Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
Браво за ветераниве боље концепт на игра имаат од овие сега што играат :tv:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
како ме изненадија старциве...:pos2:...стварно легенди се,во права смисла на зборот,ФОрзА Милан !:smir:
Добро е што Лео беше таму да види малу што е игра :).Е ова е лев бег не Јанкуловски непокретен..:vozbud::vozbud:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
како ме изненадија старциве...:pos2:...стварно легенди се,во права смисла на зборот,ФОрзА Милан !:smir:


Бобан, Лентини и Веа би можел Лео и во овој тим сеа да ги игра

само малу кондицски да поработаа :pos2:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Амрозини го продолжи договорот со Милан

A.C. MILAN OFFICIAL NOTE

MILAN - A.C. Milan communicate they have prolonged the contract of Massimo Ambrosini (captain) to the Club until 30 June 2011.


:kez:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
На капитенот-Масимо Амброзини му беше продолжен договорот до 2011. За мене ова е супер вест, Амброзини е голем борец и го заслужи овој нов договор. :smir:











 

Zemzela_

Solo Milan
Член од
5 септември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
10
Еве го новиот Кака или Савичевич.

Супер е дечково, башка многу е млад има само 19 год, и веќе е лидер како во фиорентина така и во репрезентацијата.

Се надевам дека не е само патка и дека има нешто.


Убо си збори Марче
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.282
^Веруј дека ќе има, порано или покасно ќе има. Он и сам си кажа дека сака еден ден да игра за Милан лани, а и како Црногорец со идол Савичевич се знае каде сака да игра. Мене ненормално ми се свиѓа играчов, во многу потсеќа на Кака и мислам дека доколку од Роналдињо не видиме леб под итно да се интервенира со овој уште зимово. Фиорентина никој не ја есапи за вакви работи се виде уште со Мело тоа, така да би идело ко еден и два со овој.
Иначе има шпекулации дека Милан контактирале со Хунаде Рамос минатата недела за да ја превземе екипата ако Леонардо не донесе резултати.
Ако е ова вистина, е многу дебилно и срамота. Најпрво што го пуштија низ вода со неконкурентен тим и уште дигаат очекувања од него, наместо да ја превемат одговорноста за потенцијално (и извесно) слабата сезона што ни предстои.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Ех Јоветич...
Брат што е со твоево мислење? Јоветич ти е новиот САвичевич копја од него и тој брз и овој брз и овој левак и тој левак уффф:drk::drk: што би правеле со Пато и двајцата оси ќе растураат јас мислам дека во дечково има најголем потенционал од сите други што ги величаат како би било да дојде во Милан... Грмушката му е за аеродинамичност не зезај забрзува за 3 секунди до 40 :)
Мене што ми е? вас што ви е... се палите на некој клинци ка Јоветич.
Јоветич има изиграно може околу 20 натпревари и нема дадено повеќе од 2 гола, може е добар ама за тимови ка Партизан, Фиоре, Лацио итн...
На Милан му треба голгетер!
Ех Миланез.. уште мислиш исто?
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
јоветич не е ни К од Кака..да не праиме муабет понатаму,недај боже да е вистна ова...:toe:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Кој е човекот во количка што го донесоа :(
Утакмицата се играше во негова чест, не е прва... и минатата сезона се играше пријателска помеѓу Милан и Фиоренитна во чест на Stefano Borgonovo (45) кој е поранешен играч на Милан како и на други италијански клубови.







 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Јоветич е супер играч, шала на страна, има голема иднина детево, али нема ни К од Кака, не се ист тип на играчи, не тераат на иста позиција иако уз Пато во нападот би биле е*ење . И се мислам дека Пато треба да има таков човек до него, што би го хранел со топки и би ја имал улогата што сега Пато ја има во тимов, а не детево да влече по цел терен и да биде алфа и омега, лесно доаѓа до шанси, одлично се снаоѓа пред голот, има огромна прегледност и не треба да се трга далеку од шеснаесетникот на противниците . Дур беше Анчелоти тука, со Кака, Роналдињо или Сидорф, Пато беше најистурениот во нападот, а вака има улога на втор напаѓач уз статикот Бориело, па и уз Хунтелар . . . . незнам, стварно незнам како можеше по продажбата на Кака да останат и без Горкуф ( за смешна сума договорена претходно ), Хунти не беше решението, не за тим кој 5 години тера еден ист формат со креативен среден ред и еден ѕвер во нападот.
Со Анчелоти и самите знаете дека нападот не беше проблемот ( бројот на голови минатата сезона и петардите што ги маваа се доказ за истото ), проблем беше одбраната, и апла тенката клупа, затоа и не ми беа јасни дел од членовите кои сакаа да го гледаат Милан со двајца во нападот иако очигледно беше дека истиот функционира феноменално и не беше причината за неуспесите на тимот . :smir:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Види богатии...Овој покажува заби... :) Галијани ќе требало да се испоти за да го врати Палоши...Тоа немало воопшто да му биде лесно...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11681

А летоска плачеше...Уште една година да продолжиме,тоа е добро за сите...
Ама не да ќе го дае и плус фала ќе рече.:) И Палоши сака да биде наследник на Пипо,неговата иднина е во Милан. Нормално ако си биде константно добар,и се покаже како играч за Милан.

Парма годинава има солидна екипа.Го зедоа Закардо,го зедоа Џемаили на позајмица...Тоа може да му овозможи на Палоши добра сезона и доста голови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom