Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Секаде го спомнувате Неста, тој годинава немаше ниеден натпревар.
Јас стварно не знам дали ќе се врати.
Има повреда која трајно ќе го следи, е сега ќе видиме дали ќе може со неа да настапува идната сезона. Но во стара форма да е нема шанси. Дури пред месец почна да тренира по малку. Јас го исклучувам од онаа екипа која може следнава сезона да не спаси.
А нема да ме чуди да прочитам трансфер на Пато. Ако не биде тоа летово, догодина сигурно.
Инзаги и неговата чудо од глава која дала 100тици голови и која има пореметување и не научи што е офсајд ни е единствен класичен напаѓач. Он е стварно пример за класичен напаѓач :icon_lol:
Роналдињо е еден ден добар, друг ден подпросекот. Ако игра постојано може да се очекува од него добри резултати. Сепак каков трансфер имаше тој, па кој дочек во Милан, а настапуваше просечно и премалку.
Се надевам Пирло, Гатузо и Сидорф ќе останат за среден ред. Замброта и Фламини се одлични на крилата.
Но мора да се најдат замени за Кака и Малдини. И пред се се надевам на некои млади фудбалери.

А Берлу мафија не знае веќе од кај да краде.
Данокот во Италија ја зезнува цела калчо лига. Мене ќе ми е жал и Ибра ако си замине искрено. Најнеактуелна ќе е следнава сезона, подпросечна лига.
Али Берлу си зима пари од данок. Си зима од продажба на фудбалери. Си зима од своите кладилници. Си зима од продажба на натпревари. Ако ме прашате кој човек најмногу на светов го мразам... баш него ќе го кажам. Лопов :icon_lol:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
А нема да ме чуди да прочитам трансфер на Пато. Ако не биде тоа летово, догодина сигурно.
Што се однесува до мене ако сака нека лета уште денеска.
Не е тешко да погодам како ќе ме искритикувате на ова што го пишав....абе ти будала си,оди лечи се,не знаеш што зборуваш, со одењето на Пато губиме пола тим..............

Да, губиме пола тим може и повеќе ама дечкото ме разочара ненормално. На 19 години да го уценуваш тимот дека има шанси да си заминеш мислам дека е срамота. Ако имаше грам мозок требаше да го искористи заминувањето на Кака и да ги освои срцата на навивачите.
Доволно беше само да каже дека не е заинтересиран за преселба во друг клуб и ќе си беше цар.
Сега гледам зошто многу често се употребува фразата "ЕДЕН Е МАЛДИНИ"
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
adebajor nikako u milan.ne treba da se frlat tolku pari za takov igrac.djeko e nogu podobra varijanta.mlad e i ima nadez u nego.pirlo pod itno aut od milan najslabo izigra od cel tim na milan.moze da se kupe snajder od real. sega nego mu e padnata cenata a i ronaldo ako otide u real(a 99% ke otide) nema da mu treba a kaj nas ke vrse nogu rabota.ne mi e jasno sega koga ima pari od kaka so ne dostavat ponuda do riberi.momentalno samo on moze da go zamene kaka nikoj drug.ili cekat man. utd. da go lapne so ke bide nogu verojatno.neznam so mu e na berluskoni i galijani ama poima si nemaat od zivotot!!!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Галијани со изјава дека следната година ќе нема да рачунаме на Шева, Матиони и Сендерос :tapp:


инаку еве ги сите млади играчи кои се на позајмица во други тимови

Ignazio Abate (Class: 86, status: owned by the Turin, position: midfield external): 25 appearances and 2 goals with the Turin.
Davide Di Gennaro (Class: 88, status: owned by Genoa, role: trequartista): 24 appearances and 1 goal by Reggina.
David Astor (Class: 87, State: Cagliari with the ownership, position: Central defender): 10 appearances with Cagliari.
Alberto Paloschi (Class: 90, status: owned by Parma, position: striker): 39 appearances and 11 goals with Parma.
Willy Aubameyang (Class: 87, State: loan, position: striker): 30 appearances and 1 goal with Avellino.
Matthew Ardemagni (Class: 87, State: ownership with Triestina, position: striker): 25 appearances and 2 goals with Triestina.
Luca Antonelli (Class: 87, status: owned by Parma, position: quarterback): 14 appearances in Parma.
Daniel Offredi (Class: 88, status: owned by Pro Sesto, position: goalkeeper): 29 appearances with the Pro Sesto.
Simone Malacarne (class: 89 Status: sold to Cremonese, position: midfielder): 29 appearances and 1 goal with Pizzighettone.
Matthew Bruscagin (Class 89, was: sold to Pro Sesto, position: defender): 0 appearances with the Monza and 12 with the Pizzighettone.
Patrick Kalambay (Class: 84, State: loan, position: midfielder): 20 appearances and 3 goals with Como.
Matteo Lunati (Class: 87, State: loan, position: midfielder): 2 appearances with Como.
Riccardo Caraglio (Class: 89, State: loan, position: midfielder): 4 appearances in Pizzighettone.
Kingsley Umunegbu (Class: 89, State: loan, role: trequartista): 2 Salernitana in attendance and 4 in Portosummaga.
Andrea Cosner (Class: 89, State: Reggiana succumbed to a final agreement with the involvement, role: defender): 2 appearances with Reggiana and 1 with the Bassano.
Emanuela Orlandi (Class: 88, State: loan, role: trequartista): 27 appearances in Carpenedolo.
Elijah Legates (Class: 86, State: loan, position: defender): 0 appearances in Monaco and 9 in Novara.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Брат што е со твоево мислење? Јоветич ти е новиот САвичевич копја од него и тој брз и овој брз и овој левак и тој левак уффф:drk::drk: што би правеле со Пато и двајцата оси ќе растураат јас мислам дека во дечково има најголем потенционал од сите други што ги величаат како би било да дојде во Милан... Грмушката му е за аеродинамичност не зезај забрзува за 3 секунди до 40 :)
Мене што ми е? вас што ви е... се палите на некој клинци ка Јоветич.
Јоветич има изиграно може околу 20 натпревари и нема дадено повеќе од 2 гола, може е добар ама за тимови ка Партизан, Фиоре, Лацио итн...
На Милан му треба голгетер!
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
adebajor nikako u milan.ne treba da se frlat tolku pari za takov igrac.djeko e nogu podobra varijanta.mlad e i ima nadez u nego.
Џеко е млад а Адебајор не е ? Само година ипол е постар Адебајор од Џеко.
Не ги оспорувам квалитетите на Џеко ама се мислам дека ако дојде во Милан ќе го снајде истото како Оливеира.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Џеко е млад а Адебајор не е ? Само година ипол е постар Адебајор од Џеко.
Не ги оспорувам квалитетите на Џеко ама се мислам дека ако дојде во Милан ќе го снајде истото како Оливеира.
jas neznam sto ste videle u adebajor
vaa godina gol nema dadenjo za arsenal
jas sum najprotiv on da dojde u milan.podobro pipo pak da igrae prva odtolku adebajor u milan pa i 30 mil. za nego u nikoj slucaj
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
jas neznam sto ste videle u adebajor
vaa godina gol nema dadenjo za arsenal
jas sum najprotiv on da dojde u milan.podobro pipo pak da igrae prva odtolku adebajor u milan pa i 30 mil. za nego u nikoj slucaj
Па кој друг брат ? Кој ќе ни дојде после овој срам што ни се случи. Го продаваме најдобриот фудбалер, Гуркуф го прокоцкавме, Пато се пали на Челзи, Гатузо не гарантира дека сака да продолжи во Милан.....
Сигурно Агуеро нема да дојде кога и една Барса е загреана за него.

Едит: Само недај боже Касано да го земеме. Ќе биде дрво во Милан.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
еве што вели Галијани на официјалната страна на Милан

ADRIANO GALLIANI: "Milan will be absolutely competitive"

MILAN - Here's what Adriano Galliani, Milan's delegate administrator, said today at the Lega Calcio: "Milan will absolutely be competitive. For each player that leaves an adequate replacement will be found. Maldini left, Thiago Silva arrived. Kaká left, an important player will arrive. Milan are not dismantling. Until today, aside from others who didn't play much, players like Emerson and Senderos have left, as well as Shevchenko and Mattioni who haven't been re-claimed."


за тие што не разбираат англиски мал превод ќе дадам... кажува дека Милан и следната година ќе бидат конкуретни за титулата и дека за секој играч што ќе замине, ќе биде донесена соодветна замена
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
еве што вели Галијани на официјалната страна на Милан

ADRIANO GALLIANI: "Milan will be absolutely competitive"

MILAN - Here's what Adriano Galliani, Milan's delegate administrator, said today at the Lega Calcio: "Milan will absolutely be competitive. For each player that leaves an adequate replacement will be found. Maldini left, Thiago Silva arrived. Kaká left, an important player will arrive. Milan are not dismantling. Until today, aside from others who didn't play much, players like Emerson and Senderos have left, as well as Shevchenko and Mattioni who haven't been re-claimed."


за тие што не разбираат англиски мал превод ќе дадам... кажува дека Милан и следната година ќе бидат конкуретни за титулата и дека за секој играч што ќе замине, ќе биде донесена соодветна замена
Е ова ме радува. Само се плашам да не речат парите од Кака не се за трансвери. Клубот е во криза и мораме да ги потрошиме за враќање на долговите. Не знам зошто ама се мислам дека на крај така ќе испадне. Ќе потрошат само 15 милиончиња колку да ни ги затворат устите.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Па кој друг брат ? Кој ќе ни дојде после овој срам што ни се случи. Го продаваме најдобриот фудбалер, Гуркуф го прокоцкавме, Пато се пали на Челзи, Гатузо не гарантира дека сака да продолжи во Милан.....
Сигурно Агуеро нема да дојде кога и една Барса е загреана за него.
abe podobro paloski da go vratat od parma otkolku tolku pari da se frlat na prosecni igraci.
a najkrivo mi e koga veke planirale da go prodadat kaka barem da go vratea gurkuf togas nemase da mi bide tolku krivo za kaka a vaka sega ostaname bez nisto.
sega idiotite pak ke kupat nekoj starec i nisto nema da napravime i dogodina
ako pravat veke rekonstrukcija na timot neka go prodadat i pirlo i neka napravat napori da go donesat riberi.pak ke kazam samo on ni e spas za dogodina.so ovoj tim momentalno so go imame ke se borime za mesto u uefa da fanime!!!
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Купување на Рибери е научна фантастика. Баерн не го дава по никоја цена а за да им го земеме сигурно нема да не кошта поефтино од што го продадовме Кака. А келавите не го продадоа Кака за сите пари да ги потрошат на Рибери, сакаат да им остане некое евро ако не и сите. Тоа би испаднало како да сме го трампале Кака за Рибери што е малку нелогично.
А и еве да речеме дека во некој сон ќе дојде рибери. И каква тактика ќе извадиме ? Со едно крило ?:toe:
За Адебајор нема повеќе да реплицирам очигледно дека имаме различни ставови и нема да се противам. Не велам дека Адебајор е "господ" ама кога нема подобар како викаат дај шта даш.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
e pa togas samo gospod neka ni e napomos za dogodina neznam so drugo da kazam.ke vidime kako ke se razviza natamu situacijata transfer periodot uste ne e pocnat ama ke bide tesko leto
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
jas neznam sto ste videle u adebajor
vaa godina gol nema dadenjo za arsenal
jas sum najprotiv on da dojde u milan.podobro pipo pak da igrae prva odtolku adebajor u milan pa i 30 mil. za nego u nikoj slucaj
Дечки Адебајор на 25 години има играно во 2 финалиња на лига на шампиони. Арсенал додека беше повреден Адебајор беше за никаде. Не велам дека Џеко е слаб ама додека Џеко играше за Железничар, Адебајор играше во лига на шампиони. Адебајор е проверен играч со многу битни натпревари во него, знае како е да се игра во голем клуб, покажа дека може да се справи со притисок, мислам дека тој е прав играч за во Милан.
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
само ме чуди шо е работава со Матиони многу галама пред неговиот трансфер во него го гледаа новиот кафу и сега пишува нема да рачунаат на него:tapp:ај да го видевме дека не го бива добро ама ни една утакмица дечково не изигра....после криво ќе ни биде како со Горкуф:uvo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom