Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Го гледав цел натпревар и само од неколку играчи сум задоволен, најмногу од Роналдињо, Сидорф исто беше на ниво и Инзаги. Комплетен промашај беше Зигони 2 100% шанси промаши и во поскора иднина не вервам да заигра пак за Милан. Првиот гол шо го прими Милан беше грешка на Оњеву, очекував да се покажи и моментално можи да се речи дека сум малку разочаран од него.

Пријателски натпревар беше и воглавно се тестираја играчи и тактики, не беше толку важно да се победи.

Иначе најинтересно е да се спомени патетиката кај некој од членојте на фан клубот, типично понашање после секој пораз Фавали е крив. :pos2::pos2:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
@Синдикат ..
Сакам да те прашам нешто али се надевам дека ке дадеш убав одговор.

Што толку добро изиграа Ronaldinho i Seedorf ете дека си го гледал цел натпревар па појасни ми ако сакаш ( фала однапред ), дека јас само I-то полувреме го изгледав. И можам да кажам пофални зборови само за еден играч Alessandro Nesta човекот се враќа во неговота стара супер форма само така нека продолжи !!

А сувишни се сите коментари за Favalli и Jankulovski незнам што е толку патетично можам да ти дадам 101 утакмица за овие двајца каде што одиграле катастрофално лошо и истото важи и за Seedorf. Супер ќе биде ако играат овие двајца у прв тим чисто убавина кој стигне ќе ги дупи како мали деца.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Иначе најинтересно е да се спомени патетиката кај некој од членојте на фан клубот, типично понашање после секој пораз Фавали е крив. :pos2::pos2:

Па со оглед на тоа дека он беше крив за вториот гол, да, Фавали е крив.

@Синдикат ..
Сакам да те прашам нешто али се надевам дека ке дадеш убав одговор.

Што толку добро изиграа Ronaldinho i Seedorf ете дека си го гледал цел натпревар па појасни ми ако сакаш ( фала однапред ), дека јас само I-то полувреме го изгледав. И можам да кажам пофални зборови само за еден играч Alessandro Nesta човекот се враќа во неговота стара супер форма само така нека продолжи !!

А сувишни се сите коментари за Favalli и Jankulovski незнам што е толку патетично можам да ти дадам 101 утакмица за овие двајца каде што одиграле катастрофално лошо и истото важи и за Seedorf. Супер ќе биде ако играат овие двајца у прв тим чисто убавина кој стигне ќе ги дупи како мали деца.

Сидорф беше дупка невидена, ама затоа Рони супер се покажа, многу трчаше, пасови, дриблинзи, баш тоа што се очекува од него.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Луѓе смирете се малце Синдикат кога пишуваше постови и се палеше на Милан како вие сега вие незнаевте што е интернет

BTW:pipi: Што му фалеше на рони бе?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Еј...лани ова време губевме 5-0 од Ањелка...сеа сме изгубиле 2-1 и кукате...абе френдли е мајкому стара.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122

Ај пак ќе разбиваме монотонија, некои од подобрите голови на фудбалерите на Милан од минатата сезона :smir:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
@Синдикат ..
Сакам да те прашам нешто али се надевам дека ке дадеш убав одговор.

Што толку добро изиграа Ronaldinho i Seedorf ете дека си го гледал цел натпревар па појасни ми ако сакаш ( фала однапред ), дека јас само I-то полувреме го изгледав. И можам да кажам пофални зборови само за еден играч Alessandro Nesta човекот се враќа во неговота стара супер форма само така нека продолжи !!

А сувишни се сите коментари за Favalli и Jankulovski незнам што е толку патетично можам да ти дадам 101 утакмица за овие двајца каде што одиграле катастрофално лошо и истото важи и за Seedorf. Супер ќе биде ако играат овие двајца у прв тим чисто убавина кој стигне ќе ги дупи како мали деца.
Друже вака сеа Синдикат рече дека изиграл ко и стално што ја го сфаќам за никаде Рони е дабар и плус ти си го гледал 1 полувреме,а како што забележав Фавали врска немаше заедно со Марек само од лево напаѓаа и им се исплати ни вчукаа 2 гола.Не се карај со постари Членови шо вика Диме кога Синдикат пишуваше и навиваше за Милан ти нез. што е интернет па и Милан...
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Друже вака сеа Синдикат рече дека изиграл ко и стално што ја го сфаќам за никаде Рони е дабар и плус ти си го гледал 1 полувреме,а како што забележав Фавали врска немаше заедно со Марек само од лево напаѓаа и им се исплати ни вчукаа 2 гола.Не се карај со постари Членови шо вика Диме кога Синдикат пишуваше и навиваше за Милан ти нез. што е интернет па и Милан...

За ова што го напиша морам да те навредам ти си еден класичен македонски деген !
Од кај знаеш ти нешто за мене, па и за интернет па и за Милан што цел живот до сеа си ги гледал само преку ТВ,па сеа тука нешто ми мудруваш, гледам ти дечко појма немаш за Милан сигурно чисто онака си навиваш ( супер е тоа и такви треба да има). Не вреѓај да не те вреѓаат. Ако сум нов на форумов не значи ништо. Чисто убаво го прашав дечкото да одговори зошто ме интересира тебе никој ништо не те праша и немора ти да префрлаш биди културен и кога ќе те праша тебе некој нешто тогаш одговори ( не биди дете и немој да те учам јас на култура ).
Уште на 12 год. прв пат кога бев да ги гледам против Dinamo Zagreb 2001 година кога сум плачел дома брат ми да ме носи, и кога и да биле у близина се натака до ден денес сум бил да ги гледам ( единствено што не отидов беше финалето Liverpool - AC Milan во Атина само затоа што ден пред тоа ми беше матура ). Муабетот ми е нема потреба од такви коментари како твоите што не ти се уопште на место. Супер за него што доста пред мене почнал да пишуе тука на форумов ( тоа го прави нешто посебен ? ).
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Вечерва во 2 часот полноќ играме протв Челзи,очекувам големо изненадување од роналдињо и др играчи, кој неможе да го најде натпреварот на ТВ нека кликне тука:Chelsea FC vs AC Milan:vozbud:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Глејте Анелка да не игра :pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
За ова што го напиша морам да те навредам ти си еден класичен македонски деген !
Од кај знаеш ти нешто за мене, па и за интернет па и за Милан што цел живот до сеа си ги гледал само преку ТВ,па сеа тука нешто ми мудруваш, гледам ти дечко појма немаш за Милан сигурно чисто онака си навиваш ( супер е тоа и такви треба да има). Не вреѓај да не те вреѓаат. Ако сум нов на форумов не значи ништо. Чисто убаво го прашав дечкото да одговори зошто ме интересира тебе никој ништо не те праша и немора ти да префрлаш биди културен и кога ќе те праша тебе некој нешто тогаш одговори ( не биди дете и немој да те учам јас на култура ).
Уште на 12 год. прв пат кога бев да ги гледам против Dinamo Zagreb 2001 година кога сум плачел дома брат ми да ме носи, и кога и да биле у близина се натака до ден денес сум бил да ги гледам ( единствено што не отидов беше финалето Liverpool - AC Milan во Атина само затоа што ден пред тоа ми беше матура ). Муабетот ми е нема потреба од такви коментари како твоите што не ти се уопште на место. Супер за него што доста пред мене почнал да пишуе тука на форумов ( тоа го прави нешто посебен ? ).
Колку што го прави Синдикат експерт пишувањето на форумов, толку и тебе те прави гледањето на утакмиците во живо кога е блиску. Така да немојте да претерувате со навреди и безвезни муабети пошто многу лесно ке бидете “одморени од темава на неколку дена“. Толку од мене за ова.


Инаку ке видиме како ке испадне, баш сакам да видам со што ке излезе Леонардо против Челзи, и дали конечно ке ја завртиме тактиката (ние да напаѓаме тие да се бранат) па и не е битно колку ке испадне резултатот. Битно е Милан конечно да се ослободи од досадната тактика на затворена игра и вадење напаѓач и ставање одбрамбен играч во 65-та минута при резултат 1-0 за милан кој знаеме како завршува (со 3 бодови за противникот).
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Луѓе смирете се малце Синдикат кога пишуваше постови и се палеше на Милан како вие сега вие незнаевте што е интернет
Друже вака сеа Синдикат рече дека изиграл ко и стално што ја го сфаќам за никаде Рони е дабар и плус ти си го гледал 1 полувреме,а како што забележав Фавали врска немаше заедно со Марек само од лево напаѓаа и им се исплати ни вчукаа 2 гола.Не се карај со постари Членови шо вика Диме кога Синдикат пишуваше и навиваше за Милан ти нез. што е интернет па и Милан...
И јас сакав да реплицирам на овие постови...
Па што ако Синдикат е постар член на форумов?Тоа не го прави ни нешто посебен,нити го прави експерт. Колку што гледам Синдикат има 21 година,новиов член ЦрнаАрапина има 20 значи ни разликата во години не е голема.
Ова е јавен форум и секој има право да си искаже свое мислење и секој има право да дискутира со секого. Ај сеа ако некој е постар член и се што ќе каже да прифаќаме дека е така...
И овде на темава има многу кои мислат дека се експерти,ама фудбалот,Милан,утакмиците,играчите,секој си ги гледа на свој начин,иде на форумов и си пишува постови за тоа што го мисли.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ако ништо друго, очекувам барем поголем отпор од претходната пријателска со Челзи. Се разбира, Калач да не е на голот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom