Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
бен арфа од марсеј добро решение млад е и креативен ама нема шанси да го дадат
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Значи да резимираме досегшна активност на трансфер пазар.
Интер-Милито,Мота
Јуве-Диего, Д'Агостино
Ние- Фавали на уште една година.
Мислам дека “несопирливи’’ ќе биде мал збор за да не опише одгодина:vozbud: :icon_lol:
+ Арнаутович

А и околу трансферот на Д'агостино во Јуве, нема ништо официјално, а и Удинезе многу бараат.
Нова глупост од страна на Берлу и Галијани, давањето на договор на Фавали на уште една година па види ги ти уште се вадат дека тоа било за полесно да се аклиматизира и да созрее Тиаго Силва. Па добро бе Силва нема 16 години па некој да го учи како се игра фудбал, дечкото е во првите 4 штопери на Бразил, има 24 години и искуство во Европа 2 пати мислам дека има играно. Смешни се веќе аман!
Па ако искуство за тебе се 0 одиграни натпревари во две сезони, има искуство :)
Мело дефанзивен а Гаго офанзивен а ?

прајслес :zver:


Каков Гаго дупе е тој, да беше добар Реал немаше да го продава, тој ни Сидорф за у Монца не би го зел

од друга страна Мело е звер у буквална смисла на зборот
Па и Гаго е поофанзивен, барем мое мислење. Ама пак Мело светлосни години пред Гаго. Тој е некој спој од Сисоко и Есиен. Едноставно ЅВЕР! :zver:

бен арфа од марсеј добро решение млад е и креативен ама нема шанси да го дадат
Уф, одличен играч е тоа!
Готово, наш е :)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Каков Хамшик,каков Гаго ...Пирло може да биде заменет само од Фабрегас и Мело.
Сега за сега...најарно е да остане во Милан.

Инаку имам една желба. Ако веќе оди во Челзи, кај нас да дојде Есиен.
Ќе си го купиме Фелипе Мело,Сисоко,Џеко и ќе имаме тим од соништата.
.................................................Абијати................................
.....Замброта... Неста ...Т.Силва....Сисоко.....

....Есиен ......Мело........Гатузо.......

................Роналдињо................
..............................Пато...........
..............Џеко.................


П.С Џеко мора да го продадат Волфсбург. Ако не го направат тоа сезонава, тогаш наредната нема да добијат >10м ... Освен ако не постигне 30 гола наредната сезона( нешто во кое не верувам) и тогаш Џеко ќе биде заборавен како што претходно изјави Чиро Блажевич.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
@rossoneri, зарем стварно помисли дека има шанси Челзи да го продаде Есиен-најдобриот играч во светот на таа позиција?

Инаку налетав на оваа постара вест:

Роналдо се обиде да ми ја скрши ногата

Бразилскиот одбранбен фудбалер Тиаго Силва го обвинил Португалецот Кристијано Роналдо дека со обидел намерно да му ја скрши ногата во текот на пријателскиот меч кој заврши со убедливи 6:2 за "кариоките".

"Тој има образ да рече дека сум скокнал и сум избегнал старт. А да не скокнев тој можеше да ми ја скши ногата" - изјавил Тиаго за "Деили Меил".

Спорен беше и моменот кога Роналдо го фати Бразилецот Марсело за врат.

"Со обзир дека го сметам за најдобар играч на светот, треба да има повеќе трпение. Тешко е да се прифати тоа што го направи. Очигледно беше нервозен затоа што против нас ништо не можеше да стори."

Португалските медиуми жестоко го критикуваше 'невидливиот' Роналдо, но селекторот Квеирош застана во негова одбрана.

"Мора сите да го поддржиме Кристијано, за да може да игра подобар фудбал".

Роналдо можеби ќе биде прогласен за најдобар фудбалер на годината, но наградата за фер плеј сигурно нема да ја добие.




На Роналдо посакувам да си ја скрши ногата на 5 места и не само да не заигра веќе фудбал, него да остани инвалид! :nerv::nerv::nerv:
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
@rossoneri, зарем стварно помисли дека има шанси Челзи да го продаде Есиен-најдобриот играч во светот на таа позиција?

Инаку налетав на оваа постара вест:

Роналдо се обиде да ми ја скрши ногата

Бразилскиот одбранбен фудбалер Тиаго Силва го обвинил Португалецот Кристијано Роналдо дека со обидел намерно да му ја скрши ногата во текот на пријателскиот меч кој заврши со убедливи 6:2 за "кариоките".

"Тој има образ да рече дека сум скокнал и сум избегнал старт. А да не скокнев тој можеше да ми ја скши ногата" - изјавил Тиаго за "Деили Меил".

Спорен беше и моменот кога Роналдо го фати Бразилецот Марсело за врат.

"Со обзир дека го сметам за најдобар играч на светот, треба да има повеќе трпение. Тешко е да се прифати тоа што го направи. Очигледно беше нервозен затоа што против нас ништо не можеше да стори."

Португалските медиуми жестоко го критикуваше 'невидливиот' Роналдо, но селекторот Квеирош застана во негова одбрана.

"Мора сите да го поддржиме Кристијано, за да може да игра подобар фудбал".

Роналдо можеби ќе биде прогласен за најдобар фудбалер на годината, но наградата за фер плеј сигурно нема да ја добие.




На Роналдо посакувам да си ја скрши ногата на 5 места и не само да не заигра веќе фудбал, него да остани инвалид! :nerv::nerv::nerv:
Добро се снашол Тиаго пред пеналтикот сигурна топка исфрлува тоа кажува дека Каладце,Фавали на клупа ,Неста ако е фит ке игра ако не Бонера,А и Роналдо ебати копилето што ли не прави,разни инциденти,провоцира ненормално,Наједноставно не може да поднесе пораз ,ХАхах Така му треба на тава човече:helou:И дај боже у Реал да не освое ниту една титула,И да даде помалку од 10 гола сезонава,а дај боже помалку од 5
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Цисоко денеска ке дојде во Милан и ќе разговара со Галијани за својот трансфер во Милан.Се споменува дека Порто ќе ја прифати понудата на Милан: 3 милиони за позајмица и додатни 12 ако Цисоко изигра 50% од натпреварите на Милан нареднава сезона.Ќе ја прифати исклучиво заради желбата на играчот да игра за Милан.
Денеска најверојатно ќе знаеме појше за овој трансфер,а и за оној на Џеко.Барем така се пишуваше,дека Џеко денеска ќе има состанок со управата на Волфсбург по што ќе се знае и за неговата иднина.Иако неговиот агент најави дека Џеко преферира да дојде во Милан.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
дали знае некој шо се деси со тиа одбрамбениот од палермо го заборавив како се викаше дали за него има нешто ново?
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
дали знае некој шо се деси со тиа одбрамбениот од палермо го заборавив како се викаше дали за него има нешто ново?
Кјаер . Нема ништо , се збореше при крајот на сезоната многу , засега нема ништо :toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Што се дешава со нашево раководство не ми е јасно.
Само продолжија договор со Фавали а пола фудбалери ги испратија од Милано.
Трансфериве со Џеко и Сусоко се случуваат 3 недели веќе, веќе е претеризам. Се им смета, одоговлекуваат и на крај ќе останеме без ништо.
Го продадоа Кака и не залажаа со трансфери од кои нема ни Т.
Ама затоа сега ќе ги продадат и Пирло а може и Гатузо. Па дури тогаш глава ќе не боли сите :lud:
Милан без Малдини, Кака, Пирло, Гатузо, Шева ... па стварно ми доаѓа да се изнаплачам :kesa:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Што се дешава со нашево раководство не ми е јасно.
Само продолжија договор со Фавали а пола фудбалери ги испратија од Милано.
Трансфериве со Џеко и Сусоко се случуваат 3 недели веќе, веќе е претеризам. Се им смета, одоговлекуваат и на крај ќе останеме без ништо.
Го продадоа Кака и не залажаа со трансфери од кои нема ни Т.
Ама затоа сега ќе ги продадат и Пирло а може и Гатузо. Па дури тогаш глава ќе не боли сите :lud:
Милан без Малдини, Кака, Пирло, Гатузо, Шева ... па стварно ми доаѓа да се изнаплачам :kesa:
шо се секирас тука се фавали калач одо сидорф инзаги амброзини каладзе супер тим имаме уште емерсон фале да не му го раскинаа договорот:tapp:
 

Alexandre_Pato

Шева 7
Член од
13 февруари 2009
Мислења
132
Поени од реакции
36
ne se zalite ke imame mn jak tim za naredna sezona Abiati-Mationi-Silva-Nesta-Zambrota-Pirlo(esien)-Gatuso-Ronaldinho-Flamini-Dzeko-Pato ehheehhe
 
В

Вори

Гостин
Каков Хамшик,каков Гаго ...Пирло може да биде заменет само од Фабрегас и Мело.
Сега за сега...најарно е да остане во Милан.

Инаку имам една желба. Ако веќе оди во Челзи, кај нас да дојде Есиен.
Ќе си го купиме Фелипе Мело,Сисоко,Џеко и ќе имаме тим од соништата.
.................................................Абијати................................
.....Замброта... Неста ...Т.Силва....Сисоко.....

....Есиен ......Мело........Гатузо.......

................Роналдињо................
..............................Пато...........
..............Џеко.................


П.С Џеко мора да го продадат Волфсбург. Ако не го направат тоа сезонава, тогаш наредната нема да добијат >10м ... Освен ако не постигне 30 гола наредната сезона( нешто во кое не верувам) и тогаш Џеко ќе биде заборавен како што претходно изјави Чиро Блажевич.​
Немој да читаш срање.ком..дека Есиен бил отворен за понуди..и евентуално ако замине од Челси,што нема никакви шанси,тој би заминал во Реал,така да немој да се надеваш на него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom