Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Качар се гледа како замена за Сидорф,добро ке биде ако почнеме да ги менуваме играчиве пошто повеќето се над 30 до другото лето вклучувајќи го и зимскиов преоден рок да дојде полека полека до смена на генерации Бејл/Јанко Рафиња/Замброта Качар/Сидорф Ернанес/Пирло Џеко/Инзаги Фламини стандарден заедно со Гатузо другата сезона ете ни ги дефанзивците во среден ред Фавали завршува кариера на крај на сезона Каладзе се враќа во Динамо Киев ке се ослободи место за нон ЕУ играч и башка уругвајциве што си отидоа Дида исто по мене може да си ја брка среќата на друго место идната сезона Сторари е одлична замена за Абијати а тука е и Рома а и Одо ке си оди претпоставувам,е сега што да се прави со Роналдињо :jaj: зема 6.5 милиони по сезона а никако не ги оправдува тие пари еве на пример Пато зема 1 милион само и сакал во Челзи за пари кај дебелиот да оди па ке сака нормално Берлускони нека не му покачува плата,а каде каде е по корисен од Роналдињо. Како и да е ке требаат многу пари Бејл-5мил.+Јанко Рафиња-10мил Ернанес-8мил. Качар-12мил Џеко има клаузула од 20мил. така да околу 50-60 милиончиња би не средиле и би не направиле конкурентен тим,само да продаде некои 35% од акциите Берлускони и ке фркнат пари од либијците :tv:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Чисто сумјам дека вака ќе биде!

-----------Пато-Инзаги
-------------Сидорф
Јанкуловски--Пирло--Абате
Замброта-Силва-Неста-Фламини
-------------Сторари

да пробаме со крила .....
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Стварно бе, за Хунтелар и мене ми е криво, шо кур го зедоја ако не:toe:

Роналдињо на клупа, не веруем, али ако е стварно ме радуе, можда ке му дојде памет:vozbud:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Сите знаемо што може да направи Инзаги, неговото искуство е потребно во вакви натпревари, Лео сака победа а Инзаги може да му го донесе тоа на Милан.
Има време за Хунтелар, долга е сезоната...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Бен Арфа, Ниан, Брандао и Лучо, не е уопше наивно и за потценување. Мислам дека има големи шанси да го јадеме како циган мрсул шо јаде : ). Форма-0, морал-0, атмосфера-0. Само Пато и Сторари ни се у позитива :)
По моја логика Инзаги дава резултат со јак полушпиц(Ронлдињо), додека Хунтелар би дал резултати со јаки крила. Во моментов поизводлива ми е вторава варијанта со нешто како составот на Димче погоре стаен.
До вчера имав надеж за Роналдињо, од вчера званично изгубив, no hoper е дечкото не се убедувам сам себе веќе дека ќе го бидне овде, време е да ја запоседне клупата.
Иначе има муабети дека ако Леонардо не донесе победа од следниве две утакмици ќе јаде отказ. Сите знаеме дека он не е правиот проблем во екипава и жално ќе биде само по неговата тренерска кариера што ќе му ја упропастат за навек оние копилиња скапани што не му дадоа асален катеријал за работа.
Ако се деси отказот уште сеа ми мириса на Закерони мене :).
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.374
Поени од реакции
25.129
Не знам зш се жалите за одиграното со Ливорно. Па немојме секогаш да победвиме, не сме машини ебаго. :retard:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Бен Арфа, Ниан, Брандао и Лучо, не е уопше наивно и за потценување. Мислам дека има големи шанси да го јадеме како циган мрсул шо јаде : ). Форма-0, морал-0, атмосфера-0. Само Пато и Сторари ни се у позитива :)
По моја логика Инзаги дава резултат со јак полушпиц(Ронлдињо), додека Хунтелар би дал резултати со јаки крила. Во моментов поизводлива ми е вторава варијанта со нешто како составот на Димче погоре стаен.
До вчера имав надеж за Роналдињо, од вчера званично изгубив, no hoper е дечкото не се убедувам сам себе веќе дека ќе го бидне овде, време е да ја запоседне клупата.
Иначе има муабети дека ако Леонардо не донесе победа од следниве две утакмици ќе јаде отказ. Сите знаеме дека он не е правиот проблем во екипава и жално ќе биде само по неговата тренерска кариера што ќе му ја упропастат за навек оние копилиња скапани што не му дадоа асален катеријал за работа.
Ако се деси отказот уште сеа ми мириса на Закерони мене :).
И мене Марсеј ми изгледа како доста незгодна екипа...

Може да се деси Пирло биде на местото на Роналдињо утре...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11841

А ако се деси отказ страшно ми мириса на Спалети... Не знам зошто мислам дека затоа и се спремаат и тој со отказот и Берлускони со изјавите...
А никако не мислам дека Леонардо има било каква кривица...
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Чисто сумјам дека вака ќе биде!

-----------Пато-Инзаги
-------------Сидорф
Јанкуловски--Пирло--Абате
Замброта-Силва-Неста-Фламини
-------------Сторари

да пробаме со крила .....
На место на Јанкуловски требало да го ставиш капитенот Амброзини и добар ке е:milan:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Не знам зш се жалите за одиграното со Ливорно. Па немојме секогаш да победвиме, не сме машини ебаго. :retard:
Па ако стигнавме да се радуваме на бод со Ливорно тогаш го допревме дното дефинитивно.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
И мене Марсеј ми изгледа како доста незгодна екипа...

Може да се деси Пирло биде на местото на Роналдињо утре...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11841

А ако се деси отказ страшно ми мириса на Спалети... Не знам зошто мислам дека затоа и се спремаат и тој со отказот и Берлускони со изјавите...
А никако не мислам дека Леонардо има било каква кривица...

Па ја колку што се сеќавам Лео не ни сакаше да биде тренер. :toe:

А Спалети као тренер ми се свиѓа, игра напаѓачки фудбал, е сеа колку ке се снајде у Милан незнам.

Али ако више го сменат Лео би сакал Спалети да дојде, или евентуално Ван Бастен кој колку што разбрав не е више тренер на Ајакс :toe:
 

Zemzela_

Solo Milan
Член од
5 септември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
10
Чисто сумјам дека вака ќе биде!

-----------Пато-Инзаги
-------------Сидорф
Јанкуловски--Пирло--Абате
Замброта-Силва-Неста-Фламини
-------------Сторари

да пробаме со крила .....
Иако на неколкуте утакмици лани, Фламини добро се покажа како десен бек, мислам дека Лео нема повеќе да го користи на таа позиција, па ќе треба да да се помириме и задоволиме со тоа што веќе го имаме Одо, Замброта... а бе кој од кој послаб, ама :toe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Adriano Galliani: “We are the only side to have competed in three finals in this millennium and we are also the only Italian club to have won five international trophies in this millennium, while the others are still on zero'' :nesum::bravo::toe:....доста е на стара слава,треба нешто ново бе Галиани ...:uvo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom