Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ме немаше неколку дена на форумов,имав некои работи ама еве се вратив....:)
Прво да честитам за новото засилување Ониеву! Колку што ја гледав Америка на купот ми се чини дека беше добар,а знам дека и тука имаше неколку души кои одма побараа да се земе во Милан. Еве ве послушаа! :)
Се надевам дека ќе се снајде кај нас и дека ќе земе нечие место во одбраната!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Веќе една огромна грешка направија Глијани и Берлускони ЏЕКО,каков Фабиано скоро на 29 год или Хунтелар дрвце,само Џеко ке беше совршен партнер за Пато,ке видите дека Фабиано нема да се уклопи ко што треба ама дај боже да грешам....е сеа нека гледаат и Сисоко нека не го земат нека се вадат на безплатнион американец и да го прогласиме за најтапа трансфер лето со историјата на клубот,на трибини ке си бидат берлускони син му и келавиот....најголеми циции имаме во цела Италија нека видат Јуве и Интер што изнакупија посебно Јуве најболје среден ред у Италија имаат сега....ке видиме како ке испадне до крај на лето
Џабе дркате на Џеко, кажаа Волфсбург дека не го даваат, башка се повреди и сега без пари да го даваат кељавите нема да го земат. Ке видиме што ке испадне од остатокот од трансфер периодот, 31 август е далеку.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин

Видов дека нема видео од првиот тренинг на Милан па решив да го ствам....
ЅВЕРОВИ СЕ.......:vozbud::vozbud:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Фабиано е ѕвер бе не играјте куро и вие. А и овај Онјеву беше најдобар на купот на конфедераците, слободно можи да се кажи дека најдобрите на турнирот беа овие двајца.

Уште Фабиано да се финализира и една замена за Јанкуловски по можност и спремен е тимот за вгодина, нормално без повреди да е цела сезона.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Фабиано е ѕвер бе не играјте куро и вие. А и овај Онјеву беше најдобар на купот на конфедераците, слободно можи да се кажи дека најдобрите на турнирот беа овие двајца.

Уште Фабиано да се финализира и една замена за Јанкуловски по можност и спремен е тимот за вгодина, нормално без повреди да е цела сезона.
Друже и онаа година да немаше ниеден повреден играч од првиот тим Милан комотно ке си земеше Серие А и Уефа, ама ете што се случи.
Интер еден период дури имаше и поголеми проблеми со повредите отколку Милан па видовме сите што направија у лигата. Ипак си треба и јака клупа, треба да биде спремен тимот у секоја ситуација, неможе Фавали цела година да покрива местото на Неста.. :tapp::tapp:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.280
Актуелна е поставеноста на играта и тактиката што планира да постави Леонардо оваа сезона. Во оптек биле 4-3-3, 4-2-3-1, 4-3-2-1.
Сеа јас сум класичар и од 4-4-2 не би мрдал, ама при имање на Роналдињо и Пато моето не би профункционирало. Овие сите ми се многу офанзивни волгавно би ги фурал на домашен терен, освен последната што е “Анчелоти муабет’’ и не упали баш лани.
Најспомнуваната 4-3-3 ја пробав и на ПЕС:))) и тешко се игра за разлика од на пример 4-3-1-2 што е идеална со Роналдињо како полушпиц и Пато и Бориело напред.
Пресудно е да се најде „нов Сержињо’ т.е офанзивен лев бек со опасен центар-шут. Секоја утакмица со еден од потенцијалниот “нов сержињо’’ и Абате во зависност кој од нив би играл има да газиме.
Нека врнат центар шутеви само и добар над 1,85 напаѓач може само да боде све тоа.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Со играчите шо ги има Милан моментално можи многу стабилен тим да се состави незнам шо сакате појќе.

Дида или Абиати

Одо - Неста - Силва - Замброта

Гатузо - Пирло - Амброзини
Роналдињо
Пато - Бориело

Неста ако не е фит, Онјеву би го играл. Ако се земи лев бек, Одо аут, Замброта десно. И место Амброзини, Сидорф за поофанзивно. Луис Фабиано или кој и да е новиот напаѓач шо ќе пристигни на местото на Бориело и неможам да се пожалам од составот.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Агентот на Фабиано изјавил дека Севиља би била спремна да преговара и за цена од 18 мил евра, но сега за сега ќелавиот понудил 14 и не сака да мрдне погоре. :tapp:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Штом цената на Фабиано паднала од 30 милиони на 18,тогаш ќе падне за уште некое милионче и Фабиано ќе дојде во Милан,иако јас не сум многу за него...
Севиља беше стварно за нигде,бараа 30 милиони,што е многу многу е...Милан ако го земе Фабиано сигурно ќе го земе за цена под 20 милиони.
И очекувајте уште еден после него,без разлика на тоа што ќе изјавува Галијани.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Леонардо деновиве ќе ги изучува формацииве 4-3-3, 4-2-3-1, 4-3-2-1. Пред се почетна ќе му биде 4-3-3 каде што Роналдињо и Пато ќе напаѓаат по двете страни, а исто така и страничните бекови ќе мора многу да трчаат и да нафрлуваат топки во шеснаесетникот. Можно е и употреба на 4-4-2 формацијата но само во исклучителни ситуации

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8934
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Со играчите шо ги има Милан моментално можи многу стабилен тим да се состави незнам шо сакате појќе.

Дида или Абиати

Одо - Неста - Силва - Замброта

Гатузо - Пирло - Амброзини
Роналдињо
Пато - Бориело

Неста ако не е фит, Онјеву би го играл. Ако се земи лев бек, Одо аут, Замброта десно. И место Амброзини, Сидорф за поофанзивно. Луис Фабиано или кој и да е новиот напаѓач шо ќе пристигни на местото на Бориело и неможам да се пожалам од составот.
Фактички ни требаат уште Сисоко и Фабиано. За Фабиано сигурен сум дека ќе ја урнат цената и келавион ке го земе, а ако зема уште еден играч ке мора да го земе Сисоко зошо ептен е запнат. За Амброзини добро е со Сидорф ама мислам дека и Пирло и Гатузо неможат топ да играат цела сезона.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom