Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.374
Поени од реакции
25.131
Победивме, ама денес не гледам камења да паѓет.

Ај честито да ни е, ова значит дек ќе ни се множет.
 
P

PewDiePie

Гостин
Прво нека ни е честита победата може во Сериа А сме дрвца ама тоа може да е резултат на играњето на Роналдињо,види го чичко ти Сидорф 33 има ама како изигра алал му вера е сеа до душа почна да диши тешко кај 70 мин. ама тоа е годините,Одо не ме бендиса Таиво и Нианг мајмун го правеа два паса од страна упати итоа безкорисни и толку беше незнам што видовте добро во неговата игра,Абате би изиграл мн боље.Пипо звер ја би го оставил у тим и следна година,не за друго туку да го учи Палоски како да ни постане втор Пипо има афинитети дечкото да го наследи има чувство за игра.Роналдињо на клупа МЕРАК нека дреме сега да му е*ам зублето безкорисно жити пасовите што му останале друго ништо,исто мерак ми се прави што нема да му ги отекуваат јајцата на Леонардо отказ ово оно човекот е најмалце крив што сме дрвца и најстар тим во ЛШ бара играчи не му ги носат....ајде вака да продолжиме и во Сериа А и ке биде супер.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Му го раскажа филмо Сидорф во 2 збора. Гол пак од слободен примат, најмуфте голој се тие нема појќе шо мразам. Победа во гости, каква е таква е прифаќам. Да сум изненаден, не сум, пошто Марсеј се бош екипа.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Cestito na pobedata...pipo kako pipo.....se nadevam na prekrasen natprevar protiv nas (real madrid :smir:) za dve nedeli....!!!!!!
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Olympic Monkeys-A.C Milan 1-2 ... ..ајт со среќа нека е,Мислам дека Гатузо беше разликата што ги смиривме малце,иначе како почнавме второ сега ке беше :uvo:...али ајде победа си е победа!Честито! позз
Без расистички навреди .:smir:
Одлично, ма да прво полувреме бевме поактивни и одбраната беше поорганизирана.Второ полувреме малку се изгуби Силва а и Замброта.
Неста ме изненади, како и Одо, нон стоп беа на правото место иако Одо си имаше и свои киксови.
Инзаги, немам што да кажам, еден гол вреди илијада зборови:).Вака-така ни донесе победа:).Судииве само многу ме изнервираа во второ полувреме, од ништо судат нешто.Фацата на Пато беше смачкана од не знам чива рака и ништо не досуди, исто и за Гатузо кога му направија прекршок, ццц, душа ми извадија.
Абате, штета што Леонардо не го стави на почетокот на второ полувреме место Сидорф, бар знам тој дечко ќе трча многу побрзо на теренон и ќе си ја даде душата на истиот.
Ај битно тепавме, па нека ни се множат!:helou:
Не знам кај виде дека Силва потфлил во второто полувреме, освен ако мислиш на потегот на Нианг, кога му скрши кичмите него и на Замброта.
А и не е само у трчањето, Абате е како мува без глава, за разлика од Сидорф, кој има најголемо искуство во нашиот тим, кој знае да загради простор, да асистира...

И се гледа дека Леонардо не го бива за тренер, кога го направи потегот-Гатузо за Амброзини. Не знам од кај му истекна тоа, кога Амброзини цела утакмица растураше, беше сигурен како Малдини, како прав капитен...
Ова беше клучна победа-пласирани сме понатака.

Од резултатот задоволен сум, играта е уште ужас. Не знам колку приметивте, ама од 45 до 65 минута половина не поминавме. Играта во нападот беше тиња, головите паднаа од ѓутуре, акција изградена не видов ниедна. Од пропаст не спасија Господ.....и Неста!!! Пато беше најлош на терен денес, настрана сите фаули и агресија што ја трпи на скоро секој контакт со топка, ќе мора да покаже повеќе залагање. Уосталом, залагањето денес донесе победа која ее непроценлива во однос на морал и самдоверба за понатака. Само нека не чува Господ од Одо Замброта и Јанкуловски....не знам шо ќе се прави со нив годинава.
Се слагам со тебе , Пејо, слаба игра покажавме, не извадија само Неста, Силва, Амброзини, Сидорф и Супер Пипо Инзаги. :) :)
Пирло џабе го величевте, тапа беше, освен на почетокот што имаше некој долг пас.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
И се гледа дека Леонардо не го бива за тренер, кога го направи потегот-Гатузо за Амброзини. Не знам од кај му истекна тоа, кога Амброзини цела утакмица растураше, беше сигурен како Малдини, како прав капитен...
Па нели се повреди Амброзини и поткривнуваше?? Или грешка сум?
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Storari: 6.5


Nesta: 7.5



Zambrotta: 6


Oddo: 6.5



Silva: 6



Ambrosini: 6.5


Pirlo: 6


Flamini: 6.5


Seedorf: 7.5


Pato: 6 -



Inzaghi: 8 -



Според гоал оценките..:milan:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ме мрзи да го повторувам квалитетот на Инзаги и зошто седи на клупата во Серија А којзнае(можеби само за да го сруши рекордот на Раул во постигнување погодоци игра во европските купови).
Не го гледав натпреварот бидејки немам кабловска но според она што го видов во хајлатсот ќе кажам само дека ИНЗАГИ е најдобриот од најдобрите во историјта на светскиот фудбал и никој ама баш никој не може да го постигне она што тој го направил во фудбалот.
П.С. Овојпат не беше во офсајд :pos2::pos2::pos2: Или сепак беше :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
И се гледа дека Леонардо не го бива за тренер, кога го направи потегот-Гатузо за Амброзини. Не знам од кај му истекна тоа, кога Амброзини цела утакмица растураше, беше сигурен како Малдини, како прав капитен...

Се слагам со тебе , Пејо, слаба игра покажавме, не извадија само Неста, Силва, Амброзини, Сидорф и Супер Пипо Инзаги. :) :)
Пирло џабе го величевте, тапа беше, освен на почетокот што имаше некој долг пас.
Коа на болдираниве ќе го додадеш и Сторари ќе добиеш пола тим,а тоа е доволно за да се рече дека Милан изиграл солидно...
Никад не играат сите 11 играчи многу јако,секогаш некој или неколку се издвојуваат и ја праат разликата...Не може да се очекува сите 11 да изиграат за 10-ка...Доволно е еден да има свој ден и да го реши мечот...

Амброзини играше супер,ама и Гатузо кога влезе на негово место(заради ситна повреда),имаше неколку добри интервенции во одбрана.Два пати одзеде топка пред шеснаесетник,еднаш блокираше добар шут од 12-ина метри...


П.С. Овојпат не беше во офсајд :pos2::pos2::pos2: Или сепак беше :pos2::pos2::pos2:
Е за Инзаги никогаш нема да знаат со сигурност дали бил во офсајд или не...Јбг...така е со него... :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
Пиппо да се замрзни одма дури не се измисли клонирање на луѓе. Искрено после неколку разочарувања не очекував ваков резултат..Браво Росоњери...само така. И максимално сум задоволен од Неста досега на сите утакмици покажа дека е сеуште еден од најдобрите дефанзифци во светот..
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
И се гледа дека Леонардо не го бива за тренер, кога го направи потегот-Гатузо за Амброзини. Не знам од кај му истекна тоа, кога Амброзини цела утакмица растураше, беше сигурен како Малдини, како прав капитен...
Братче убаво викаш ти за Амбросини дека давал душа на терен,ама ако не примети додека не влезе Гатузо во Игра..мислам на почетокот на второ полувреме како шибаа низ центар на терен...нон стоп напаѓаа,прашање на време беше кога ке примиме гол,а одкако влезе Гатузо се смири тоа и почнаа да пробуваат нешто по страна ааама .!. не им идеше,така да јас мислам дека добар беше тој потег на лео и + Амбросини беше веќе повреден малце!:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom