Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Брат само да ти кажам за Рони и јас сакам да се врати во форма и да биде цар ама тоа може да се деси само ако не се пијанчи и не останува до доцна по клубови неможе да оценуваме од една утакмица амана добар пат е да го смени тоа ако се суди по прво коло а за вторион дел само ова ке го пишам :pos2::pos2::pos2: поздрав
Кака се пијанчеше, деснаше по клубови до 5 сабајле? НЕ. И ја врати формата од 2007? НЕ.
Така ако се враќала формата, сега сите ќе беа ѕверови, ќе имаше по 50 конкуренти за најдобар фудбалер на светот.

Јас на пример би го мењал Роналдињо за Меси или Фабрегас, ама па шо прајме ако ја врати старата форма Рони. :pos2::pos2:
Ве фати некоја еуфорија, после само една победа, а сезоната е дооолга. Чекајте, има време...


И ајде, нека иде Рафиња, доста подобар е од Де Силвестри, Фоберт и Бехрами. :)

Него, што бидна со Албанецот што сакаше да инвестира во Милан? :nesum:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Баш не ме интересира што вели Кака,дај остајте го веке не го спомнувајте овде во фан клубот, со него веке приказната е завршена,Извинејте за таквиот пост ,но јас мислам дека така е најдобро веке да не го спомнуваме овде ,во фан клуб Реал М. таму дискутирајте за него:smir:Ајде Рафиња ако сме поблиско до Јуве тоа е добро,бидејки само ние со Јувентус сме заинтересирани за Рафиња
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Кака се пијанчеше, деснаше по клубови до 5 сабајле? НЕ. И ја врати формата од 2007? НЕ.
Така ако се враќала формата, сега сите ќе беа ѕверови, ќе имаше по 50 конкуренти за најдобар фудбалер на светот.

Јас на пример би го мењал Роналдињо за Меси или Фабрегас, ама па шо прајме ако ја врати старата форма Рони. :pos2::pos2:
Ве фати некоја еуфорија, после само една победа, а сезоната е дооолга. Чекајте, има време...


И ајде, нека иде Рафиња, доста подобар е од Де Силвестри, Фоберт и Бехрами. :)

Него, што бидна со Албанецот што сакаше да инвестира во Милан? :nesum:
сакаш да кажеш декај кака на ја вратил формата не зборуј глупости сега откако го продадиа лани дади 15 гола играше во топ форма сега што го мачеа повреди не е крив он :smir:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Незнам зашто се доведе до таа ситуација зар не му јаде гомна више устата на Галијани па видете вака Јуве Диего и Мело ги зема на отплаќање на 3 години. За да дојдеш до таков договор треба да ти збори устата да бидеш уверлив е дека ќе кошта 1-2 милиони поскапо и тоа е точно ама на вакви играчи кои од авион се гледа дека се способни да играат добро за голем клуб не вреди да си алчен !

ПС. Абе видовте како звоучи milannews на македонски? :pos:
А дали виде Гоал :pos2:
Еве на гоал

таман сега сите вести на македонски ќе ги имаме само кој да ги разбере :)
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
сакаш да кажеш декај кака на ја вратил формата не зборуј глупости сега откако го продадиа лани дади 15 гола играше во топ форма сега што го мачеа повреди не е крив он :smir:
Епа тоа е бе, кај некој повредите, кај некој заморот, кај некој едноставно не иде. :toe:

BTW

Рафиња-Неста-Силва-Јанкуловски

Замброта-Ониеву-Каладзе/Бонера-Фавали/Антонини


ТООООП! :baeh: :baeh:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Кака се пијанчеше, деснаше по клубови до 5 сабајле? НЕ. И ја врати формата од 2007? НЕ.
Така ако се враќала формата, сега сите ќе беа ѕверови, ќе имаше по 50 конкуренти за најдобар фудбалер на светот.

Јас на пример би го мењал Роналдињо за Меси или Фабрегас, ама па шо прајме ако ја врати старата форма Рони. :pos2::pos2:
Ве фати некоја еуфорија, после само една победа, а сезоната е дооолга. Чекајте, има време...


И ајде, нека иде Рафиња, доста подобар е од Де Силвестри, Фоберт и Бехрами. :)

Него, што бидна со Албанецот што сакаше да инвестира во Милан? :nesum:
Рафиња е подобар од Де Силвестри, Фоберт и Бехрами, браво, од кај ти се информациите, дај објасни ми како е тој Рафиња подобар од овие и како сите овие се подобри од Јанкуловски, страшно, ценење на играчи од гледање клипчиња на јутјуб, браво.

А и Кака не се врати у форма никако, гледај го Реал како игра, оваа година ќе биде уште појак затоа што нема цел тим да му лежи на грб, како што му правеше Анчелоти, ќе видиш што е вратена форма и што е играчина.
 
P

PewDiePie

Гостин
Епа тоа е бе, кај некој повредите, кај некој заморот, кај некој едноставно не иде. :toe:

BTW

Рафиња-Неста-Силва-Јанкуловски

Замброта-Ониеву-Каладзе/Бонера-Фавали/Антонини


ТООООП! :baeh: :baeh:
Јанкуловски пред Замброта го ставаш??? :tapp:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Рафиња е подобар од Де Силвестри, Фоберт и Бехрами, браво, од кај ти се информациите, дај објасни ми како е тој Рафиња подобар од овие и како сите овие се подобри од Јанкуловски, страшно, ценење на играчи од гледање клипчиња на јутјуб, браво.

А и Кака не се врати у форма никако, гледај го Реал како игра, оваа година ќе биде уште појак затоа што нема цел тим да му лежи на грб, како што му правеше Анчелоти, ќе видиш што е вратена форма и што е играчина.
Баш на јутјуб ништо нема за Рафиња...добро, има еден клип од минута каде се споредуваат Диего и Рафиња... :)

И после зошто те дупеле сите...па после почна да плачеш... не ме викајте Пецеее, не ме викајте Пецеее, ќе ве кажам на воспитачката :nesum:

Јанкуловски пред Замброта го ставаш??? :tapp:
Исто ти е бе, Замброта е тапа лево. :tapp:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Рафиња е подобар од Де Силвестри, Фоберт и Бехрами, браво, од кај ти се информациите, дај објасни ми како е тој Рафиња подобар од овие и како сите овие се подобри од Јанкуловски, страшно, ценење на играчи од гледање клипчиња на јутјуб, браво.

А и Кака не се врати у форма никако, гледај го Реал како игра, оваа година ќе биде уште појак затоа што нема цел тим да му лежи на грб, како што му правеше Анчелоти, ќе видиш што е вратена форма и што е играчина.
После DoN't YoU ПЕЦЕ Me! Е како да не те јебат бе брат се читаш ли?
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom