Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Storari- 7.5

Abate- 6.5

Nesta- 7.5

Kaladze- 7а???

Favalli- 6.5

Gattuso- 5

Pirlo- 6.5

Ambrosini- 7

Seedorf- 8

Huntelaar- 6

Pato- 6.5

Subs:

Inzaghi- 6.5

Oddo- 6


Jankulovski - N/A

Според гоал...
Скоро сите добро изигра, браво! А и нека не те чуди добрата оцена за Каладзе, добар играч е. :smir:
Значи највеќе браво за Сторари кој и немаше многу работа :), Абате, Неста, Каладзе, Амброзини и Сидорф.
Генгста шит :pos2::pos2:
Ај честито победа нека ни е. Ја сум у село па немав мођност да ја гледам цела. Али глеав малце ова идиотиве со 8 души се бранеа. Вакви екипи мора у прво полувреме гол да им се дава :)

Huntelar све појке и појке ме убедува дека нема да го биде. У јануар трампа да праемо со Џеко и да им го даемо Хунтелар и уште некое динарче.

Ако е ова ѕа рафиња стварно имате пиво и до мене
Не бе, таман си е само трампа, без доплата. :)

Значи до сега имате по две пива. Од мене и од Марли. Има други кандидати? :tv:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
^

Галиани-“Today, thanks to a device they gave me, I started the Champions League music inside the dressing room before the game and at the end of the first half,"-можам да ги замислам како слушале......хааааааахааааа
е вака да им ја пуштеше музиката од ЛШ и кога игравте против Интер:)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Ќе треба да се докажува Абате, и тоа многу. Неможе од една утакмица да го величиме. Ако се сеќавате и на пријателските беше така, една изигра добро, после на три го немаше, и пак така... :smir:
Рафиња сепак е класа играч.

Како што се покаже вчера Абате според мене не ни треба Рафиња..:toe:
Тогаш и лев бек не ни треба, Фавали супер играше, дури и беше атрактивен на моменти. :nesvest:

Така ако се водела политика на клуб.... Па видете ја Барселона, централни бекови ги има:Пујол, Маркез, Милито и Пике, и го купуваат Чигрински, и тоа даваат 25 милиони за него. Лев бек го имаат Абидал, па го купуваат Максвел. И така е на сите позиции. Е тоа е политика....
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Добро бе БОЛОЊА

А :drk: сите на Роналдињо после Сиена и Варезе?

Леле колку сте ...
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе не дудлајте и вие сеа,не викам дека Абате не е добар,добар е подобар и од Јанку и од Каладзе и Одо и Фламини ама Рафиња што мора да се земе мора :toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
Само се прилагодувам на актуелната политика. Вие живеете во некоја заблуда во која ако спомнете и плачете по некој играч везден овде, истиот ќе дојде во Милан.
Џабе е веујте, сум пробал :)

ps. еве најнов десен бек што се спомнува за во Милан е извесен Alisson Veloso Ricardo, “нов Маикон’’ : ).
Затоа ви викам викајте ура на Абате!! :icon_lol:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Абате е најдобар играч за таа позиција, Одо и компанија слободно можат да учат. Млад, агресивен, секогаш на место играч. Тоа е тоа што му фали на двете странични позиции на Леонардо.

Терористот, Одо и Јанкуловски ми се чини дека само го следат играчот како телиња без никаква агресивност или желба да му ја одземат топката.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
.........the new maicon???:tapp:...се е ок,само малце несигурен ми е кога ја води топката,а можеби и грешка сум...:smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Абе овја шпиц е или бек :icon_lol:

БТВ шо са ова нивеве?? У која лига игра дечкото у 6в-а Сао Паоло регион ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom