Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Калач под итно да се дае или поклони некаде... Не знам што се дешава со Дида?! И за тренинзите коа читам не се спомнува никаде...Подобро Сторари нека брани отколку Калач...

А Роналдињо каков пас даде за вториот гол...Свака му част!

Добро е...Од клипов головите што ги примивме не беа некои опасни.Сеа не глеав да знам дали не надиграле,ама ова е добро.Со нов трењер,нов концепт, и нова тактика,ова,засега е добро...

Незнам и ја зошто не брани Абијати дали сеуште закрепнува или па не го става сака да го проба Калач :nesum:

гледајте го зверов




eве го и Замброта



тука се повеќе се спремаат да се возат :)

 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Незнам и ја зошто не брани Абијати дали сеуште закрепнува или па не го става сака да го проба Калач :nesum:

гледајте го зверов




eве го и Замброта



тука се повеќе се спремаат да се возат :)

Абиати ке се врати негде на по4етокот на сезоната отктомври негде,а Калач и Сторари ги пробуваат кој да остане 3 голман,оти мора еден од нив да си замине јас би сакал Калач да си замине,Сторари прееска подобро бранеше од Калач,имаше 3-4 солидни интервенции:nerv:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
- Wednesday 22 July 2009, Atlanta, World Football Challenge 2009: CLUB AMERICA-MILAN
- Friday 24 July 2009, Baltimore, World Football Challenge 2009: MILAN-CHELSEA
- Sunday 26 July 2009, Boston, World Football Challenge 2009: MILAN-INTER

- Wednesday 29 July 2009, Munich, Audi Cup: BAYERN MUNICH-MILAN
- Thursday 30 July 2009, Munich, Audi Cup: 2nd MATCH AGAINST MANCHESTER UNITED OR BOCA JUNIORS

- Saturday 8 August 2009, Lisbon, 2nd Edition Eusebio Cup: BENFICA-MILAN

- Friday 14 August 2009, Pescara, 9th Edition Trofeo Tim: MILAN-INTER-JUVENTUS

- Monday 17 August 2009, San Siro, 19th Edition Trofeo Luigi Berlusconi: MILAN-JUVENTUS

- Tuesday 25 August 2009, Madrid, 31st Edition Santiago Bernabeu trophy: REAL MADRID-MILAN


eve vi gi podgotovkite poz
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ае честитки нерешен резултат :icon_lol:
Битно момците во Лос Анџелес се сунчаат и возат велосипед на раат :)

Aли Бекамчо не го сакаат фановите на Галакси :toe:



Ќе се тепа со навивачиве :)

Ај бе Бекс дојди си кај нас :)

Инаку добри подготовки имаме. Челзи, Интер, Јуве, Баерн, мож и Манчестер и црешичка на шлагот Реал. Ах не сакам тоа најискрено да го гледам. Кака да игра против Милан ... мислам дека ќе се депримирам и изнаплачам :)
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ае честитки нерешен резултат :icon_lol:
Битно момците во Лос Анџелес се сунчаат и возат велосипед на раат :)

Aли Бекамчо не го сакаат фановите на Галакси :toe:



Ќе се тепа со навивачиве :)

Ај бе Бекс дојди си кај нас :)

Инаку добри подготовки имаме. Челзи, Интер, Јуве, Баерн, мож и Манчестер и црешичка на шлагот Реал. Ах не сакам тоа најискрено да го гледам. Кака да игра против Милан ... мислам дека ќе се депримирам и изнаплачам :)
Ќе дојде Бекс, само прашање е кога :smir:


Бај да веј http://www.fenerbahce.org/eng/detay.asp?ContentID=2289 :nesum:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ето во Милан?Не знам дали ке се снајде се споменува ,Ама ајде прво да видиме а инче колку год. е Ето
28 има Ето, само не верувам дека ќе дојде во Милан, Барса се загреани за Ибра ептен, и имаат намера да го вклучат у размена + кеш, некои викаат дека договорот е скоро готов само се средуваат мали детали.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Aгентот на Фабиоано:Toj нема да ја напушти Севиља..:tapp::tapp::tapp:

Уште еден играч испуштивме, е сега очекувам ето да дојде...:vozbud:
Ќе дојде знаеш кога?НИКАД!

Ние прво Џеко ќе го зимаме се на крај се ценкаа глупациве не го земаа,Сисоко исто така за 1 м разлика не сакаа да го земат еве и Фабијано ќе си останеме со Ониеву само и Абате што го вративме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom