Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Кажува дека сака да ги освои и двете титули (скудетото и ЛШ), и вели дека иако е тешко само една, сепак ги сакал и двете исто како и Пато :)
Бљагодарам, шампиони годинава значи
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Браво за Кака, ваков фудбалер ретко се раѓа, да има спој талентот, играта и карактерот. Ах бе уште јас си мислам дека е наш :)
Гатузо е луд :pos:
Кога ми отидоа Кака и Малдини ми останува тој само од мојата омилена тројка. Ако ми отидеше во Челзи ќе се самоубиев :icon_lol: Mу акна една на Кака, ако така треба :pos:
Само Гатузо треба да биде и капитен, мене не ми е јасно зашто Амброзини е ставен. Јас никогаш не сум го сакала Амброзини, просечен фудбалер. Гатузо е скалило над него, тој е авторитет. Како ќе каже Гатузо така ќе биде!!! :icon_lol:
Вечер се надевам на добра игра. Секако сакам победа јасно. Кака ќе е во публика најверојатно, па се надевам ќе им одаде почит и на навивачите и ќе се опрости и од нив.
А за изненадување како на пример донесување вечер на фабрегас, некако ми е нелогично. Тоа ако се случи ќе мислам дека е сон, не јаве :pos:

Знаете дали ќе даваат на некоја телевизија вечер? :tv:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ја нисам лузер, ооо, напротив, мени је осмех лајтмотив. Ретки се тие како тебе што се наоѓаат у некој пост, па после ги навредуваат тие што го напишале, ако те разбирам, другарите ти навиваат за јубе и за шинтер и те бушат цело време па ти си нафуран и се истураш тука на форумов, пошто никој не те знае и можеш да навредуваш.

И да за нас победниците таа е изјавата и таа и ќе остане и до крајот на сезнота, а ти братче, пошто си ја имаш мувата на капата секогаш ќе се наоѓаш во нечив пост, извини тоа е, познато ми е, сум ги читал и другите твои постови. Убаво ти кажа еден погоре, навивач на АЦМ, вау вот д фак.

Јебига, би ти пратил:smir:, ама повеќе заслужуваш :pusk:
Многу се согласувам со овој пост...
Јас не можам да сфатам...Фанови на Милан кои едвај чекаат Милан да изгуби или слабо да игра за да можат да речат дека некогаш биле во право кога рекле дека сме лузери...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Многу се согласувам со овој пост...
Јас не можам да сфатам...Фанови на Милан кои едвај чекаат Милан да изгуби или слабо да игра за да можат да речат дека некогаш биле во право кога рекле дека сме лузери...
е не како тебе човек кукавица кој секогаш има со што да се ,,извади " дека не е крив зашто не сватите дека милан не нигра ни пола од она што некогаш играл нема ни пола играчки кадар од што некогаш имал со што се задоволуваме бе ееј само ни мачкаат очи ццц и ти пак имаш оправдување за ова си претпоставувам криза било така?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Како аматер си ти Члену не си ни самиот свесен, ај што незнаеш што пишуваш и што ти нема подлога муабетот, ти уште правилата на форумот не ги знаеш.
Јас стаив пост кај што ги објаснив работите како стојат, а ти ко грдото пајче се фати за една работа дека сум те нарекол лузер. Оф, колку аматерски...

Гледам нема муабет и реални луге во фан клубов, порано имаше дискусии имаше саглам луге што се разбираа и беа достојни да признаат и реално да ги гледаат работиве.

Сеа фан клубов е сведен на луди оптимисти, деца со (не)познавање на основите на фудбалската игра и на 2 девојки на кои што им симнувам капа.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Да не го забораи и Фабрегас? :) :) :)

Ако го земете Фабрегас, капа доле, стварно... Ќе искочи доста добар потег... еден од најдобрите играчи кои би можеле да се донесат на таа позиција и влетувате опасно у борба за титула... ФАКТ :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.651
ахехаххахехахехафехах лее да сте ми при рака да ве штипнам за образ сите еднаш сакам!!!!
фабрегас?!?!!? абеее идиии каки фабрегас, кога ќе претстави вечер некој Дарио Хубнер или некоја млада надежна незналица ќе се скинеме од смеење :icon_lol:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
ахехаххахехахехафехах лее да сте ми при рака да ве штипнам за образ сите еднаш сакам!!!!
фабрегас?!?!!? абеее идиии каки фабрегас, кога ќе претстави вечер некој Дарио Хубнер или некоја млада надежна незналица ќе се скинеме од смеење :icon_lol:
или вечерва ќе нема представување на никој
се ми мириса на безвеза муабети ова со супер засилувањево

туку дај да видиме една саглам утакмица од нашиве конечно

ЕДИТ:
сега ми текна еден филм,
замислете големо засилување Пандев :tv:
страшна работа :smir:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Можда ќе го доведе овој десно и ќе вика дека е Фабрегас. :pos2:


 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
AC MILAN – JUVENTUS
понеделник 17 август 2009 год.
20:45 PM (España/Italia)



стадион: San Siro

Капацитет: 85700

победници:
AC MILAN: 1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 2002, 2005, 2006, 2007 и 2008 (10 пати)
JUVENTUS: 1991, 1995, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003 и 2004 (8 пати)

формации:



линкови за гледање:
http://www.atdhe.net/8538/watch-ac-milan-vs-juventus
http://www.myp2p.eu/broadcast.php?ma...18&part=sports

Ф0РЦА МИЛАН
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Како аматер си ти Члену не си ни самиот свесен, ај што незнаеш што пишуваш и што ти нема подлога муабетот, ти уште правилата на форумот не ги знаеш.
Јас стаив пост кај што ги објаснив работите како стојат, а ти ко грдото пајче се фати за една работа дека сум те нарекол лузер. Оф, колку аматерски...

Гледам нема муабет и реални луге во фан клубов, порано имаше дискусии имаше саглам луге што се разбираа и беа достојни да признаат и реално да ги гледаат работиве.

Сеа фан клубов е сведен на луди оптимисти, деца со (не)познавање на основите на фудбалската игра и на 2 девојки на кои што им симнувам капа.
не братче ти не стави како стојат работите, ти предвидуваш дека ќе бидеме скапани сезонава, дека ќе биде дрва, а имаме од 17 екипи у Италија посилна екипа, од 28 екипи у Лига Шампиони исто така, имаме нов тренер и нова тактика, па мораш бе да почекаш да поче сезона, па да видиш до каде сме, не да колнеш у празно па да збориш дека мене ми немал подлога муабетот.

Плус ти мене ме нарече лузер, не ја тебе, така да овде помеѓу мене и тебе има само еден аматер, :nesum:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom