Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Не пер ти не сфаќаш,на келавицата не му требаат играчи пошто милан е полн со ШАМПИОНИ,тие шампиони се цицаат до 37-38 год(читај додека не почнат да имаат проблеми со срце),е, кога и тие ке престанат да играат правиш генијален потег го продаваш најдобриот играч :pehar:,после не го вракаш идниот Зидан го оставаш да си го земе Арсенал или некој што претпочита "неискусни млади фудбалери" и да те ду*и у глава и да ти го продава дупло повеќе.Фановите не ги еб*ш нека штрајкуваат со глад ако сакаат ти си земаш третолигашки напаѓач и бесплатен американец и се ценкаш до последно евро дури и за едниот напаѓач што викаш дека имаш у план да го земеш.Ус пат ти бегаат зверови како Џеко и Сисоко.....следно вклучување се бориш за 7 место тоест интертото куп и се молиш да дојдат арапи и да го одкупат клубот :tapp:
Прво скокни па речи оп.
Преку **р ми е од песимисти веќе. Абе сфатете дека има и други клубови...еве реал на пример. Слободно смените си тим, доста го труете фан клубов со песимизам.
Милан стана уште појак одкако замита тоа папучарчето што го имаш на аватар...што требаше тогаш да направат? да го продадат клубот?
Значи или бидете за Милан или не....едноставно е нели?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Више работава преминува во дај шта даш нема више пребирање :tapp:
Утре со ЛА играме колку само сакам да не отворат!
 
P

PewDiePie

Гостин
Прво скокни па речи оп.
Преку **р ми е од песимисти веќе. Абе сфатете дека има и други клубови...еве реал на пример. Слободно смените си тим, доста го труете фан клубов со песимизам.
Милан стана уште појак одкако замита тоа папучарчето што го имаш на аватар...што требаше тогаш да направат? да го продадат клубот?
Значи или бидете за Милан или не....едноставно е нели?
Смени ти ако сакаш клуб бе,а ако имаш проблеми со видот и не гледаш што се случува како сите купуваат и се појачуваат а ние ем сме тапа моментално ем не се појачуваме тоа си е твој проблем.А тој што го имам на аватар кога ке има Милан подобар напаѓач да ми пишеш,Пато е звер ама исто така се гледа дека не му треба жена за да не шитне и отиде во Реал или Челзи....и ај пошто ти си оптимист надевај се на голови на Инзаги и прекрасни асистенции на Одо и Јанкуловски.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Инзаги бил добар и се ке е добар ,се снаога човекот во шеснаесетникот постигнува голови а тоа се бара од него,веке е стар 36 год. оваа сезона ке им седи на клупата на Пато и Бориело,Но мислам дека ке добива минутажа во купот,и ан некои неважни натпревари,Јанкуловски си заминува само ако дојде некој добар бек,А ОДо останува ,ВЕке изјавија и Галиани и Одо кој па ке го носи бр. 44:nerv:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Смени ти ако сакаш клуб бе,а ако имаш проблеми со видот и не гледаш што се случува како сите купуваат и се појачуваат а ние ем сме тапа моментално ем не се појачуваме тоа си е твој проблем.А тој што го имам на аватар кога ке има Милан подобар напаѓач да ми пишеш,Пато е звер ама исто така се гледа дека не му треба жена за да не шитне и отиде во Реал или Челзи....и ај пошто ти си оптимист надевај се на голови на Инзаги и прекрасни асистенции на Одо и Јанкуловски.
Абе сите гледаме што се случува...Ама и јас не разбирам...Што сакате сеа? Да одиме,да го фатиме за гуша Галијани? Треба да се појачаме,да...Ни требаат барем две нови засилувања,и тоа знаеме сите...
Ама клубот е ова,политиката е ова,управата е ова...Ова што е приложено...Моеш да бираш или си за нив или не си...

Јас пак ќе повторам,по 24234 пат...Мислам и верувам дека Галијани и Берлускони знаат што прават...
 
P

PewDiePie

Гостин
Во колку саат по полноќ играме денес? Башка Бекс ке видиме како ке изигра против нас :helou:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
What the hell is happening with Milan???
Ццц што ти е галје шо се дешава со МИЛАН дај бркај си работа таму у Јубе и не замарајте вие од таму......
Иначе и ја како нино верувам во тоа шо го праат г&б и имаат право ако таму у договорот на фабијано се вели дека може да си иде за 11 милиона зашто ние да им даваме 20?
Ке има уше 2 засилувања ке видите
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
What the hell is happening with Milan???
ова е само некоја огромна глупост,што ли нема да напишат овие бе ццц...една година не игравме надвор од италија и прпадна италијанскиот фудбал..интер и јуве ке те презентираат надвор...бог да чува,да не е Милан у лш сега италија 2 места ке имаше за ЛШ од овие интер и јуве и сега некој ке ми пише таму се срами да биде миланез..:uvo:


кога сме кај оптимистите и песимистите.....
Незнам зошто само праите џабе муабети,криткувате ово оно..се знае дека прашање на време е кога ке се донесе уште некој фудбалер,сите критикуваат моментално затоа што до сега не дојде уште некој ама тоа нема и така да биде до крај,мора да земат уште 2ца барем сите знаеме дека така ке биде.па дотогаш имате фора да критикувате али не вреди..ние не можеме да помогнеме само ке се караме тука!?на нас ни преостанува само да се адаптираме и вистинските Миланези нека останат со Милан !:toe: вечер ке биде интересно со Ла Галакси,едвај чекам да видам Рони како ке игра !:vozbud:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Да не знае некој стрим за утакмицата со ЛА? Баш ме интересира со што состав ќе излезат и како ќе се покажат :helou:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
изгледа тоа е, ќе треба да почекаме до 4 па да видиме :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom