Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Ronaldinho???:nesum:
Kој е тој? ::D

Одо ни е најдобар бек кој го имаме моментално!

Иако напаѓаа марсеј се по таа лева страна да искористат ,,слабоста" на Одо овој еднаш не ги пушти !
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Браво Инзаги само ова имам да кажам !

Нек се множат победиве се надевам дека ќе им се дигне морал послем победава и ќе почнат да играат ко што треба ипак имал Леонардо храброст да го стсави Роналдињо на клупа.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
goal.com предвидува победа за Милан
PREDICTION

The result could certainly go either way, but despite not having the best of starts in Serie A, Milan always play their best football in Europe. With this in mind, Marseille will fight hard, but the Rossoneri will just do enough to edge out their opponents on the night.

Marseille 1-2 Milan :smir:
Некој кажа гол.ком не ги гаѓал резултатите

Поздрав до оние што го величеа Марсеј.

Оваа ја тепавме благодарение на КГН. Луцифер кој го врати оптимизмот пред натпреварот.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Не уништи судијава на крај да му ебам се, ама нека сиса, и он и Марсеј и Дешамп .!.
Браво за Инзаги тоа е човекот за одлука, браво и за Лео добар избор на играчи, а и не е пичка ка Анчелоти уште од 60-70та минута да повлекува напаѓач, овој тера до крај...
Слабо напагачки изигравмо ама добра ни беше одбраната - Неста ЅВЕР!


ајде само вака БРАВО
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Одлично, ма да прво полувреме бевме поактивни и одбраната беше поорганизирана.Второ полувреме малку се изгуби Силва а и Замброта.
Неста ме изненади, како и Одо, нон стоп беа на правото место иако Одо си имаше и свои киксови.
Инзаги, немам што да кажам, еден гол вреди илијада зборови:).Вака-така ни донесе победа:).Судииве само многу ме изнервираа во второ полувреме, од ништо судат нешто.Фацата на Пато беше смачкана од не знам чива рака и ништо не досуди, исто и за Гатузо кога му направија прекршок, ццц, душа ми извадија.
Абате, штета што Леонардо не го стави на почетокот на второ полувреме место Сидорф, бар знам тој дечко ќе трча многу побрзо на теренон и ќе си ја даде душата на истиот.
Ај битно тепавме, па нека ни се множат!:helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Пазите кој шупак:

DangerouzZ напиша:
Juventus 1 i Marseille 1 vecher :)

Ajmo Bianconeri vecher idemo na prvata pobeda godinava u LS i da produzhimo so 100% efekt godinava :wink:
сисајте
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ауу браво за Милан одлична игра Прво изигравме одлично за 10 а второ така и така,добар е лео го остави дури до 88 минута да игра Инзаги,инзаги беше најдобар после Сидорф па Неста,Амброзини и Одо не е за во канта добар беше имаше некои лоши центаршутови но тоа е тоа...

Честитки за победата очекувам ова да се случи и со реал позз...:milan::милан:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Браво секоја чест на Сидорф Инзаги и Неста за натпреваров, посебно неста го обожавам тој човек! :zver:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
посебно неста го обожавам тој човек! :zver:
Тоа ти е прав играч, имаше тешка повреда немаше играно година ипол ама желбата да игра повторно во супер форма кај него беше голема и ете се врати, силен како некогаш... тоа е играч а не Роналдињо :mad:@


 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
а зашто игравме без b-win? А глеам и реал играле така!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Ова беше клучна победа-пласирани сме понатака.

Од резултатот задоволен сум, играта е уште ужас. Не знам колку приметивте, ама од 45 до 65 минута половина не поминавме. Играта во нападот беше тиња, головите паднаа од ѓутуре, акција изградена не видов ниедна. Од пропаст не спасија Господ.....и Неста!!! Пато беше најлош на терен денес, настрана сите фаули и агресија што ја трпи на скоро секој контакт со топка, ќе мора да покаже повеќе залагање. Уосталом, залагањето денес донесе победа која ее непроценлива во однос на морал и самдоверба за понатака. Само нека не чува Господ од Одо Замброта и Јанкуловски....не знам шо ќе се прави со нив годинава.
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Не очекував да победите но искуство си е искуство.. :) Честита победа !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom