Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Милан нема да купува нов играч оваа лето

Тука.http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/07/06/1367574/milan-to-sign-no-new-players-this-summer
Аман бе човек, кога го изучи Англискиот јазик? :tapp: :tapp:

А ако стварно не земиме играч, готово, не го гледам Милан идната сезона!
Им гори им гори...ама ке купат тоа моја грешка беше погрешни дресови стаив извинете
Еден од измеѓу ти и Инзаги , баш супер си ги стави ти дресовите и убаво нагласи дека се за новата сезона, ама не стварно не знам шо ти/му е финтата шо го избриша/едитира постот. Можеби едноставно си/ "дошол" на овој свет за да се бламира/ш. :тое:


Не ја бива оваа вака....јас им се смеев на фан клуб Манчестер, ама ние станавме 10-15 пати бетер од нив. Можеби сеуште Манчестер ги имаат ергенот, стручњакот, дочивински и уште неколку. Ама ние имаме цела армија на чело со:Пато, пато89, Љубе, ФорцаМилан, Форца22, димитар, и уште многу(да не ги набројувам сите). А и едно нешто ми е чудно, како сите овие млади момци(од 14 до 16 години) имаат три пати повеќе мозок од речиси 30 годишниот ерген од фан клуб Манчестер :raz:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
sega da bideme realni ne biva rabotata vo milan ali ke videme sto ke bidna eve zboruvam i vo eden forum na milan vo italia i edniot mi rece deka transfer marketot e do 31 avgust taka sto mora da cekame no milsam deka mora barem fabiano da se zemam a jas uste veruvam vo marco boriello a vo odbarana na grande nesta
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
абе нема да можат вака да ја тераат ќе мора нешто да направат милан со 1000 сезонски билети а интер 24000...не ја бива..ми се лоши кога ги отворам овие спортскиве страници више...нема ништо ново...ама изгледа не слушнаа тие од ултрас и ете ги у напад!!!:pos2:сигурен сум дека ке биде се како што треба во тоа нема дилема само што малце покасно се будат овие педерите од Милан..мн ми е смешен Берлускони кога вика не ни требаат други фудбалери стварно е напор човекот ама нема кај да иде више...може еден ден да не го препознае син му,со овие миланезите таму нема играње ....:toe:...затоа верувам дека ќе биде се во ред!и само напред Милан:vozbud:...ајде сега некое трансферче или отиде Б&Г во воздух!:pos2::toe::vozbud::tv: сите што мислат дека милан ке биде гола вода за интер и јуве слободно нека го пушат ....не се предаваме ние !!!Milan till we die!!! FOrZa el cuore rossonero !
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Кога би размислил малце, Фабијано би бил доста добра опција. Леонардо изјави дека тој би можел добро да се снајде во Милан, исто така според изјавата негова, мислам дека го фаворизира пред Хунтелар. За Хунтелар изјави дека е играч кој дејствува во пеналтикот. За Фабијано изјави дека тој може сам да си создаде шанса. Додаде дека и двајцата се физички јаки и можат да се вклопат во играта на Милан. Е сега предноста кај Хунтелар се годините, 25 имa(наскоро 26), а Фабијано 28(наскоро 29). Но за Хунтелар Реал бараат многу пари, Галијани кажа измеѓу 20 и 30 милиони евра, а пак Фабијано мислам дека би можеле да го земиме за помалце од 20(18).
Бидете сигурни дека еден од овие двајца иде!

Околу одбраната, Лео изјави дека се фокусираат на опоравувањето на Неста и дека овие денови се битни за да се провери неговата кондиција и да се знае што понатаму. Исто така нагласи дека како централни дефанзивци ги имаме:Тиаго, Каладзе и Бонера.
Доколку овие бидат фит цела сезона, јас би бил задоволен. Но што ако не бидат фит и ако биде како минатата?
За Сисоко не го разбрав убаво, но мислам дека кажа нешто околу тоа дека е сериозна работата со неговите заби. :тапшање:
Жално е ова што му го прават на Сисоко, дечкото се гледа дека има огромна желба да игра за Милан и дека од срце ќе игра. Башка и агентот, речиси секој ден изјавува дека неговиот играч сака да игра во Милан и само во Милан. :cuc:

И да, ова е наменето* за Капо/Чапо/Цапо Капиштец:

*нека гаѓа за кој играч се работи, без да го чита спојлерот :D



“I certainly want to return to the national team, which for me is like a family,”
Ronaldinho
declared in an interview with TV Globo.

“Next year I want to be a part of the World Cup with Brazil. I am not angry for not being in South Africa with the national team at this moment, but I am very sad.

“I love the national team and what the fans do for you. I have been a member for a long time, and I was also the captain.

“I desperately want to return, and for this it is necessary that I have an excellent season with Milan. I have to give my all, and we need to be successful along the way.

“That will be the easiest way for me to regain my place in the national team.”



И нека размисли пред повторно да тврди дека
Роналдињо
не покажал никаква желба...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Подршка најголема за Ултрасите на Милан...секој ден на тренинзи треба да има протести ова вака не иде веќе почнаа подготовки ни еден играч не купија асален почнаа да носат деца од 17 години од Фросиноне,и следува уште изјава од газдава наш дека сме биле силни исто како Интер...незнам што се случува со него периодов али нешто му има мрднато во глава исто и на тој другиот! Џеко ни отиде,за Фабијано нејќат да дадат повеќе пари исто и еден Хунтелар неможат да донесат,за никаде е работава изглеа во август ќе 'очекуваме' нови имиња !Тиаго Силва добар потег што го донесоа али лошите потези водат убедливо
:toe:
Ко ке бидиме попчиња од Интер, Јуве и компанија ке ги видам дали ке даваат вакви изјави...

Инаку трансфер периодот уште трае, така да ке видиме што ке донесат.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
BREAKING NEWS: Milan Sign Oguchi Onyewu - OFFICIAL

Milan have signed the USA international from Belgian side Standard Liege, the club have announced.

Имате и на официјалната на Милан

http://www.acmilan.com/index.aspx

Браво даде резултат протестот ...
Феномен твојот играч а и стварно е јак

 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
BREAKING NEWS: Milan Sign Oguchi Onyewu - OFFICIAL

Milan have signed the USA international from Belgian side Standard Liege, the club have announced.

Имате и на официјалната на Милан

http://www.acmilan.com/index.aspx

Браво даде резултат протестот ...
Феномен твојот играч а и стварно е јак

каде го прочита ова нигде не можам да го најдам дајте линк од статијата.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
еве некој видеа од него


инаку добар дефанзивец
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Леле мојот пронајдок :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

ЕДИТ само на медицинските тестови да не му замерат дека е ќељав :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па без пари го земаа колку да заматат очи Берлу и Галијани.
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Конечно и јас да прочитам нешто добро. Ајде аирлија нека е, да се вклопи добро во тимот. Ова значи дека со Сисоко е завршено. Бидејќи е американец има пасош од ЕУ?
ОК е најдов. Има белгиски пасош и сме го зеле за 0 евра
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Конечно и јас да прочитам нешто добро. Ајде аирлија нека е, да се вклопи добро во тимот. Ова значи дека со Сисоко е завршено. Бидејќи е американец има пасош од ЕУ?
овој е централен дефанзивец а сисоко е бек така да не е завршено но ќелавиот тешко да даде 13-15 мил.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom