Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
ова ми пратија од сајтот на Милан за да ми честитаат роденден

и попуст доколку порачам нешто од Милан стор

 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Слушам Тони ќе го добиете?:pos:Нас не`ни одговара повеќе и нема место во првиот тим, така да моментално игра за вториот тим на Баерн, да одржи форма и после ќе може да игра за вас и во ЛШ.:vozbud:Блазе вас.

Имаш поздрав од еден дечко кој многу го сакате вие пациентите


 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Слушам Тони ќе го добиете?:pos:Нас не`ни одговара повеќе и нема место во првиот тим, така да моментално игра за вториот тим на Баерн, да одржи форма и после ќе може да игра за вас и во ЛШ.:vozbud:Блазе вас.
Убаво те поздрави Марли :helou::helou:
ова ми пратија од сајтот на Милан за да ми честитаат роденден

и попуст доколку порачам нешто од Милан стор

Среќен роденден и најјубаво да ти поминат наредните 365 дена...а под тоа се подразбира и трофеи на Милан, секако нели... :)
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
ЛШ: Тим на првото коло

- СпортДенес формациски ви ги представува фудбалерите кој највеке се истакнаа во текот на првото коло од Лигата на шампионите..........




Формација: 4-4-2​

Прва постава:

Буфон

Мелберг Киву Неста Цисоко

Фернандо

Роналдо Чави Милер

Графите Инзаги
:vozbud:

Алесандро Неста - Милан
Неверојатно смирен и сконцентриран во одбраната, делуваше како да во најдобрите денови и нималку не изгледаше дека му фалат натпреварите кој ги пропушти низ целата измината сезона.

Филипо Инзаги - Милан
Што може да се каже за Супер Пипо? Ветеранот стигна до легендарниот Герд Милер во Евро куповите, постигнувајќи два гола на дуелот во вторникот. Уникатен по својот стил на игра, секогаш на вистинското место, буквално сам го „расплака“ Велодром со два клучни гола кој резултираа со три бода за Милан во премиерното коло од Лигата на шампионите.

Супер ПИПО !!!!
извор: спортденес
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
ова ми пратија од сајтот на Милан за да ми честитаат роденден

и попуст доколку порачам нешто од Милан стор

Среќен роденден се најубаво :wink:, мене лани кога полнев 18 ми пратија слика дрес 18 Happy Birthday! :helou:
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Zna4i prvo pozdrav do site.Sakam da kazam neshto za toa sho go rekovte pogore za real i milan neso povrzano so nivnata igra.Ako milan ja igra svojata igra,kako i sekoja godina vo ligata na sampionite,moze da go pobedi real.No tuka e problemot sto ako ne postigne gol,toa moze da mu se vrati.Zamislete Milan vo napad,pirlo pogresno dodavanje i koj tajfun ke trgne (Ronaldo,Kaka,Higuain,Marcelo,Ramos) t.e. sve brzi igraci.I mislam deka Odo ne e za vo prva ekipa..zasto site ama bukvalno site centarsutevi se kako sveshti....podobro antonini nekgoli odo.Pred se mislam deka ke bide teska utakmica......no real ima poveke sansa....
p.s. nemojte da mislite deka ova go velam od navivacka gledna tocka,bidejki i real i milan mi se najdragi od site fudbalski timovi
POZZZZZZ
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Сите се разочарани од Роналдињо па дури и кривецот што Роналдињо е во Милан, первезњакот Берлускони... Но Леонардо реши да му даде повторно шанса, најверојатно и последна на мечот со Болоња, сеа од него зависи дали ќе може да се попрае и да игра прв состав или да му биде резерва на Сидорф како и минатата сезона.


Според Sportmediaset Леонардо ќе наступи со друг состав за разлика од оној во лигата на шампионите, поточно во нападот ќе бидат стандардниот Пато и покрај него Хунтелар, позади нив ќе биде Роналдињо а во средниот ред ќе бидат Фламини, Пирло и Гатузо... Амброзини ќе одмара поради повредата што ја заработи на мечот со Марсеј, а во одбраната нема да го има Одо на негово место Јанкуловски лево, Замброта десно централни Силва и Неста и на гол Сторари, слична формација на онаа од против Ливорно само сеа ги има Гатузо и Пирло а ги нема Сидорф и Амбросини.


Инаку овие Волзбург коа не сакаа да ни го дадат Џеко сеа нека сисаат стапот, само 2 победи имаат сезонава а и Џеко не сјае сезонава покрај Графите и Мартинс у тимот како минатата година па почнаа пак шпекулации кој го поврзуваат со Милан во зима, секако ако Хунтелар не го исполни очекуваното.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Инаку овие Волзбург коа не сакаа да ни го дадат Џеко сеа нека сисаат стапот, само 2 победи имаат сезонава а и Џеко не сјае сезонава покрај Графите и Мартинс у тимот како минатата година па почнаа пак шпекулации кој го поврзуваат со Милан во зима, секако ако Хунтелар не го исполни очекуваното.
Или ако Бориело го снема,како претходнава сезона...Мислам дека ако Бориело не успее да се опорави и да заигра стандардно до јануари,за него ќе се бара замена и најверојатно тоа ќе биде Џеко,ама сеа за сума помала од таа што ја сакаа Волфсбург...

А не знам зошто во недела Леонардо не му даде шанса на Ониеву...Скисна на клупа чоекот...Нека одмори Силва малце. :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Или ако Бориело го снема,како претходнава сезона...Мислам дека ако Бориело не успее да се опорави и да заигра стандардно до јануари,за него ќе се бара замена и најверојатно тоа ќе биде Џеко,ама сеа за сума помала од таа што ја сакаа Волфсбург...

А не знам зошто во недела Леонардо не му даде шанса на Ониеву...Скисна на клупа чоекот...Нека одмори Силва малце. :)
Млад е бе има сила у него за уште една утакмица плус продужетци :tv: иначе да го видиме Роналдињо што ке направи како ке изигра ако не чичко Сидорф е тука мило ми е што Фламини си фати место во тимот за без пари е одличен Хунтелар исто е време веќе да даде гол за тие пари Сисоко ке го земевме и ке бевме рает за бековите ама тоа е Бориело незнам што се дешава со тој човек 70% од времето е повреден или суспендиран а кога игра ни голови дава ни асистенции неможам да сфатам што му е проблемот :nesum: Инаку во Недела очекувам една здрава јака победа од 3-0 па и 2-0 нека е само да не биде мртва утакмицата :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom