Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да, да, ќе се врати у форма, само надевај се. На 29 години ќе се враќал у форма бе... Тогаш зошто и Јанкуловски, Замброта, Одо, Дида, Сидорф, Пирло, ... не се вратат во форма или и тие немаат самодоверба?

Се гледа дека Турското ропство оставило големи траги во Македонија. :pos2::pos2:
:aplauz::bravo::pred:Што си направил..
Ако забележуваш Рони првата имасе одлични проигрување,а другите не знам што му се случи играчот неможе да го погоди од 2 м пред него,и не споредувај баби и жаби Одо и Јанкуловски се за никаде за нив нема спас..
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Според milannews со овај состав би требало да излеземе:


MILAN (4-3-1-2): Storari; Abate, Nesta, Kaladze, Favalli, Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Pato, Huntelaar.


Добар е составот само Фавали стрчи некако... И конечно Абате прв тим и десен "бег":pos:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Според milannews со овај состав би требало да излеземе:


MILAN (4-3-1-2): Storari; Abate, Nesta, Kaladze, Favalli, Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Pato, Huntelaar.


Добар е составот само Фаваил стрчи некако... И конечно Абате прв тим и десен "бег":pos:
Тачно и ја мислам дека "Фаваил" ..:pos2:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Мислам дека абате добро ке изигра на таа позиција,го гледав и на пријателските беше многу борбен а и трча па ке видиме што ке направи денес... Фавали и Каладзе некако ме плашат но го имаме искусниот неста...

Па ајде со среќа да ги тепаме мој тип: 3-1
Pato,Huntelaar,Huntelaar Di Vaio.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
еден миланез од италија на ФБ ми вика дека замена за кака би бил Javier Pastore- многу добар играч,по играта многу потсеќа на кака,сега го купиле палермо...се надевам ке им текне на нашите да го видат! позз ..еве ви едно клипче
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Според milannews со овај состав би требало да излеземе:


MILAN (4-3-1-2): Storari; Abate, Nesta, Kaladze, Favalli, Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Pato, Huntelaar.


Добар е составот само Фавали стрчи некако... И конечно Абате прв тим и десен "бег":pos:
Што е ова бе ај нека си турат к.... и добро бе зашто не Огучи ццццццццццц лутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлут
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Што е ова бе ај нека си турат к.... и добро бе зашто не Огучи ццццццццццц лутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлут
ништо не е официјално...не верувам дека ке излезе со Фавали и Каладзе кога го има барем Ониеву !секогаш има промени ке видиме...:vozbud:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
ништо не е официјално...не верувам дека ке излезе со Фавали и Каладзе кога го има барем Ониеву !секогаш има промени ке видиме...:vozbud:
Ufficiali MILAN: Storari; Abate, Nesta, Kaladze, Favalli; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Seedorf; Pato, Huntelaar.:toe: :nesvest:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
еден миланез од италија на ФБ ми вика дека замена за кака би бил Javier Pastore- многу добар играч,по играта многу потсеќа на кака,сега го купиле палермо...се надевам ке им текне на нашите да го видат! позз ..еве ви едно клипче
Нема врска ова бате, тешко да го земеме овој, ние заедно со Палермо бевме најзагреани за него, ама знаеме кој беше проблемот со нас, тешко ни се даваа пари, па замина во Палермо. Инаку многу јак играч е, на гоал.ком имаше и посебна тема за него во Inside Goal.com, тоа доле што е :)
Што е ова бе ај нека си турат к.... и добро бе зашто не Огучи ццццццццццц лутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлутлут
Стварно бе, многу лоша одбрана, мислам дека најдобро би било Каладзе да оди лево а Ониеву централно. :toe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Ufficiali MILAN: Storari; Abate, Nesta, Kaladze, Favalli; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Seedorf; Pato, Huntelaar.:toe: :nesvest:
топ :uvo: :uvo: :uvo:...форза росо(пензио)нери ке биде :tapp: ццц ..една акција 2 саати ,па и фламини го нема бее ццц,ај како и да е барем да тепаме !
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Добро е, ми се свиѓа што Абате ќе игра бек да го видим и тоа чудо како ќе изигра, Фламини ми е криво што не игра, требало да биде он прв состав а не Гатузо... за другото не ме боли се е добро (=
Ајде сеа само победа и ништо друго, мора да ни појде...


форца милан
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Абате добро изигра оваа полувреме немаше некоја добра топка за Хунтелар да даде гол но второ очекувам побрза игра и наравно голови...:милан::milan:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom