Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Проблемот е друг бе друже.На Милан му треба асална средина од која ке се организира се а не некои неискусни или неинтелегнетни да дојдат.Сите сакате трофеи без таков играч како пирло ке чекаме како арсенал:pos2: Пирло е маестро во среден ред ако го продадат тогаш стварно не знам што ке се праи а немој да се палиш многу на парите и да го продадат пак ке штедат џабе е !како и да е не зависи од нас,ако ти било жал што Кака си замина тогаш треба да мислиш дека ако го загубиме Пирло ке биде исто како со него !:jaj: последнава сезона се сложувам дека не беше баш најдобар ама сепак тој ни ја држи средината!:toe: да имавме некој како Чави или Цеск за 2 милиони нека го продадат ама вака со овие сега...и уште тој да си оди...подобро Галиани нека игра :pos2::smir:
А па у тој проблем друже се крие друг проблем! како може тим како милан да си дозволи да чека Пирло да заврши со кариерата во Милан па после да бара замена. Немаме јака школа бе дечки скаутиве верувам дека си ја работат работата ама управава нејќе да даде пари видете манчестер за секоја позиција има соодветен млад играч кој кога ќе заврши овој постариот тој би требало да експлодира!

После викаш срцето на милан пхххххх не збори глупости да не беа годинава Кака Пато Роналдињо(у 1ва полусезона) да ја земат топката и да повлечат и Бекам да направи добар центаршут Милан немаше да има какви такви резултати , и Анчелоти се обидуваше да ја базира играта на Пирло ама неуспеваше затоа тука многу мудро Сидорф сврзуваше колку толку сепак е стар . Во никој случај нетреба играта на Милан да се потпре на Пирло тоа би било еднакво на пораз.

И пак Феномен ќе рече
,,Па Пирло може со еден пас да ја реши утакмицата" ?????? изгледа се работи за грешка на поетот вака треба да стои ова

,,Па пирло можеше да ја реши утакмицата со еден потег"

Сега е далеку од форма далеку е од некакво враќање во неа далеку му се најубавите годининека иде подалеку од Милан тоа ќе е најдобро и за двете страни и он ќе заработи и Милан ќе заработи сепак негоивиот интерес поната кена да бидат трофеите нема више за што да се натпреварува единствено нешто што му преостанува е зголемување на финансиската моќ!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
А па у тој проблем друже се крие друг проблем! како може тим како милан да си дозволи да чека Пирло да заврши со кариерата во Милан па после да бара замена. Немаме јака школа бе дечки скаутиве верувам дека си ја работат работата ама управава нејќе да даде пари видете манчестер за секоја позиција има соодветен млад играч кој кога ќе заврши овој постариот тој би требало да експлодира!

После викаш срцето на милан пхххххх не збори глупости да не беа годинава Кака Пато Роналдињо(у 1ва полусезона) да ја земат топката и да повлечат и Бекам да направи добар центаршут Милан немаше да има какви такви резултати , и Анчелоти се обидуваше да ја базира играта на Пирло ама неуспеваше затоа тука многу мудро Сидорф сврзуваше колку толку сепак е стар . Во никој случај нетреба играта на Милан да се потпре на Пирло тоа би било еднакво на пораз.

И пак Феномен ќе рече
,,Па Пирло може со еден пас да ја реши утакмицата" ?????? изгледа се работи за грешка на поетот вака треба да стои ова

,,Па пирло можеше да ја реши утакмицата со еден потег"

Сега е далеку од форма далеку е од некакво враќање во неа далеку му се најубавите годининека иде подалеку од Милан тоа ќе е најдобро и за двете страни и он ќе заработи и Милан ќе заработи сепак негоивиот интерес поната кена да бидат трофеите нема више за што да се натпреварува единствено нешто што му преостанува е зголемување на финансиската моќ!
се согласувам со тебе за годините на Пирло ама незнам дали знаеш кој би можел да дојде и веднаш да ја превземе одговроноста која Пирло ја има ,моментално никој!а добро би било да се купат сега тие помладите да не ги набројувам ..за во иднина да ја водат играта!Ти кажав-нека купат некој докажан и добар лидер за среден ред и тогаш Пирло одма нека го шитнат а вака ...тешко.не треба да плукаш у стариот извор а уште немаш нов..со ваква управа леле мајко !
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
добро би било да се купат сега тие помладите да не ги набројувам ..за во иднина да ја водат играта!Ти кажав-нека купат некој докажан и добар лидер за среден ред и тогаш Пирло одма нека го шитнат а вака ...тешко.не треба да плукаш у стариот извор а уште немаш нов..со ваква управа леле мајко !
Ах ако не го продадеме сега, наредна сезона знаеш колку пари ќе земеме за него ?
Колку за една вреќа пиперки.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
се согласувам со тебе за годините на Пирло ама незнам дали знаеш кој би можел да дојде и веднаш да ја превземе одговроноста која Пирло ја има ,моментално никој!а добро би било да се купат сега тие помладите да не ги набројувам ..за во иднина да ја водат играта!Ти кажав-нека купат некој докажан и добар лидер за среден ред и тогаш Пирло одма нека го шитнат а вака ...тешко.не треба да плукаш у стариот извор а уште немаш нов..со ваква управа леле мајко !
Па за тоа треба да се има тактика и за трансвери вака не ја бива сега ќе те ебат Наполи Волфзбург Рома ќе ти викаат 30 милони неможе повеќе мора да се обновува составот постепено секоја година по еден младиц да се купува ама да се препознае добар играч во него а сега за сега ќе трпиме вака ќе трошиме од буџетот на милионски трансвери за играчи што пред пола година вределе 300,000 ! Замислете го контрастот во Милан играчи од по 30 и више години и викате некои млади 18 години т.е ние немаме млади само Пато ни е а ако се знае дека најубавите фудбалски години се од 24-5 до 29-30 тоа е губење на време!
 
P

PatoTheDuck

Гостин
brazil-italija 3-0 prvo poluvreme losa igra na italijanite problemot e vo sredniot red kade sto e pirlo defanzifcite na juventus se sbuneti toa moze da e samo plus za nas mislam da go prodademe pirlo i da atakuvame na pomladi sredni igraci da ne gi nabrojuvam poveke pati gi imame nabroeno ajde daj boze G&B da se osvestat i uste edna neznam kolku dobra vest maicon i ibra mozno e da go napustat inter kazal morati sansite da ostanat se 50% i isto taka kaza deka mora da se vnimava na budzetot taka da nema i oni da trosat mn pari za poveke procitajte na 24fudbal i na goal FORZA MILAN

хахаха кој Шупаци се овие од 24фудбал пази им изјава :Арсенал девет сезони играше за Зенит, од 2000 до 2009, освојувајќи го руското првенство, рускиот куп и Купот на УЕФА со овој тим. ЛОЛ хахаха коњи се
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
brazil-italija 3-0 prvo poluvreme losa igra na italijanite problemot e vo sredniot red kade sto e pirlo defanzifcite na juventus se sbuneti toa moze da e samo plus za nas mislam da go prodademe pirlo i da atakuvame na pomladi sredni igraci da ne gi nabrojuvam poveke pati gi imame nabroeno ajde daj boze G&B da se osvestat i uste edna neznam kolku dobra vest maicon i ibra mozno e da go napustat inter kazal morati sansite da ostanat se 50% i isto taka kaza deka mora da se vnimava na budzetot taka da nema i oni da trosat mn pari za poveke procitajte na 24fudbal i na goal FORZA MILAN

хахаха кој Шупаци се овие од 24фудбал пази им изјава :Арсенал девет сезони играше за Зенит, од 2000 до 2009, освојувајќи го руското првенство, рускиот куп и Купот на УЕФА со овој тим. ЛОЛ хахаха коњи се
Епа тоа е бе другар.... а ти зошто ги читаш? Вестите ги каснат, шпекулации еден тон. Јас ретко ги читам

www.milannews.it, www.tuttomercatoweb.com, www.acmilan-bg.com ете ти сајтови од кај можеш да читаш вести за Милан и одбегнувај ги goal.com и 24fudbal.com.mk... :helou:
 
P

PatoTheDuck

Гостин
Епа тоа е бе другар.... а ти зошто ги читаш? Вестите ги каснат, шпекулации еден тон. Јас ретко ги читам

www.milannews.it, www.tuttomercatoweb.com, www.acmilan-bg.com ете ти сајтови од кај можеш да читаш вести за Милан и одбегнувај ги goal.com и 24fudbal.com.mk... :helou:
не сум ги знаел овие фала мн.него шо мислите за тоа шо го пишав за интер? :drk::drk::tv:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Новиов пато подосаден од старите :pos2:

Шо ми чуе мене стојко за Ибра и Маикон ??? :toe:

БТВ кажете ми вие мене дали се сеќавате кога сезонава бевмо први, по стартните два пораза и онаа страшна сериа без пораз кога едно коло бевмо први на табела ??

Епа ја се сеќавам , тоа беше периодот кога Пирло беше повреден, се зажелевме кога с еповреди после не сакавмо да се врати. Но Пирло се врати од повредата, почна да ја кочи играта и заврши добрата серија и првото место си замина.
Значи мое мислење е дека за добра сумичка Пирло да се продаде и да се земе Монтоливо, Паломбо или Мело
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
да се насмееме малку :) http://goal.com/en/news/1689/comedy/2009/06/21/1339205/video-galliani-goes-nuts-before-italy-got-battered-by-brazil


инаку и јас сум за продавање на Пирло доколку стигне добра цена, факт е дека добро игра човекот и Милан на моменти зависел од него... ама доколку се најде соодветна замена не би му ја мислел многу :), башка Пирло не се вклопува во брзи тактики (како што би преферирал Лео) туку во поспори ко во стилот на Анчелоти
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
па сеа ако пирло бил срцето и мозокот во тимот пред 2 години ај ке го држиме до 50 години.Неможе така бе мора да се менува тимот а пирло не треба да оостане бидејќи веке е стар спор нема мотиви за игра и само една будала дава пари за него.(Анчелоти)
 
P

PatoTheDuck

Гостин
Дека сум нов и ми се пишува мн али ај ке се опраам и ја :tapp:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Здравоо на сите нов сум на форумов.Сакам да ви посакам побурно трансфер лето,да ни се опраат Галиани и Белускони и со срека на сите и што се деси со сисоко ако сака некој да ми каже?:uvo:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Здравоо на сите нов сум на форумов.Сакам да ви посакам побурно трансфер лето,да ни се опраат Галиани и Белускони и со срека на сите и што се деси со сисоко ако сака некој да ми каже?:uvo:
Коа требало да потпише му кажале дека за Милан ќе игра и откажал :D
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Новиов пато подосаден од старите :pos2:

Шо ми чуе мене стојко за Ибра и Маикон ??? :toe:

БТВ кажете ми вие мене дали се сеќавате кога сезонава бевмо први, по стартните два пораза и онаа страшна сериа без пораз кога едно коло бевмо први на табела ??

Епа ја се сеќавам , тоа беше периодот кога Пирло беше повреден, се зажелевме кога с еповреди после не сакавмо да се врати. Но Пирло се врати од повредата, почна да ја кочи играта и заврши добрата серија и првото место си замина.
Значи мое мислење е дека за добра сумичка Пирло да се продаде и да се земе Монтоливо, Паломбо или Мело
Toтално се согласувам! така беше. Нека си иде. Шо направил направил до сеа. сеа пензија. :vozbud: ама на кокашиве им се свиѓа. нема да си оди.

Доста бе со тоа Пирло - срцето на милан. Гледајте у сегашноста и иднината. тоа минато е со срцето:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom