Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Поулавеле тотално овие бе. “Нејќев да го продавам Пирло ама после ми покажаа есап и биланс’’. Да не се занесувате со револуции некои и “подмладувања’’ и слично, продажба на Пирло е беља за нијанса помала од продавање на Кака(ако не и иста).
Пирло е тој со конците во тимот, мозок има што мисли три потега унапред секој покрет што го прави и секоја топка што ја дава е прерачуната.
Серев и јас за него некоја утакмица откако се врати од повредата, кога немаше некоја форма(афект сите криви ми беа) ама нека е јасно дека Пирло е едини што ја знае поентата на другите играчи, ко виша сила некоја е, ко тренер на терен.
Уште мајка не родила јунак-замена за него моментално која би можеле да ја земеме(Фабрегас ајде :))
Без Кака се има чаре-Роналдињо е тука(без проесравање “не го бива више’’, ќе добиете демант верујте) Роналдињо-Пато и Бориело е тројка во која ја ептен верувам, ама без Пирло богами не знам шо би се правело.
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Пирло не заслужува да си оде. Сепак со еден пас може да реше утакмица.

Па игра во Спортинг Лисабон. Клубот и он изјавија дека он и Мутињо по се излгеда ќе си одат од Спортинг. А и знам дека навивачите му се закануваа нешто на нив двајца, мислам дека заради слабите резултати на Спортинг оваа сезона. :toe:
Ако тим од големината на МИЛАН чека на еден играч да ја решава утакмицата со еден пас, срамота е... А и одамна беа тиа пасови, у последно време пирло играе како баба.... Спор е, за срамови, и он и амброзини, фавали, сидорф.... :nenene: Не се за кај нас, нека оде да играе у вардар неготински со таа игра шо а играе ваа година...
.....
А тоа оса детенце е, има фаца за у милан....:smir: :vozbud:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ако го продадеме Пирло кажете ми кој ќе ја префли топката од одбрана во напад???тој е срцето во Милан...што се занесувате со парите 30 мил.. 30 год :nesvest:,гледате како ги даваат парите што ги добија од Кака и Гуркуф умираме тука за еден трансфер во Милан да се види,освен ако сакате да си ги стават у џеб Галиани и Берлу тогаш навивајте за да го продадат !:smir:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Еј стварно бе доста со Пирло...ми газите на жуљ.
Неможе акција да помине без Пирло да ја почне истата. Пирло не е играч кој може да е така лесно заменет. Има страшно префинето чувство за асистенција. Мора да биде задржан по секоја цена.
Едит-почнаа да ме нервираат аватарите и потписите со Кака (само кај маца_кака ми е некако оправдано:smir:).
 
P

PatoTheDuck

Гостин
јас сакам да остане он и + да се купи усте некој како него за секој случај него мене ми е поентата милан и да го продаде јас не сум сигурен дека с спремни да вложзт сеуште мислам дека подобро ке си поминевме со арапине ако го купат милан ем немаше кака да биде продаден ем ке купеа минумум 6 нови играчи едностаљвно сум разочаран од трансфер политикава зборуваат за млад тим а млади играчи нема....каде е логиката ?
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ама и факт е дека Ернанес нема Европски пасош. Така, ништо од него. А и Сао Паоло бараат многу пари за него...чисто за информација, Барса понудила 20 милиони за него, ама понудата била одбиена од страна на Сао Паоло и барале 25 милиони.

Мислам дека веќе ако го продаваме Пирло, тие пари да ги вложиме во еден од: Фелипе Мело, Јаја Туре, Марек Хамшик, Жоао Мутињо....
Уф храбро.... ама Кака веќе го дадовте така да не можете да си го дозволите.

За Хернанес никогаш не понудила Барса 20 милиони. Почетната понуда беше 11 милиони и на крај стигнавме до 14 ама Сао Паоло од еднаш реши дека нема да ги продава правата за играчот (имаат само 40% од правата.)

Иначе што бидна со Сисоко од Порто? Многу глуп ќе испадне Галијани ако пропушти фудбалер како него заради минимален проблем.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Може да се продаде само ако е swap со некој,ако го продадеме овие нашиве сите знаеме дека нема да се трошат на големи играчи а да се форсира некој млад неискусен играш а се игра ЛШ подобро е да остане.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Луѓе изгледа вие не го гледавте милан претходниве 2 години зборите за играч кој треба да ја врши работата во текот на цела сезона а не периодично само еднаш во 5 утакмици... Пирло нема изиграно класа утакмица за Милан незнам од кога а и згора на се сте го приметиле ли на некоја утакмица после 70та минута да игра човекот да прави акции ? Го нема више во него тој Пирло што правеше одлични пасови што правеше одлични акции дури и Роналдињо ме импресионира повеќе со пасовите одколку пирло 95% му се бескорисни кога дал последен пат гол од слободен ? Дечкото нема мотивација што сакате има 1 скудето 2 Лига на Шампиони 1Светски шампион тој сега би играл само за пари ни Гвардиола да го земе нема да го мотивира сега! Единствено се молам сега Анчелоти да направи една убава работа за Милан во последните 2 години да го земе со него во Челзи и да пушти добар кеш ! Еј 30 милиони се Џеко+Цисоко е сега замена да се најде ќе биде потешко но има квалитетни дечки на пазарот зашто да не би пробале со монтоливо и тој е дечко со многу интелегенција и со многу побрза игра кога ќе видам како ја тупи Пирло пола саат ми се :pov:! Незнам која им е целта на управата ама чим го продадоа Кака нетреба да се прават сега незнам светци и да се гордеат што го задржале Пирло Сидорф кога од авион се гледа дека не се тоа што беа!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Луѓе изгледа вие не го гледавте милан претходниве 2 години зборите за играч кој треба да ја врши работата во текот на цела сезона а не периодично само еднаш во 5 утакмици... Пирло нема изиграно класа утакмица за Милан незнам од кога а и згора на се сте го приметиле ли на некоја утакмица после 70та минута да игра човекот да прави акции ? Го нема више во него тој Пирло што правеше одлични пасови што правеше одлични акции дури и Роналдињо ме импресионира повеќе со пасовите одколку пирло 95% му се бескорисни кога дал последен пат гол од слободен ? Дечкото нема мотивација што сакате има 1 скудето 2 Лига на Шампиони 1Светски шампион тој сега би играл само за пари ни Гвардиола да го земе нема да го мотивира сега! Единствено се молам сега Анчелоти да направи една убава работа за Милан во последните 2 години да го земе со него во Челзи и да пушти добар кеш ! Еј 30 милиони се Џеко+Цисоко е сега замена да се најде ќе биде потешко но има квалитетни дечки на пазарот зашто да не би пробале со монтоливо и тој е дечко со многу интелегенција и со многу побрза игра кога ќе видам како ја тупи Пирло пола саат ми се :pov:! Незнам која им е целта на управата ама чим го продадоа Кака нетреба да се прават сега незнам светци и да се гордеат што го задржале Пирло Сидорф кога од авион се гледа дека не се тоа што беа!
незнам што да ти кажам друже очигледно незнаеш што значи играч како Пирло да се има :toe: Ме разочаруваат некои навивачи на Милан што забораваат дека Пирло е еден од најдобрите играчи во средината на теренот...нема многу такви,секој добар тим има по некој како Пирло ама изгледа не сфаќаш дека некој треба да ја организира играта а во Милан освен Пирло не знам кој друг подобро ке ја организира,таков интелегентен и снаодлив играч нема секаде.Гледаш колку замени најдоа за Кака и Гуркуф па надевај се ќе има и за Пирло:smir::toe::nesvest:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Луѓе изгледа вие не го гледавте милан претходниве 2 години зборите за играч кој треба да ја врши работата во текот на цела сезона а не периодично само еднаш во 5 утакмици... Пирло нема изиграно класа утакмица за Милан незнам од кога а и згора на се сте го приметиле ли на некоја утакмица после 70та минута да игра човекот да прави акции ? Го нема више во него тој Пирло што правеше одлични пасови што правеше одлични акции дури и Роналдињо ме импресионира повеќе со пасовите одколку пирло 95% му се бескорисни кога дал последен пат гол од слободен ? Дечкото нема мотивација што сакате има 1 скудето 2 Лига на Шампиони 1Светски шампион тој сега би играл само за пари ни Гвардиола да го земе нема да го мотивира сега! Единствено се молам сега Анчелоти да направи една убава работа за Милан во последните 2 години да го земе со него во Челзи и да пушти добар кеш ! Еј 30 милиони се Џеко+Цисоко е сега замена да се најде ќе биде потешко но има квалитетни дечки на пазарот зашто да не би пробале со монтоливо и тој е дечко со многу интелегенција и со многу побрза игра кога ќе видам како ја тупи Пирло пола саат ми се :pov:! Незнам која им е целта на управата ама чим го продадоа Кака нетреба да се прават сега незнам светци и да се гордеат што го задржале Пирло Сидорф кога од авион се гледа дека не се тоа што беа!
- Паметно другар :toe: Бизнис си е бизнис.- А замена за Пирло е Роналдињо што му фали.
Досега имаме собрано околу 80милиона од продаваљ ( Горкуф и Кака ) + Пирло 30милиона = 110милиона. Браво.
- И дури сега ако не се купи играч ...... :toe: СРАМОТА !!!!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
незнам што да ти кажам друже очигледно незнаеш што значи играч како Пирло да се има :toe: Ме разочаруваат некои навивачи на Милан што забораваат дека Пирло е еден од најдобрите играчи во средината на теренот...нема многу такви,секој добар тим има по некој како Пирло ама изгледа не сфаќаш дека некој треба да ја организира играта а во Милан освен Пирло не знам кој друг подобро ке ја организира,таков интелегентен и снаодлив играч нема секаде.Гледаш колку замени најдоа за Кака и Гуркуф па надевај се ќе има и за Пирло:smir::toe::nesvest:
Епа ајде кажими што те вчудоневиди\фасцинира кај Пирло последниве 2 години?
Го следам милан више 10 години а и цела кариера на Пирло кога ќе дојде на нешто крај дојдено е а очигледно ова е последна шанса за тие пари . Ако го продадеме полсе ќе немаме од тие пари да скрпиме за 15годишник а не за цар на средина.....
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Аман бе ја преплавивте темава со: Пирло е срцето на Милан, Пиро е мозокот, ако се продаде Пирло пропаѓа Милан, сме ве разучарувале оти сме заборавиле што направил Пирло...................................

Не забораваме дека Пирло бил еден од најдбрите организатори на играта во тимот. Ама БЕШЕ а не е повеќе.
Не знам зошто не сакате да признаете дека последниве 2 сезони Пирло игра како да има пиено антифриз пред утекмица.
Не велам дека не го бива ама НЕМА МОТИВ повеќе дечкото.

Цело време викате Пирло е мозок и ако се продаде Милан пропаѓа.
А нема други мозоци што ќе можат да се донесат со парите од Пирло и што ќе можат да играат квалитетни 6-7 созени ?
Пирло има 30 години. И мислите ќе игра до 40 како Малдини ?

Единствено што ме плаши е дали ако се продаде Пирло ќе сакаат келавковциве да фрлат некое евро за Марек Хамшик, Жоао Мутињо,Мигел Велосо... или сите пари ќе сакаат да си ги здиплат.
Овие играчи можат да се донесат за петнаесетина милиони а ќе играат скоро десет квалитетни сезони. А Пирло уште колку ?
:smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Епа ајде кажими што те вчудоневиди\фасцинира кај Пирло последниве 2 години?
Го следам милан више 10 години а и цела кариера на Пирло кога ќе дојде на нешто крај дојдено е а очигледно ова е последна шанса за тие пари . Ако го продадеме полсе ќе немаме од тие пари да скрпиме за 15годишник а не за цар на средина.....

Проблемот е друг бе друже.На Милан му треба асална средина од која ке се организира се а не некои неискусни или неинтелегнетни да дојдат.Сите сакате трофеи без таков играч како пирло ке чекаме како арсенал:pos2: Пирло е маестро во среден ред ако го продадат тогаш стварно не знам што ке се праи а немој да се палиш многу на парите и да го продадат пак ке штедат џабе е !како и да е не зависи од нас,ако ти било жал што Кака си замина тогаш треба да мислиш дека ако го загубиме Пирло ке биде исто како со него !:jaj: последнава сезона се сложувам дека не беше баш најдобар ама сепак тој ни ја држи средината!:toe: да имавме некој како Чави или Цеск за 2 милиони нека го продадат ама вака со овие сега...и уште тој да си оди...подобро Галиани нека игра :pos2::smir:
 
P

PatoTheDuck

Гостин
Аман бе ја преплавивте темава со: Пирло е срцето на Милан, Пиро е мозокот, ако се продаде Пирло пропаѓа Милан, сме ве разучарувале оти сме заборавиле што направил Пирло...................................

Не забораваме дека Пирло бил еден од најдбрите организатори на играта во тимот. Ама БЕШЕ а не е повеќе.
Не знам зошто не сакате да признаете дека последниве 2 сезони Пирло игра како да има пиено антифриз пред утекмица.
Не велам дека не го бива ама НЕМА МОТИВ повеќе дечкото.

Цело време викате Пирло е мозок и ако се продаде Милан пропаѓа.
А нема други мозоци што ќе можат да се донесат со парите од Пирло и што ќе можат да играат квалитетни 6-7 созени ?
Пирло има 30 години. И мислите ќе игра до 40 како Малдини ?

Единствено што ме плаши е дали ако се продаде Пирло ќе сакаат келавковциве да фрлат некое евро за Марек Хамшик, Жоао Мутињо,Мигел Велосо... или сите пари ќе сакаат да си ги здиплат.
Овие играчи можат да се донесат за петнаесетина милиони а ќе играат скоро десет квалитетни сезони. А Пирло уште колку ?
:smir:
Јас се сложувам со тебе знам дека пирло е срцето на милан знам дека ја правесе цела игра знам се мн го почитувам цовекот но готово тој остаре немозе да игра уште мн тоа сите го знаеме но мислам ова ни е последна мозност да извадиме добра пара од него и со тоа да ги купиме наведениве играчи од спортинг мозеби и мело од фиорентина знам дека повекето фанови не го сакате ова но како што кажаа Б&Г време е за револуција а мислам дека тие ке купуваат летово со оглед на тоа што ветуваат конкурентен тим..........жал ми е за пирло но ПОСЛЕДНА МОЖНОСТ НИ Е ДА ИЗВАДИМЕ ДОБАР КЕШ:drk:
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Јас се сложувам со тебе знам дека пирло е срцето на милан знам дека ја правесе цела игра знам се мн го почитувам цовекот но готово тој остаре немозе да игра уште мн тоа сите го знаеме но мислам ова ни е последна мозност да извадиме добра пара од него и со тоа да ги купиме наведениве играчи од спортинг мозеби и мело од фиорентина знам дека повекето фанови не го сакате ова но како што кажаа Б&Г време е за револуција а мислам дека тие ке купуваат летово со оглед на тоа што ветуваат конкурентен тим..........жал ми е за пирло но ПОСЛЕДНА МОЖНОСТ НИ Е ДА ИЗВАДИМЕ ДОБАР КЕШ:drk:
Абе какво срце, што тропате глупости... Пирло 2 сезони е мртов, БАБА, права БАБА....Порано може играше, макар да никогаш не ми бил омилен... На милан му фале играч со срце, како на времето што беа/биле барези, донадони, и остала екипа... Сега сите гледат пари, курац-палац... Срамота е тим како милан да се бори за некакви финансии, да си продава свои играчи за берлускони келавиот да се богате.... Јас само 2 нешта имам да кажам за политиката на МИЛАН
* УПРАВА ПЕДЕРИ
** Против модерниот фудбал
Кај се играчите што играа со срце за тимовите ??? :tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom