориело или Хунтелар да постигнат гол против Рома поради место во стартерите...како и да е јас нема да можам да ја гледам пошто утре идам у Италија,а на стадион да идам тешко :( (можеби после утакмицата ке идам на Сан Сиро,па ке гледам барем да си купам 1 дрес:vozbud:)
Се надевам дека ке стигнам за утакмицата со Реал и сите заедно да навиваме :vozbud:...како и да е бидете сите поздравени па ќе ги споделам со вас радостите или :kesa:....кога ќе се вратам :).поздрав росонери !

ПС: ако сака некој нешто од Милано нека каже ...хехехе

4ZA CUORE ROSSONERO!!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Нели отварате тема за дербито?

Не сум сигурен дека и Рома е у екипите за посебна тема Дерби. Ако сум грешка поправите ме и пошо мие смо домашни некој наш треба да отвори тема. Ја тема више не отварам :icon_lol:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Не сум сигурен дека и Рома е у екипите за посебна тема Дерби. Ако сум грешка поправите ме и пошо мие смо домашни некој наш треба да отвори тема. Ја тема више не отварам :icon_lol:

Италија:

Интер - Јувентус
Интер - Милан
Интер - Рома
Јувентус - Милан
Јувентус - Рома
Милан - Рома
Рома - Лацио
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13

Италија:

Интер - Јувентус
Интер - Милан
Интер - Рома
Јувентус - Милан
Јувентус - Рома
Милан - Рома
Рома - Лацио
ДА, се е тоа во ред, ама нам Рома ништо не ни значи:smir:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.885
Поени од реакции
8.746
абе кога последен пат ја победивте Рома стварно не се сеќавам???:smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Со овој Хитлер ми ги потекоа мудата, еднаш два пута беше интересен, највише се смеем првиот пут кога не дупчеа за Интер и покерот, после више све е де жа ву.

И бтв нека отвори некој темата за дербито нема смисла, еве Росоњер го предложуем или Цапо они са најголеми песимисти па може обратен резултат да ни донеса :icon_lol:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Со овој Хитлер ми ги потекоа мудата, еднаш два пута беше интересен, највише се смеем првиот пут кога не дупчеа за Интер и покерот, после више све е де жа ву.

И бтв нека отвори некој темата за дербито нема смисла, еве Росоњер го предложуем или Цапо они са најголеми песимисти па може обратен резултат да ни донеса :icon_lol:
Многу те боли кога некој е реален а?

Фино фино...

Ја мислам ти да ја отвориш, што е битно ти си најголемиот миланез, ако ја отвориш ти поголем мотив ке имаат дечките за играње еве сеа ми кажаа Гатузо ја читал темава...
 
P

PewDiePie

Гостин
абе кога последен пат ја победивте Рома стварно не се сеќавам???:smir:
Па земи си билобил ако не се сеќаваш ебате склеротичниот :pos2: инаку морам да кажам дека утре Рома ке го сиса Хунти ке им го здрви крајно време е :helou:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
можно е Милан против Рома да излезе со 4-4-2 формација, замислата тука е Јанкуловски и Абате да нафрлуваат топки кои Хунтелар ќе мора да ги искористи и искрено сметам дека тоа е добра тактика, според мене вака нешто би изгледало тоа...

.....................Сторари...................

...Одо..........Неста.....Т.Силва.........Замброта

..Абате......Фламини....Сидорф......Јанкуловски*

................Пато...........Хунтелар............

*природна позиција на Јанкуловски е средина по левата страна па би требало добро да се снајде.

Евентуално Пирло на местото на Сидорф и Гатузо на местото на Фламини. Но ова е само замисла, тешко дека вака ќе излезе Милан имајќи го Роналдињо кој не би можел во оваа формација да се снајде

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=12894
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Некој нов Адебајор - Ромелу Лукаку :pos:



Ист Адебајор :icon_lol:

Имал 16 год, висок 1,92 и моментално игра за Андерлехт, а за него заинтересирани освен Милан биле и Манчестер Јунајтед и Челзи.
.....
Дечково пак постигнал гол!

А на 16 години да играш во тим што се бори за титула во Белгија а и згора на се да имаш 4 гола на 7 натпревари...

Ама џабе ќе почекаме да напуни 30вче...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Повиканите за со Рома:
Dida, Storari, Antonini, Favalli, Jankulovski, Nesta, Oddo, Thiago Silva, Zambrotta, Abate, Ambrosini, Flamini, Pirlo, Seedorf, Huntelaar, Inzaghi, Pato, Ronaldinho.
Повредени:Ди Џенаром Абиати,Бонера,Онуеви,Гатузо
Не повикани:Бориело и Каладзе
--------------------------------Сторари------------------
Абате---------Неста---------------Силва---------Замброта-
Фламини------------Пирло-----------------Амброзини--
-------------------------Сидорф--------------
--------------Роналдињо-----Пато----------
Милсам дека со овој состав ке излеземе..:sviri:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom