Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Леле и овј пато се дигнал мн бе треба да е задоволен шо игра за ваков шампион а не гомна да јаде
П.С и ја сум за џеко 5:0 значи
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Ej малиов многу се накурчил, 35 мил евра плус Дрогба нуди челзи, да беше Дрогба барем 2-3 године помлад али вака не , но ако понуди Абрамовч преку 50 мил за тие пари се земаат Роси + Џеко или Фабијано, кои ќе придонесат многу појќе од Пато
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Lele i malite deca se povampirija. Treba sea Leonardo da mu udare 1 suspenzija pola godina,a da ne go prakat vo Celzi pa da vidime so ke naprave :star:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ме нервира Пато.
Ако се бламира вака нека си го фати патот и да си оди кај што сака и онака сите си испоотидоа :icon_lol:
Анчелоти ги сака Сидорф и Гатузо во Челзи :uvo: Овој се ќе ни земе бе. Ах одвратно створење :)

Веќе не ми се отвара темава и страниве на интернет за Милан. Само читам новости за кои ќе не напуштат и за одоговлекување на трансфери.
Ајде бе купете некој аман. :jaj:
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
За Пато.... ДЕЦА СУ СЕ ПОПЕДЕРИСАЛИ... Кој не сака не мора да игра за милан бе, ке си купиме нови играчи и чао пријатно....:smir:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
хаха.. леле кои глупости се ова човече...
Ако си отиде Пато, би зеле 35 милиони. НЕ е тој што треба да замине, Пирло треба да биде шутнат. Со тие пари би го зеле Џеко.
А и кога сме кај него, гласам за босанчево.. Значи 7-0, така?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Да да ПАТО НЕ Е ТОЈ ШО ТРЕБА ДА СЕ ПРОДАВА мислам дека доста беше продавање за летово сеа треба да се купува ама незнам шо им стана сите сеа сакаат у милан први фабиано па фабрегас па сантос,џеко сака да биде во милан,сисоко исто така се надева дека ке потписе за милан хахаха ЛУДО Е ОВА
Росонерка знам на ите ни е смањено више али тоа е мора да се иде напред
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
малку постара вест ама мислам дека не беше постирана

http://www.channel4.com/sport/football_italia/jun21n.html

Леонардо ќе го стегнел Роналдињо со тоа што ќе биде третиран исто како сите играчи, ќе нема да има посебни привилегии, ќе мора да си ја врати препознатливата брзина, специјална тренинг програма е изработена посебно за него за да си ја врати кондицијата и ќе нема да му биде дозволено да му падне нагло формата како што беше во последните 18 месеци, за време на натпревар ќе нема да се враќал многу назад за да може кондицијата да му остане и цел натпревар да го изигра на потребното ниво, и исто така Лео ќе поработи со него на психолошки план оти од 2006 година до сега не се однесувал професионално
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ако ова е вистина тогаш не се сомневам во роналдињо ке се врати посилен и со пато растур ке прават(ако не се изглупира копиљов да си отиде кај вампирон) а оваа недела дај боже џеко и сисоко да ги земеме о топ ке бидеме ЧДЧД:tapp:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Не мислев Пато дека олкав идиот. Ако сака да оди ај у пичку материн нека се гони.
Потенцијал има огромен ама мразам играчи што се курчат. Изиграл една сезона и ќе јади гомна сега. Ццц идиот:nerv:
Па на крај краева тандемот Роси Џеко нема да биде многу послаб од Пато Џеко.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
овој Анчелоти го избркавме ама многу проблеми ни прави сега,за другите нема да ми биде криво да идат пошо се постари ама овој Пато,ццц,недај боже!!! сепак мислам дека нема да го продадат!Мора врз некои да се гради тимот! а за трансферите не ме чуди ништо,Милан секогаш вака прави и на крајот пак ке земе нешто,Таква ни е управата:uvo: :toe: .....Forza R80 :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Чекајте бе каков крај? Тек сега почнуваат трансферите.
А иначе Пато само што се пали не оди никаде. Има една изиграна добра сезона му треба барем, барем уште една. И ја сум за ЏџЏеко :)
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
toa tie koga decata rastat ncncncn vo kakfa situacia sme dojdele eden 19 godisen igrac da ne nerivara vaka iako navistina go respektiram ama edno da znae milan moze i bes nego i bes kaka i bes koj bill igrac da zamina taka sto ako saka slobodno odi kaj sakas ne sakam vo timot igraci koj ne igrat so srce :nenene::nenene::nenene:eek:d ovoj moment ne mie omilen igrac iako sakav posle kaka toj da mi e idol vo milan aliii neeeeeee:nenene:
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Андре Пјер Жињак да се земе , за 15 милиони и наш е , во напад со Џеко ќе растураат , Пато нека иде кај чичко му Карло !

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom