Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
овој е централен дефанзивец а сисоко е бек така да не е завршено но ќелавиот тешко да даде 13-15 мил.
Добро сеа Каладзе наместо централен ке игра каде што почна, на лев бек, барем јас така мислам. Оти на централен сега имаме многу- Неста, Силва, Американчево, Бонера, Каладзе, Диниз...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
ЌЕ даде ќе даде Цисоко ќе дојде 90% ќе видите слушајте ме мене

За дечково ви гарантирам дека е класа одбранбен ќе видите какви квалитети има столб е никој нема да го помине ем без пари ем одличен квалитет

После напаѓач еден мора да дојде Хунтелар интересна опција за мене ма да ептен жалам за Џеко

И пожелно би било да се даде пирло за некои 25 милиони и за тие пари како знаат нека го ангажираат Мутињо и Волсо од Спортинг како знаат :icon_lol:

Е дури тогаш ќе имаме конкурентен состав.... :)

Малце претерав а? :pos:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Честито нов играч, на Куп на Конфедерации ме воодушеви со игрите, играше на највисоко ниво па се надевам дека така ќе продолжи и кај вас и ќе е достојна замена за Малдини:helou:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Шо е најдобро има европски пасош.....
Директорите на Милан се во бразил по Миранда&Хернандес
http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/07/07/1368423/report-milan-director-ariedo-braida-flies-to-brazil-for

Џеко се здобил со тешка повреда на тренинг....однесен е одма во болница
http://www.goal.com/en/news/15/germany/2009/07/07/1368762/report-wolfsburg-ace-edin-dzeko-in-injury-scare
 
G

Gray Foxx

Гостин
Интересно засилување, кога ке ми текне на неговиот неуспех у Њукасл малце сум скептичен. Но ова е Милан и Серие А, се надевам дека ке се снајде.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Дими немаше да купуваат играчи повеќе летово...

или не го платија, па не се брои :baeh:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Честито нов играч,а со Цисоко што стана ќе иде или не иде?
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде нека ви е честито новиот играч супер играше на Купот на конфедерации се надевам дека ќе игра и кај вас така.:)
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Изгледа за овај мислеше Галијани кога рече дека за брзо време ќе биде донесен млад играч со првотимски статус. Овај не е баш многу млад, ама не е ни стар со 27те години.

Сигурно неговото изненадување не бил тој Берета, Барете...(како се викаше таму):)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
BREAKING NEWS: Milan Sign Oguchi Onyewu - OFFICIAL

Milan have signed the USA international from Belgian side Standard Liege, the club have announced.

Имате и на официјалната на Милан

http://www.acmilan.com/index.aspx

Браво даде резултат протестот ...
Феномен твојот играч а и стварно е јак

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Браво за трансферов, значи сепак некој од нашето раководство гледал Куп на Конфедерации :)
За беспари добиваме прилично млад играч(27 годишен), со добро интернационално искуство, физички јак дефанзивец(193 cm висок, 195 кила тежок).
BTW гледајте кој ѕвер е



Конечно и јас да прочитам нешто добро. Ајде аирлија нека е, да се вклопи добро во тимот. Ова значи дека со Сисоко е завршено. Бидејќи е американец има пасош од ЕУ?
ОК е најдов. Има белгиски пасош и сме го зеле за 0 евра
Да, да, слободен агент беше. А и не знам зошто завршено со Сисоко, па Огучи е класичен централен бек.
Добро сеа Каладзе наместо централен ке игра каде што почна, на лев бек, барем јас така мислам. Оти на централен сега имаме многу- Неста, Силва, Американчево, Бонера, Каладзе, Диниз...
Човек, не рачунај на овој, јас повеќе би се склонил кој Микеланџело Албертаци. :smir:

Значи сега за сега одбраната ни е ваква:

Замброта-Неста/Огучи-Силва-Јанкуловски

или

Фламини-Огучи-Силва-Замброта

исто така и:

Одо-Бонера-Каладзе-Антонини

и

Абате-Дармиан-Албертаци-Фавали

Доста опции имаме, само да не се повредуваат и топ ќе бидеме, а да, и Сисоко лево и...:coffee:


Шо е најдобро има европски пасош.....
Директорите на Милан се во бразил по Миранда&Хернандес
http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/07/07/1368423/report-milan-director-ariedo-braida-flies-to-brazil-for

Џеко се здобил со тешка повреда на тренинг....однесен е одма во болница
http://www.goal.com/en/news/15/germany/2009/07/07/1368762/report-wolfsburg-ace-edin-dzeko-in-injury-scare
Хмммм, зошто би барале двајца Бразилци-играчи без ЕУ пасош, или можеби Миранда има, зошто една година има играно во Франција, во Сошо.

А и жал ми е за Џеко, да дојдеше во Милан, може нема да се повредеше, ама тоа е :toe:
Интересно засилување, кога ке ми текне на неговиот неуспех у Њукасл малце сум скептичен. Но ова е Милан и Серие А, се надевам дека ке се снајде.
А па кој се снајдил у Њукасл...

Изгледа за овај мислеше Галијани кога рече дека за брзо време ќе биде донесен млад играч со првотимски статус. Овај не е баш многу млад, ама не е ни стар со 27те години.

Сигурно неговото изненадување не бил тој Берета, Барете...(како се викаше таму):)
Па 27 години не се многу.:smir:

Инаку 17 годишниот напаѓач се викa Џакомо Барета, 17 години има, го споредуваат со Инѕаги и Виери, очигледно е дека се работи за голем талент.

Значи сега уште лев бек(Сисоко) и напаѓач(Фабијано/Хунту) и ќе ги плескаме Принтер
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ајде честито честито и многу успех у милан,мислам дека дечково добро игра многу е борбен и се жртвува за секоја топка..+ тоа ке има голема конкуренција за централните бекови мора да даваат се од себе,ке имаме добра задна линија...ете гледате што праат мафијозите...од ништо па нешто ,тоа е Милан:toe:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Леле мојот пронајдок :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

ЕДИТ само на медицинските тестови да не му замерат дека е ќељав :)
Не бе, за беспари е овај, не може да падне на прегледи :)
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Добро е добро се опраивме полека полека уште еден саглам напаѓач и топ...Оваа година мора да го плеснеме интер.Уффф им го собирам одамна...
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Леееее еден трансфер што ти прави значи. Одма живна фан-клубов, оптимизмот се врака, сите пак се позитивни, нема веќе расправи...
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
ај нека ви е со среќа ониеву добар играч се покажа добро на купот на конфедерациите а и за бес пари е
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom