Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Сеа Dim4e ќе спобудали :pos::pos::pos:
Иначе одличен играч е, ама мислам дека претера со ова "нема да згрешам ако речам дека ќе го надмине".
Веќе подолго време го следам играчот, имавме интерес за него кога играше во Парма, ама ништо повеќе, Аталанта го "здипли" :) :)


Е ако де, секако дека Лео нема да го пушта во игра. А и доста искусен е и може да му пренеси нешто на младите играчи како:Албертаци, Дармиан и Пацини. :smir:
Не знам брат...Можда претерав,ама како играше против Шведска и против Србија....око да ти се уплаши! :)

А за Фавали..коа ќе видиш тој и не беше толку лош,колку ние што плукавме по него.Не викам дека треба да игра,ама нека биде тука за црни дани...:)
А и ме зачуди...Фавали имал даеоно 2 гола за Милан.:vozbud:
И мислам дека овој Пасини се вика...Ако збориме за истиот. :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
зошто димче да спобудали ? :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Не знам брат...Можда претерав,ама како играше против Шведска и против Србија....око да ти се уплаши! :)

А за Фавали..коа ќе видиш тој и не беше толку лош,колку ние што плукавме по него.Не викам дека треба да игра,ама нека биде тука за црни дани...:)
А и ме зачуди...Фавали имал даеоно 2 гола за Милан.:vozbud:
И мислам дека овој Пасини се вика...Ако збориме за истиот. :)
Па да, и јас имам такво мислење за Фавали.
Да, за истиот збориме. Мислам дека игра како страничен бек.
зошто димче да спобудали ? :)
Зошто на skype ме тероризира со Кигарини :pos::pos:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Моментално најважно е да се финализира трансферот на Џеко, на другите позици мислам дека доколку нема некој подолготрајни повреди има добри играчи.

Јанкуловски да биди сменат е второ по приоритет, Цисоко нека е ич не е битно кој, само Јанкуловски да не е, дефинитивно најслаба карика беше сезонава. Мада и да не купи Милан бек ги имаме Одо, Бонера па и Фавали како замени ќе се преживеј некако.

И со најмал приоритет, доколку Неста се опорави, е да се донеси некој централен.

Значи не е научна фантастика и мислам дека 2 сигурно ќе бидат ако не и сите 3 трансфери летово.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Моментално најважно е да се финализира трансферот на Џеко, на другите позици мислам дека доколку нема некој подолготрајни повреди има добри играчи.

Јанкуловски да биди сменат е второ по приоритет, Цисоко нека е ич не е битно кој, само Јанкуловски да не е, дефинитивно најслаба карика беше сезонава. Мада и да не купи Милан бек ги имаме Одо, Бонера па и Фавали како замени ќе се преживеј некако.

И со најмал приоритет, доколку Неста се опорави, е да се донеси некој централен.

Значи не е научна фантастика и мислам дека 2 сигурно ќе бидат ако не и сите 3 трансфери летово.
Исто така не го заборавај и Антонини, може не е нешто посебно, ама солиден играч е.

И јас мислам така за трансферите. Два секако ќе има, за три малце потешко, ама се надевам дека ќе ги има :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Хаха јас би го преферириал и пред Хернандез нема интерес за него а иначе и поексплозивен ми е од Пирло а и више Пирло не го бива глеавте за Италија до кое дереџе е дојден! Цигарини е стварно добар младич видете го само голот против Интер во последно коло ќе ви стане јасно!
Глејте некаде кај 1.00 закон играч со пасовиве убива а и Италјанец тоа треба да се припазува сакам тим полн со Италјанци и така италјанците не бегаат многу многу од Италија а Бразилциве когаш тогаш ке ти го спопикаат!
 

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Уште Сержињо нека го вратат и нема потреба од засилувања , значи за давање пари никаде го нема Галијани , а за земање прв е !
 
P

PatoTheDuck

Гостин
Ja mislam shissoko i dzeko vise se nasi samo treba da se dogovorat mali detali od dogovorite(daj boze so pobrzo da bide) a so se odnesuva do transferive neznam bi trebalo da ima uste 2 najmalku a gleam site go kritikuvate Galiani ja mislam coekot e pameten znae so prai....znaat ovie od milan deka 15 milio0ni se previse za shissoko i moraat da namal a i uspevaat vo toa i spored mene ke ima uste transferi ako zborat oni deka ke nema MORA DA IMA:D:D: FORZA MILAN FORZA PATO FORZA ROSSONERI AND FORZA KAKA(mislam neka dava golovi za brazil a u real neka gree klupa samo da ne mu nasteti na milan) i btw REAL MIADRID VS AC MILAN NA 25 JULI ke ima jaka borba
 
P

PewDiePie

Гостин
Џеко Сисоко и уште еден одбрана и ке имаме тим за борба за титула,треба да се земе и тој хернандес од сао паоло мислам беше,да се освежи среден ред.
 
P

PatoTheDuck

Гостин
AJDE BE ROSSONERI PAK LI SPIETE? 2 DENA PO RED LI DA VE BUDAM BE OOOO ajde stanuvaste pisuvajte da si napraime eden asalen muabet za ACM !!!!! STO FANOVI KE BEVTE SAMO SPIETE LELEE JA CEL DEN VE CEKAM NESO DA PISETE VE NEMA AJDEEEE maca i rossonerka odddamna gi nema so e so niv?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
AJDE BE ROSSONERI PAK LI SPIETE? 2 DENA PO RED LI DA VE BUDAM BE OOOO ajde stanuvaste pisuvajte da si napraime eden asalen muabet za ACM !!!!! STO FANOVI KE BEVTE SAMO SPIETE LELEE JA CEL DEN VE CEKAM NESO DA PISETE VE NEMA AJDEEEE maca i rossonerka odddamna gi nema so e so niv?

човече дај бе олади, кога има нешто ново во врска со Милан веднаш се пастира и се врши дискусија во врска со тоа... нема сега да правиме муабет за кој како е и што ќе прави денес
 
P

PatoTheDuck

Гостин
човече дај бе олади, кога има нешто ново во врска со Милан веднаш се пастира и се врши дискусија во врска со тоа... нема сега да правиме муабет за кој како е и што ќе прави денес
ok be izvinete ako ve napnuvam od sega ne pisuvam.:helou:
 
В

Вори

Гостин
Пато кога имаа дискусии тие и кога пишуваа за Милан на фанклубов ти не знаеше што е компјутер,а камо ли интернет и кајгана..Ај.
 
P

PatoTheDuck

Гостин
Пато кога имаа дискусии тие и кога пишуваа за Милан на фанклубов ти не знаеше што е компјутер,а камо ли интернет и кајгана..Ај.

ok ok priznavam mn pisuvam za nepotrebni raboti sea koa ima neso za sto treba da se pisuva ke pisuvam koa nema ne!

http://www.goal.com/en/news/10/italy/2009/06/21/1337802/edin-dzekos-move-from-wolfsburg-to-milan-still-possible eve nesto novo za dzeko sto najdov
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom