Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Многу се шпекулира за Рафиња нели пишуваше за неколку саати ќе имаат преговори некој информација?
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Абе што да ти кажам, тоа ми го стави тоа име некој не форумов и што да правам сеа ќе си го носам со себе, ама за разлика од тебе росоњер се трудам да ги гледам играчите, а не јутјуб, и сам призна сеа дека си го барал на јутјуб, ама јебига си нашол малце една минутка, па сеа се двоумиш дали е бољи од Јанкуловски па го ставаш у прв тим, жал ми е за тебе.
Мене не ме јебеш, не ме пали Пеце, ја само сакав да кежам дека си имам свое име, башка сигурно тој Пеце е некој фраер, ве изебал и го напуштил форумов па сеа си немаш попаметна работа па ајде на форум за МИЛАН ќе го бушам Пеце.
бај д веј донт ју Пеце ме (тхе грејт) одлична идеја

Плус ја те прашав да ми објасниш како е подобар Рафиња од другите, ти мене ме јебеш, се гледа дека немаш одговор, најлесно ќе го заебавам детево и ќе се извлечам и ќе бидам мангуп.
Лесно кога незнаеш да одговориш да нападнеш.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Па ти не знаеш дека нападот е најдобра одбрана? :)

Инаку како би ти докажал дека 23 годишниот Рафиња е класа пред 32 годишниците како Замброта и Јанкуловски, ако си толку убеден во спротивното? Па виде ли дека поради грешката на Јанкуловски одма примивме гол. Минатата сезона беше тапа, исто и Замброта. Само пак ќе имаме дупка во одбраната-Јанкуловски/Замброта, кој и да игра лево. :tapp:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Не, не сум убеден дека е најдобар, него ме нервираат муабетите дека некои си пациенти како Де Силвестри и Цисоко се споредуваат т.е се нарекуваат подобри од Јанкуловски. Марек две сезони поврден играше, плус, кога горенаведените си ги видел у продор, Марек освен добар дриблинг има и многу силен шут со левата нога, прецизни набаценки за разлика од Антонини кој нема врска со центашутевите. Ете тоа ме нервира, и затоа го бранам.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Па ти не знаеш дека нападот е најдобра одбрана? :)

Инаку како би ти докажал дека 23 годишниот Рафиња е класа пред 32 годишниците како Замброта и Јанкуловски, ако си толку убеден во спротивното? Па виде ли дека поради грешката на Јанкуловски одма примивме гол. Минатата сезона беше тапа, исто и Замброта. Само пак ќе имаме дупка во одбраната-Јанкуловски/Замброта, кој и да игра лево. :tapp:
Замброта лани одигра добро, не беше толку лош,има добар дриблинг,добар шут,можеби лошата страна му е одбраната,Ама јас сум за да е во првите 11,и за крај да не му го заборавиме голот против Лацио од 33 метри,

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Хехе порано во основно кога бев одличен и кога ќе добиев слаба оценка и дома се вадев со она ви текнува имаше само три 5ки во цел клас и татко ми (имаше надеж во мене хехе :) ) зашто ти да не беше во тие три 5ки ! Е ајде сите се сложувате дека Милан е меѓу најдобрите клубови во светот зашто си дозволувате да кажете тој е добар играч нели би требало да е НАЈДОБАР зашто ги немаме баш ние најдобрите ? Замброта лани не беше ништо посебно според мене има среќа што игра во италија т.е тоа се докажа и на конфедерацииве покрај некои крилни играчи кои он треба да ги неутрализира он изгледаше мизерно па што му правеа бразилците на таа лева страна - Срамно :kesa: ова го пишувам чисто заради дебилната споредба на ПЕЦЕ на Замброа со Цисоко РАФИЊА Де Силвестри и Бејл убаво ти пишаа другар споредуваш 33 годишњак со 23 годишњаци кои сега им е во подем кариерата ...Глупаво од твоја страна:tapp:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Хехе порано во основно кога бев одличен и кога ќе добиев слаба оценка и дома се вадев со она ви текнува имаше само три 5ки во цел клас и татко ми (имаше надеж во мене хехе :) ) зашто ти да не беше во тие три 5ки ! Е ајде сите се сложувате дека Милан е меѓу најдобрите клубови во светот зашто си дозволувате да кажете тој е добар играч нели би требало да е НАЈДОБАР зашто ги немаме баш ние најдобрите ? Замброта лани не беше ништо посебно според мене има среќа што игра во италија т.е тоа се докажа и на конфедерацииве покрај некои крилни играчи кои он треба да ги неутрализира он изгледаше мизерно па што му правеа бразилците на таа лева страна - Срамно :kesa: ова го пишувам чисто заради дебилната споредба на ПЕЦЕ на Замброа со Цисоко РАФИЊА Де Силвестри и Бејл убаво ти пишаа другар споредуваш 33 годишњак со 23 годишњаци кои сега им е во подем кариерата ...Глупаво од твоја страна:tapp:
Слушај бе ПЕЦЕ, ниеден од овие што ми ги спореди со Замброта нема да направи ни пола кариера што направил он.
Како второ ПЕЦЕ, ја не ги споредувам, ја викам дека е подобар од нив, разликувај малце.
Според тебе ПЕЦЕ, никој не беше добар лани, така да, џабе правиме муабет, сите треба да ги избркаме и да играме со тие ти што ги сакаш, со Антонини лево, со Абате десно, Ди Џенаро место Роналдињо и со ред други деца, па да видиме до каде без искуство, исто како Арсенал, до пола сезона газат и после кога е потребно искуство за завршен удар они од прво паѓаат во борба за четврто.
И Пецко :kesa:, знам дека знаеш повеќе фудбал од мене. Ти признавам, ја само се палам на Замброта и Јанкуловски.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Замброта лани одигра добро, не беше толку лош,има добар дриблинг,добар шут,можеби лошата страна му е одбраната,Ама јас сум за да е во првите 11,и за крај да не му го заборавиме голот против Лацио од 33 метри,
De be, ednas ce dade gol od daleku i odma dobar go praete, a toa sto cela sezona mu krsat kicmata ne gledate.
Zambrota bil porano dobar sea se gleda deka ne go biva tolku, isti e ka Odo samo podobar centarsut.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Ја па се палам на потписов мој :pos2::pos2::pos2:
Aуу се палам на аватарот твој:smir::pos2:Знаеш ли оти доби награда за најдобар аватар за 2009,Браво:bravo::bravo: ,Нека е честито и да продолжиш со традицијата и наредната год:pos2:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Слушај бе ПЕЦЕ, ниеден од овие што ми ги спореди со Замброта нема да направи ни пола кариера што направил он.
Како второ ПЕЦЕ, ја не ги споредувам, ја викам дека е подобар од нив, разликувај малце.
Според тебе ПЕЦЕ, никој не беше добар лани, така да, џабе правиме муабет, сите треба да ги избркаме и да играме со тие ти што ги сакаш, со Антонини лево, со Абате десно, Ди Џенаро место Роналдињо и со ред други деца, па да видиме до каде без искуство, исто како Арсенал, до пола сезона газат и после кога е потребно искуство за завршен удар они од прво паѓаат во борба за четврто.
И Пецко :kesa:, знам дека знаеш повеќе фудбал од мене. Ти признавам, ја само се палам на Замброта и Јанкуловски.
Пеце има една песна барем насловот е тотално погоден за тебе! ~Провери~
Глупо ми е да ти пишувам да ти објаснувам да ти цртам кога ти како да си му топол другаар на Берлускони!
Кариерата на Замброта? WTF?

Еј па и нејќам пак да се карам во фан клубов не личи ради тебе цел форум да мава сеир на Фан Клуб: Милан! Удри малце во глава :uvo: види како ќе чукне па пренеси за звукот!

Би те замолил после постов да не ме реплицираш!!- НЕМОЖАМ!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
i vas ne vie neso jasno selski klub kaj mojt :D da osvojt


брат извини ако сум искрен али не ти е местото тука и + многу си глуп за да пишував во Фан Клуб Милан,треба прво формат да напраиш на компјутерот и да прашаш дали може да кажеш нешто,па ако те остават пиши! Е така да си знаеш !извини ако те повредив ,ај поздрав и незнам кој е најселски клуб!:smir:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ац Милан for live :eek:jea::eek:jea:.Драги сограѓани драги Мммиланези дошао сам на нења врата да јој казам да ја одлзим о јеа:оф топик,srry Многу добра атмосфера...ЈАвисе РАфиња ОЛЕ ОЛЕ ОЛЕ оле оле оле а?:vozbud:
Наши драги присутни ни треба лев бек не десен се слагам со уставот значи..Што се запнале со драги Силвестри,Бејл и такви чуда.Ни треба класичен лев ко што е Кол,Евра,не екперименти Замброта лево ,Антонини лево.Толку од мене на оваа седница.(УА ИНТЕР).

Не за на цитат Фала.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ац Милан for live :eek:jea::eek:jea:.Драги сограѓани драги Мммиланези дошао сам на нења врата да јој казам да ја одлзим о јеа:оф топик,srry Многу добра атмосфера...ЈАвисе РАфиња ОЛЕ ОЛЕ ОЛЕ оле оле оле а?:vozbud:
Наши драги присутни ни треба лев бек не десен се слагам со уставот значи..Што се запнале со драги Силвестри,Бејл и такви чуда.Ни треба класичен лев ко што е Кол,Евра,не екперименти Замброта лево ,Антонини лево.Толку од мене на оваа седница.(УА ИНТЕР).

Не за на цитат Фала.

Брат бриши ова постов додека не си отишол по потписи....:pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom