Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201



Ваке сум стиснат у последно време, али не си го продавам Милан. Ние сме сеуште најдобриот тим во светот полн со шампиони и пак ке бидеме на врвот.

Forza Presidente :tv:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
- Браида ги дал и првите резултати, на неговиот список се нашле David одбрана (во сопственост на Panathinaikos) и Jucilei среден ред од Corinthians.
Кои се овие бе? :pos2::pos2: А тој Малдонадо најверојатно е подобар од Јанкуловски, ама не ни треба нас само да е подобар од Јанкуловски, нас ни треба некој како Луис Филипе од Депортиво, што маме ќе ебава. :)


Инаку подитно да се продава клубот! Ја го поштуем тоа што Берлускони го направи со Милан, ама Милан да стане просечен клуб и да не игра во Европа....:nenene::nenene:

кога сме кај желбите...

 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
@Росоњер ти си ги видел тие играчи па да викаш кој се како се?
Кака го знаеше пред да дојде у Милан?
Меси го знаеше некој пред да дое у барса?
затоа кути и моли се барем тие да ги земеме а не да ми бираш тука луис филипе овој оној
ЈА СУМ ПРОТИВ ШИТКАЊЕ НА КЛУБОТ....неможам да го замислам МИЛАН без главните фацки Берлу и Галиани...можда е ебач Берлу ама му се може шо не ебе морати?
Грд е,никој не му дава
ФОРЗА МИЛАН
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
@Росоњер ти си ги видел тие играчи па да викаш кој се како се?
Кака го знаеше пред да дојде у Милан?
Меси го знаеше некој пред да дое у барса?
затоа кути и моли се барем тие да ги земеме а не да ми бираш тука луис филипе овој оној
ЈА СУМ ПРОТИВ ШИТКАЊЕ НА КЛУБОТ....неможам да го замислам МИЛАН без главните фацки Берлу и Галиани...можда е ебач Берлу ама му се може шо не ебе морати?
Грд е,никој не му дава
ФОРЗА МИЛАН
Ајде тогаш ќе навиваме за Берлускони поточно за неговите курви, штом мислиш дека му се може на човекот.Тие нека играат фудбал:tapp:
Aко ме прашува некој мене, јас сум за продавање на клубот, кој сака нека е, ако вложува пари во него, купува играчи и слично, одлично!Секако дека Берлу нема сите акции да ги продаде, но може бар 60%.Го почитувам човекот да, но смачено ми е да гледам како тој си живее со Милан на стара слава.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ајде тогаш ќе навиваме за Берлускони поточно за неговите курви, штом мислиш дека му се може на човекот.Тие нека играат фудбал:tapp:
Aко ме прашува некој мене, јас сум за продавање на клубот, кој сака нека е, ако вложува пари во него, купува играчи и слично, одлично!Секако дека Берлу нема сите акции да ги продаде, но може бар 60%.Го почитувам човекот да, но смачено ми е да гледам како тој си живее со Милан на стара слава.
Се согласувам и јас сакам да го продаде веке,тој си има негова политика со државата а за клубот ке се потсети за минатото и толко...:sviri:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Ајде тогаш ќе навиваме за Берлускони поточно за неговите курви, штом мислиш дека му се може на човекот.Тие нека играат фудбал:tapp:
Aко ме прашува некој мене, јас сум за продавање на клубот, кој сака нека е, ако вложува пари во него, купува играчи и слично, одлично!Секако дека Берлу нема сите акции да ги продаде, но може бар 60%.Го почитувам човекот да, но смачено ми е да гледам како тој си живее со Милан на стара слава.
Е да бе 60% исто како да си продал 100% од акциите т.е управувачкиот дел од акциите ќе ги има тој некој си нов газда! Јас воопшто не сум воудушевен од распродажбата на премиер лигата дури и спротивно почна да се игра без срце ...тапа ја нема онаа жустрина што ја имаше пред некои 6-7 години! Што знам јас не бу сакал ниту еден италјански клуб да се продаде и сеуште мислам дека ова е само лош период за италјанскиот фудбал...
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
@Росоњер ти си ги видел тие играчи па да викаш кој се како се?
Кака го знаеше пред да дојде у Милан?
Меси го знаеше некој пред да дое у барса?
затоа кути и моли се барем тие да ги земеме а не да ми бираш тука луис филипе овој оној
ЈА СУМ ПРОТИВ ШИТКАЊЕ НА КЛУБОТ....неможам да го замислам МИЛАН без главните фацки Берлу и Галиани...можда е ебач Берлу ама му се може шо не ебе морати?
Грд е,никој не му дава
ФОРЗА МИЛАН
Оууу колку глупости во еден пост, алал да ти е! :cuc::cuc:

Кака го знаеле доста луѓе, дури и бил на проба во Интер, ама решиле да не го купат. Кака растурал во Сао Паоло, на 59 настапи, постигнал 23 гола, што за 20 годишник што игра зад напаѓачите е импресивно.
А и ова ти е потврда за тоа:


Kaká began his career with grassroots club São Paulo FC at the age of eight. He signed a contract at 15 and led the São Paulo youth squad to Copa de Juvenil glory. Kaká made his senior side debut in January 2001 and scored 12 goals in 27 appearances, in addition to leading São Paulo to its first and only Torneio Rio-São Paulo championship where he scored two goals in two minutes in his first team debut as a substitute against Botafogo in the final, which São Paulo won 2–1. He scored 10 goals in 22 matches the following season and by this time his performance was soon attracting attention from European clubs. Kaká made a total of 58 appearances for São Paulo, scoring 23 times.[10]
Ако барем малце разбираш англиски....


Меси никој не го знаел, бидејќи тој во Барселона отишол на 13 години, и да не била Барселона, тој најверојатно немало да игра фудбал, или пак нема да бил на ова ниво, ќе си останел во Аргентина. Барселона него секој месец му плаќала третман од 900 долари, заради неговиот низок раст(поврзано со некоја хормонска болест).


А доколку беа добри анонимусите, ќе ги знаев, верувај. Ама Јуцициемесиц има 21 година и 20 професионални настапи, а пак Давид има 22 години и од Панатинаикос е позајмен во Фламенго. :nesvest:


Инаку мене не ми е гајле дали Берлускони ебе или дрка, мене ми е мака тоа што му го прави на Милан. Од таков клуб како Милан направи просечен клуб!



И стварно, колку години имаш, 12? :uvo::uvo:

Клубот мора да се продаде, BTW!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Е да бе 60% исто како да си продал 100% од акциите т.е управувачкиот дел од акциите ќе ги има тој некој си нов газда! Јас воопшто не сум воудушевен од распродажбата на премиер лигата дури и спротивно почна да се игра без срце ...тапа ја нема онаа жустрина што ја имаше пред некои 6-7 години! Што знам јас не бу сакал ниту еден италјански клуб да се продаде и сеуште мислам дека ова е само лош период за италјанскиот фудбал...
Само лош период?Абе ние можеме и 17 години како Интер да чекаме за да се подобриме и да ја освоиме серија а, но зошто да се измачуваат сите цело тоа време?И навивачите и газдите?Нема смисла:).Ај до негде газдите имаат корист од клубот каде-каде па не се нервираат толку, а навивачите што глави кршат(метафорички кажано)по секој лош натпревар?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Оууу колку глупости во еден пост, алал да ти е! :cuc::cuc:

Кака го знаеле доста луѓе, дури и бил на проба во Интер, ама решиле да не го купат. Кака растурал во Сао Паоло, на 59 настапи, постигнал 23 гола, што за 20 годишник што игра зад напаѓачите е импресивно.
А и ова ти е потврда за тоа:


Ако барем малце разбираш англиски....


Меси никој не го знаел, бидејќи тој во Барселона отишол на 13 години, и да не била Барселона, тој најверојатно немало да игра фудбал, или пак нема да бил на ова ниво, ќе си останел во Аргентина. Барселона него секој месец му плаќала третман од 900 долари, заради неговиот низок раст(поврзано со некоја хормонска болест).


А доколку беа добри анонимусите, ќе ги знаев, верувај. Ама Јуцициемесиц има 21 година и 20 професионални настапи, а пак Давид има 22 години и од Панатинаикос е позајмен во Фламенго. :nesvest:


Инаку мене не ми е гајле дали Берлускони ебе или дрка, мене ми е мака тоа што му го прави на Милан. Од таков клуб како Милан направи просечен клуб!



И стварно, колку години имаш, 12? :uvo::uvo:

Клубот мора да се продаде, BTW!
Не ме свати али нема везе...не 7 годинки имам ти шо се праиш газда у фан клубов тоа е друга ствар него нвм

Берлу нема да го шитне клубот па ти сакај плачи кукај моли се да умре фамилијата берлускони ке продолжи да управува со Милан,коа ке црке стариов ке дојде син му итн..затоа ке ја истрпиме оваа сезона за другата ке видиме шо како
Поздрав:smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Сигурно тој Тачи нема попаметна глава од Берлу:toe:Берлу е веќе во овој бизнис,а коа би дошол тој Тачи би го уништил духот на Милан,а и некако не му личи,само што кога Берлу е премиер увек не запоставува малце и Галиани како претседател не му иде,така да коа ке се враќа Берлу како претседател знам дека милан увек бил меѓу најдобрите и со играта и со трансферите!колку и некои да сакаат да го продадат Милан тоа 100% ви кажувам нема да го доживеете!Џабе тачи се мачи,може и на к*р да се качи !:tv::vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Росоњер = Феномен ? :raz:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Само лош период?Абе ние можеме и 17 години како Интер да чекаме за да се подобриме и да ја освоиме серија а, но зошто да се измачуваат сите цело тоа време?И навивачите и газдите?Нема смисла:).Ај до негде газдите имаат корист од клубот каде-каде па не се нервираат толку, а навивачите што глави кршат(метафорички кажано)по секој лош натпревар?
ЈБГ и мене ме нервираат ама незнам имаат некаква харизма луѓето а и верувам дека на Берлускони сеуште му значи нешто Милан!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Ништо од имунитетот на Берлу, очигледно ке одговара за обвиненијата за поткуп и даночни измами, обвиненија за кои миланскиот суд го прогласи за виновен .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom