Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Овие како да немаат волја за игра ццц не ми се верува само шутираат и некои глупи центаршути изведуват.:uvo::nesvest:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
lejj ja igraf singl x-1 aahha nikako da ja pogodam da ti ibam ekipata
ko bea penzioneri bolje igraa
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.241
Aбе шо се секирате ??

2 у 1 ќе прави Берлу за Бвин. Овие Цирих се помирија со судбината дека немаат шанси у групава и се сложиле да местат за кладилници.

Ро Реал 7+, со нас 2 у 1 све големи коефициенти :pipi:

3-1 е оваја за нас
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Пирло под итно на трибина, место да биде главе организатор он не се ни виде, незнам зашто уопште го играме, мора у второ Пирло да го извади и на негово место да го симне Сидорф а да веле Роналдињо, а и Сидорф е тапа, ама барем го има по терен, а Пирло, гитла на трибина и нека гледа фудбал.

Aбе шо се секирате ??

2 у 1 ќе прави Берлу за Бвин. Овие Цирих се помирија со судбината дека немаат шанси у групава и се сложиле да местат за кладилници.

Ро Реал 7+, со нас 2 у 1 све големи коефициенти :pipi:

3-1 е оваја за нас
Чул те Берлискони :vozbud:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Среќа прво шо заврши, уште еден ќе лапневме, како да не сакаат да ни дадат уште еден.
Нашиве си го ладат бре, од 20-45 минута што гледав топката ни ја скрија:nesum:, еден шут Сидорф имаше покрај голот.:kez:

Ајде второ Хунтелар и Роналдињо нека влезат, мора поофанзивно да се игра, да се притисне.
Ќе се затворат вие сега, оди бутни им гол :)
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Aman be da mu se pljuknem so Zurich nemozhem da ja fatim Milan X na poluvreme , sramota !:nerv:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
не пцујте више ке си ги истрошите зборовите за следната утакмица!:back: за оваа доста е едно големо: СРАМОТА !:kesa: ние к*р ташак сме играле со швајцарци а сеа дошло гол со пета да ни даваат....ццц,разочаран сум еј :nesvest: не ми се глеа више у пм
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Со нашава одбрана незз до каде ќе стигнеме..Со реал кога ќе играме што ќе правиме од која стр ќе се браниме :tapp:.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Сакам само да ги прашам оние што тврдеа дека Милан ќе е одличен и без Кака и ќе има одлична сезона, па дали тие сеуште тоа го мислат???

Ми се плаче кога го гледам во Реал како лом прави, а колку се ќорави нашиве без него. Ужас ...
Милан ќе беше многу појак од "Милан со Кака", ако ги земеше Сисоко, Рафиња, Ернанес и Џеко/Адебајор/Фабијано. И да го вратеше Гуркуф, исто така.
Рачунај
Сисоко-15 милиони, Рафиња-12, Ернанес-15 и еден од овие тројца, 20 милиони.
Со овие играчи фиксно ќе го имавме најдобриот тим во Италија, а може и пошироко, ќе си земевме Серија А, ќе стигневме подалеку во ЛШ и ете ти ги парите што толку ги сакаат нашите газди. :toe:
Замисли само:

Сторари

Рафиња-Неста-Силва-Сисоко

Гатузо-Ернанес-Фламини
Гуркуф
Џеко(да речеме)-Пато

Перверзии!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Сакам само да ги прашам оние што тврдеа дека Милан ќе е одличен и без Кака и ќе има одлична сезона, па дали тие сеуште тоа го мислат???

Ми се плаче кога го гледам во Реал како лом прави, а колку се ќорави нашиве без него. Ужас ...
И со Кака ќе бевте дупка зошто еден играч не може сам да игра, како што кажа членот над мене, требаше да се купат уште неколку квалитетни засилувања, а Милан не го стори тоа:toe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
епа незнам зашто викате кака растура вечерва,баш се тапа реал,тешко дека ке тепаат ако не се смени нешто !ајт позз
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Мислам дека го допревме дното !
Ех, ова да беше дното, лесно ќе беше, дното попрва следува. Според мене:не проаѓање на групите во ЛШ и 5-6 место во Серија А. Тоа е дното.
Па тогаш најверојатно клубот ќе биде продаден на некој што му се даваат повеќе пари и Милан ќе има нова ера. :smir:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Дека и да е ке дадеме 1 гол сигурен сум..:helou:

5 пати во опсјат Пипо .... браво:sviri:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom