Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.196
Не сме па и некои ривали..различни првенства,во ЛШ и немаме некое ривалство,не играме често..како и да е,премногу радување за една обична пријателска.

Не е битно која утакмица е битно е да навива и твојот тим да игра добро, јас сум подеднакво срекен когај и да победи Милан, било која утакмица.

Али тоа навивачи на тим купен од вчера не го разбираат :smir:
Тоа го разбираат навивачи чив тим освоил све што може да освои а они го доживеле сето тоа :smir:

Калач незнам што го плукате, незнам дали видовте али таа топка не се бранеше, а Калчо имаше и 2 супер интервенции.

Одо дупе стандард, Сидорф ни е најдобар според мене заедно со Фламини, таква желба за игра да има дечкото немогуќа работа. Рони е солиден, Пирло ми уште тапа

БТВ дресојве од Челзи се :kesa:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Здраво јас сум Даре и нов сум на форумов. Од кога знам за себе навивам за Милан и тоа е тоа : ). За утакмицава, сеа за сеа првово полувреме сме супер, за разлика од прошлата утакмица сега има смисла играва. Се познава присуството на Пирло. Задоволен сум, очекувајте Пипо да влезе и гол да даде : ) ... и не се нервирајте премногу сепак е пријателска, си најави Лео дека ќе испробува нови нешта во Америка, нема зашто да му се лутиме. :helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Одо мора одма да си ги пакува куферите и да си бара нов клуб, па појма нема тој бе, не знае да подава, само ја враќа назад топката до Неста, а кога ќе се реши за центаршут мора некој да настрадалод трибините...
епа незнам кај се тие што го фалеа оддо :pos2::pos2: Трупец невиден !!!:nerv:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Добредојде Даре и сакам да си активен на форумот..:):smir: и во фан клубот..
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Не е битно која утакмица е битно е да навива и твојот тим да игра добро, јас сум подеднакво срекен когај и да победи Милан, било која утакмица.

Али тоа навивачи на тим купен од вчера не го разбираат :smir:
Тоа го разбираат навивачи чив тим освоил све што може да освои а они го доживеле сето тоа :smir:


Калач незнам што го плукате, незнам дали видовте али таа топка не се бранеше, а Калчо имаше и 2 супер интервенции.

Одо дупе стандард, Сидорф ни е најдобар според мене заедно со Фламини, таква желба за игра да има дечкото немогуќа работа. Рони е солиден, Пирло ми уште тапа

БТВ дресојве од Челзи се :kesa:
А да, значи вистинските навивачи се оние кои го гледале својот тим како освоил се нели :tapp: не се и оние кои го бодрат својот тим кој цели на тоа, и патем, сите навивачи на Челзи не се вистински навивачи само ради твоја теорија (дека немаме освоено ништо). Тие што сме и пред Абрамович, и после него, сме вистински не само заради времето кое сме избрале да го гледаме Челзи, туку и ако останеме верни на тој тим, без разлика дали губи или не!

Поубаи кај Милан нема да видеш* :pipi:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.372
Поени од реакции
25.123
Од фан клуб Челзи ако водат, се радуваат - Дрогбаааа го здбрчиииииии ааааа уууу.

А кога не им одговарат - абе пријателска е што се радувате.
:icon_lol:
 
В

Вори

Гостин
Не е битно која утакмица е битно е да навива и твојот тим да игра добро, јас сум подеднакво срекен когај и да победи Милан, било која утакмица.

Али тоа навивачи на тим купен од вчера не го разбираат :smir:
Тоа го разбираат навивачи чив тим освоил све што може да освои а они го доживеле сето тоа :smir:

Калач незнам што го плукате, незнам дали видовте али таа топка не се бранеше, а Калчо имаше и 2 супер интервенции.

Одо дупе стандард, Сидорф ни е најдобар според мене заедно со Фламини, таква желба за игра да има дечкото немогуќа работа. Рони е солиден, Пирло ми уште тапа


БТВ дресојве од Челзи се :kesa:
Не е Челси купен од вчера,од завчера е:pipi:

Од фан клуб Челзи ако водат, се радуваат - Дрогбаааа го здбрчиииииии ааааа уууу.

А кога не им одговарат - абе пријателска е што се радувате.
:icon_lol:
Другите може се радуваат,ја сигурно не.:pipi:
 
F

fantomX

Гостин
Не е битно која утакмица е битно е да навива и твојот тим да игра добро, јас сум подеднакво срекен когај и да победи Милан, било која утакмица.

Али тоа навивачи на тим купен од вчера не го разбираат :smir:
Тоа го разбираат навивачи чив тим освоил све што може да освои а они го доживеле сето тоа :smir:
Така е, ко шо велиш, секогаш сакаш тимот да игра добро, особено во овие припремно натпревари, за што подобро воигрување за новата сезона. Всушност, и двата тимови имааѕ нови тренери, и воигрувањето би требало да е на прво место.
Но императив победа во таков натпревар можи да има само тим кој има сериозен проблем со самодовербата и квалитетот. Мислам дека Милан не е таков, можеби само ти така го доживуваш. :smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.196
Така е, ко шо велиш, секогаш сакаш тимот да игра добро, особено во овие припремно натпревари, за што подобро воигрување за новата сезона. Всушност, и двата тимови имааѕ нови тренери, и воигрувањето би требало да е на прво место.
Но императив победа во таков натпревар можи да има само тим кој има сериозен проблем со самодовербата и квалитетот. Мислам дека Милан не е таков, можеби само ти така го доживуваш. :smir:
А Дрогба, Лампард, Анелка, Кол, Тери, Чех се ставени у прв тим за лепе очи :pipi:


Не е Челси купен од вчера,од завчера е:pipi:

Другите може се радуваат,ја сигурно не.:pipi:

Чисти ги г..... та у својот двор па сери у туѓи дворови :smir:


А да, значи вистинските навивачи се оние кои го гледале својот тим како освоил се нели :tapp: не се и оние кои го бодрат својот тим кој цели на тоа, и патем, сите навивачи на Челзи не се вистински навивачи само ради твоја теорија (дека немаме освоено ништо). Тие што сме и пред Абрамович, и после него, сме вистински не само заради времето кое сме избрале да го гледаме Челзи, туку и ако останеме верни на тој тим, без разлика дали губи или не!

Поубаи кај Милан нема да видеш* :pipi:

Очигледно е дека не си ме разбрал, а почна второ полувреме имам попаметна работа од оправање со Навивачи на челзи пред Абрамович, Јеа рајт
 
F

fantomX

Гостин
А Дрогба, Лампард, Анелка, Кол, Тери, Чех се ставени у прв тим за лепе очи :pipi:
За Чех, Тери и Лампард приговарам од првата утакмица со Сиетл зошто играат цело време. Особено Чех и Лампард. Дрогба мора да тргни еднаш, не играше со Сиетл, полувреме со Интер, мора малку да почни да трча. Кол игра пошто нема замена за него лево, иако денеска можи да оди Жирков таму. Јебига, не сум читач на Мисли, па да знам шо Карлето мисли. :toe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ебати пријателската ке се испоубијат !ццц ке ни го повредеа пато вака и после шо праиме ???:nesum::nerv: Рони нема среќа со слободниве само пречи ги мава , добри сме сеа за сеа...гледајте само што значи добар плејмејкер како Пирло :toe::smir:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Безпотребно се расправате, кој како сака ќе си се радува : )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom