Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Имал Галијани некое изненадување за нас....Доаѓа некој млад играч кој би бил со првотимски статус...Не ја кажува ни позицијата,ни името...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8605

играчот се вика Хунтелар, тоа ни е поздравот од Флорентини Перез, Бљагодарам за Кака, ете чисто информативно
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.241
играчот се вика Хунтелар, тоа ни е поздравот од Флорентини Перез, Бљагодарам за Кака, ете чисто информативно

Дее ти жив си бе , со МР Позитив ми се изгубивте :toe:

БТВ од каде ова информацијава жити мене ??
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Кризааааааа, момци шала на страна немојте да мислите дека сум саркастичен и ироничен ама тимот се распаѓа и буквално очекувам да треснеме на земја и да не станеме во догледно време.

Ги загубивме Малдини, Кака, Бекам, Гуркуф, Леонардо уште греота лиценца нема земено, газдите ни се алчат за пари, сите ни се потсмеваат, го продаваме најдобриот играч на светов, го исвиркуваат капитенот и најголемата легенда на Милан, јас искрено не гледам спас од ситуацијава...

Стигнавме да се задоволуваме со играчи од типот на Џеко, Албин од Гетафе и читам некои леви бекови на Депортиво Ла Коруња.

Следната сезона Интер ке биде појјак од секогаш, Јувентус исто така, ене го Лацио просечнион тим од Италија фрла 21 милион за Зарате, а ние ке играме ЛШ односно ке ни треба длабочина во тимот т.е 23 светски играча од кои што во моментов дали 10 имаме на такво ниво.

Немојте да се надевате дека Берлу ке ги потроши парите на играчи, максимум ке купи 1-2 по 15 милиони повеќе ни евро нема да даде, самиот изјави дека треба да ги пополнат трошоците така да тие пари ке идат директно во каса нема да се распределат на играчи.

Незнам стварно како стигнавме до ова дереџе ама неможе да кажеме дека не се гледаше...од 2007 до сеа единствено Пато го зедовме како топ играчи, додека другите купуваа како ненормални ама тоа е сепак знаеме Милан се понаша како една голема фамилија и си ги сака сите играчи до пензија.

А за кризата тек сеа Берлу ке сфати колку изгуби со Кака, продажба на дресови, сувенири, сезонски билети, турнеи на Блиски исток, Албанија и слично, ТВ права аууууу.......кој дрес ке се продава сеа у Милан бе освен на Пато, на Сидорф или на Пирло ? хаха леле колку глуп потег ејјј.

За неколку години кажав и претходно ке кажам и пак во учебниците по економија класичен пример за губиток ке биде продажбата на Кака.

И ве молам немојте да живеете во илузија дека Милан може без Кака, он беше алфа и омега, единствениот играч од светски калибар во Милан, човек кој што можеше и ги решаваше утакмиците буквално сам со еден потег, колку и да пробуваме да бидеме горди и да одиме напред факт е дека сме во гомна до гуша.

Роналдињо предводник (хахахаха) извинете неможам да ја искористам таа реченица, а да не умрам од смеење ако тој ни биде лидер очекувам елиминација во фаза на групи и 6то место во Сериа а.
Само ке се цитирам....да не се повторуваме:helou:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
ма више преку глава ми е од тој пато ако не сака да игра у МИЛАН слободно нека си оди не сакам некој да игра кај нас со сила!!! и дај веќе управата нека се одлучи за некое засилување оти вака ако продолжат нема ни една сезонска карта да продадат и а ебаме работата со парите за догодина!!!
јас најискрено ногу го ценам ѓеко ама ако не бива нисто со него нека се свртат кон некој друг квалитетен и висок striker!!!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Дајте бе престанете со играње фудбал менаџер...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Не серам бе, само после пак го барав, ама го немаше да го ебам :jaj:
Инаку глеј шо чудовиште е




Драчево е село.



Абе сепак јас имам надеж у него, мислам дека може подобро да изигра од Слоудорф. А башка и Италијанец е и од нашата школа е...


А и еве како му ја честитавме јас и Дим4е наградата на Кака:

[22:39:57] Icko WTF!?: kaka
[22:39:58] Icko WTF!?: najdobar
[22:40:02] Icko WTF!?: na kupot :D
[22:40:11] Icko WTF!?: gledas be? :|
[22:40:27] Димче Цветановски: da mi jade petelot
[22:40:50] Димче Цветановски: so 2 race
[22:41:17] Icko WTF!?: i mene
[22:41:20] Icko WTF!?: a i zena mu
[22:41:23] Icko WTF!?: (blush)
[22:41:53] Димче Цветановски: ma se po spisok
[22:42:03] Icko WTF!?: (party)

:pos::pos::pos:
добро честитање и од мене го има тоа..:smir:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Galliani: "Milan je doveo jednog jako dobrog mladog igrača" Ponedjeljak, 29.06.2009. Kako tvrdi dopredsjednik Milana Adriano Galliani, taj klub je osigurao dolazak jednog 'jako dobrog mladog igrača, jednog od najboljih i najtraženijih u ovom trenutku', no nije želio otkriti o kojem se igraču radi, budući da još uvijek treba riješiti neke sitne detalje prije potpisa ugovora.

"Milan je doveo jako dobrog mladog igrača, koji će se priključiti prvoj momčadi. Neću spominjati njegovo ime jer treba riješiti još neke detalje." rekao je Galliani na radionici održanoj na Sardiniji.

Prema pisanju talijanskih medija, radi se o 17-godišnjem nogometašu Albinolefea Giacomu Beretti, za kojeg su bili zainteresirani Fiorentina, Juventus i Bologna.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Galliani: "Milan je doveo jednog jako dobrog mladog igrača" Ponedjeljak, 29.06.2009. Kako tvrdi dopredsjednik Milana Adriano Galliani, taj klub je osigurao dolazak jednog 'jako dobrog mladog igrača, jednog od najboljih i najtraženijih u ovom trenutku', no nije želio otkriti o kojem se igraču radi, budući da još uvijek treba riješiti neke sitne detalje prije potpisa ugovora.

"Milan je doveo jako dobrog mladog igrača, koji će se priključiti prvoj momčadi. Neću spominjati njegovo ime jer treba riješiti još neke detalje." rekao je Galliani na radionici održanoj na Sardiniji.

Prema pisanju talijanskih medija, radi se o 17-godišnjem nogometašu Albinolefea Giacomu Beretti, za kojeg su bili zainteresirani Fiorentina, Juventus i Bologna.
играчиве што ги зимаме ако е стварно вој од Албинолефе
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Кој е овој играч сеа?
Мн нови млади фаци што појма неаме кој се...цицнариве нејќат пари да фрлат за трансфер ццц лопови све на кокаин дале
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.241
играчиве што ги зимаме ако е стварно вој од Албинолефе

Изненаѓење од Албинолефе бе :tapp:

Иначе на Миланњус имас неколку свежи информации межу кои дека за во шпицот и деф ништо од Џеко и останува изборот од Аде или Фабијано, но незнам шо им е финтава и Арсенал и Севиља бараат по 30 мил евра, ако веќе даваат толку пари што не ги дале за Џеко, кој сепак беше примарна цел на Галијани :toe:


А за во одбраната ќе пробале да ги земат Де Силвестри или Гамберини, мене ми праат ќејф двајцата па кој и да дојде не ке е лошо

п.с Феноменчо и Дим4е не га дупите со овој нигеров дупе невидено е, кој и да играше против Америка на купов имаше по 5-6 шанси одлични по утакмица, едино што Хауард е у животна форма па догураја до финале, одбраната им беше просечна
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Абе каков Адебајор ,План Б било за Хунтелар ,изјавил така Галиани,ако не дојде Џеко ке се фокусираме на Хунтелар,и дека се распрашале зза Адебајор ама Арсенал побарале 30 милиони,А трансферот на Хунтелар нема да бил во целосна сопственост туку на позајмица,А Фабиано не е за во Милан ,џабее ќе е ке треба некој млад и добар за да може да не претставува во иднина
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Абе каков Адебајор ,План Б било за Хунтелар ,изјавил така Галиани,ако не дојде Џеко ке се фокусираме на Хунтелар,и дека се распрашале зза Адебајор ама Арсенал побарале 30 милиони,А трансферот на Хунтелар нема да бил во целосна сопственост туку на позајмица,А Фабиано не е за во Милан ,џабее ќе е ке треба некој млад и добар за да може да не претставува во иднина
ДА :vozbud:
- Хунтелар нови име на листата желби на Милан
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ја не знам што се стиснале толку, колку што знам нели имаме земено преку 90 мил од трансфери сезонава? Од Бекам демек многу пари сме земале (ради дресови итн итн) во колкави долгови е можно да биде Милан за сите овие пари да не ги покријат и да останат добри 50-60 милиони за трансфери, а за Адебајор негде прочитав не знам кај, дека за 15 милиони би можел да дојде, иако ќе повторам го мразам тој играч :nenene:
Него ај ќе иам вреба во дебелкото, ипак трансфер периодот не е започнат уште(?), колку што знам на 1-ви јули почнуваше. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom