Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ништо од имунитетот на Берлу, очигледно ке одговара за обвиненијата за поткуп и даночни измами, обвиненија за кои миланскиот суд го прогласи за виновен .

епа ако јаде робија :pos2: барем нека го продаде Милан на некој тајкун :vozbud:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.029
Поени од реакции
1.143
Ништо од имунитетот на Берлу, очигледно ке одговара за обвиненијата за поткуп и даночни измами, обвиненија за кои миланскиот суд го прогласи за виновен .
Морати е крив, тој го има наместено! Брачеда му работи во судот... :pipi:

Берлу стварно заглавен е до гуша. Најпаметно ќе му биде да го продаде клубот. Сега со еден другар зборувавме за тоа, и ми спомна дека Тачи давал 1 милиарда на Берлу за да го купи. Кога дава толку пари сигурно и ќе вложува.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Кога смо кј продажбата на Милан, за Милан има заинтересирано 3ца купувачи.


Првиот е оној албанецон Тачи, кој има желба да биде дел од италијанскиот фудбал. Дај нека ја земе Болоња нека не си пика носот кј нас :mad:

Втор е шеикот Ал Мактум, кој веќе стапнал со една нога во Милано и се договорил со Милан за спонзорство со неговата авиокомпанија Емирати. Богатството му е околу 1.600 милијарди евра.

Третиот заинтересиран за Милан е сопственикот на Манчестер Сити кој има богатство од 3.000.

Ако некој го зема Милан тогаш нека биде оној вторион па и третиов, исти курац ми се, само предност давам за вториот ради тоа што овој си има еден клуб така да не веруем дека во двата ќе инвестира многу. Или Сити ќе му биде прв или Милан...





И за крај да му честитам 36ти роденден на мојот омилен Дида :helou:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
:vozbud::vozbud: Види ги постовите на Феномоен а види ги на Росоњер...а???

Мене ми се слични, но феномен имаше малце попаметни постови, знаеше да тропне али знаеше и да напише нешто паметно. Росоњер ништо незнае освен Сисоко и Адебајор :tv:

А и го имам феномен на фејсбук пријателче и зборимо редовно
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Мене ми се слични, но феномен имаше малце попаметни постови, знаеше да тропне али знаеше и да напише нешто паметно. Росоњер ништо незнае освен Сисоко и Адебајор :tv:

А и го имам феномен на фејсбук пријателче и зборимо редовно
:pos2::pos2:...црнец кај ќе удри големи сеќавања остава :pos2:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Е ги забраев и Мутињо и Велосо. Росоњер и со нив ми ги поетече му*ава :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.650
Милан4евер, Феномен, Росоњер.....ма мене ми фали оној Лозари Исток, тој беше институција, од него шо можеше да се чуе од никој тоа на друго место :)
Берлускони како еден од главните поборници за недавање на клубовите во странско сопствеништво не верувам дека би се погазил за ова, ако шитка очекувам газда жабар.
Иначе Бориело се очекува да се врати со Рома.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Втор е шеикот Ал Мактум, кој веќе стапнал со една нога во Милано и се договорил со Милан за спонзорство со неговата авиокомпанија Емирати. Богатството му е околу 1.600 милијарди евра.
:vozbud::vozbud:Незнаев дека некој имал толку пари:pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
1.600 милиони мислел. Ал мактум има богатство од 16 милијарди а вториот од Сити газдата 30 милијарди ова се цифрите :smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
1.600 милиони мислел. Ал мактум има богатство од 16 милијарди а вториот од Сити газдата 30 милијарди ова се цифрите :smir:
Il secondo nome circolato spesso fino a qualche mese fa è quello dello sceicco Al Maktoum. Ha già messo un piede nel Milan con l’accordo di sponsorizzazione sottoscritto dai rossoneri con la sua compagnia aerea, la Emirates. In passato aveva rivelato di essere interessato ad altri club di calcio come il Liverpool e la Roma, ma non se ne fece mai nulla. Un patrimonio di circa 1600 miliardi di euro è una garanzia, piuttosto gli interrogativi potrebbero essere sulla sua prima esperienza alla guida di una società di calcio e sull’effettiva “presenza”: dovrebbe quantomeno distaccare qualcuno dei suoi uomini a Milano. Chissà che uno dei suoi 17 figli non abbia voglia di darsi al calcio…

Infine il terzo uomo interessato al Milan è il padrone del Manchester City, Mansour Bin Zayed. Ha un portafogli da 3000 miliardi di euro, ma dovrebbe già liberarsi dei citizens e su di lui, in caso di acquisto, graverebbe sempre la stessa incognita di ogni ricco proprietario straniero: quanto tempo ci metterà prima di stancarsi del suo giocattolino

:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.745
Мене ми се слични, но феномен имаше малце попаметни постови, знаеше да тропне али знаеше и да напише нешто паметно. Росоњер ништо незнае освен Сисоко и Адебајор :tv:

А и го имам феномен на фејсбук пријателче и зборимо редовно
Е ги забраев и Мутињо и Велосо. Росоњер и со нив ми ги поетече му*ава :toe:
Да де, со истите и феноменчо го тролаше, не ти текнува ? Буквално со истите :)

Нема везе, админиве ке проверат, има начин, мада . . . сеедно :) .
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
1.600 милиони не е еднакво со 16 милиjарди бе:pos:

Абе знам, али прочитав негде дека на тој вториот богатстворо му е 30 милрд а горе пишува 3000 па предпоставив дека на овој му е 16 милијарди според изворов на Миланез и нивните проценки :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom