Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Il Milan avrebbe acquistato Zigoni

Gianmarco Zigoni


И што ако го купат, што ќе ни е дете од 18 години? и тоа напаѓач :tapp:
Може ќе им го дадат безпари, да не се потрошат овие од Милан... мачкање очи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Реков ја ќе биде како со Олиевира кога го продадовме Шевченко.
 
P

PewDiePie

Гостин
These are the declarations of Adriano Galliani from this morning, just before entering the Lega Calcio. The first words were about Aly Cissokho: "The negotiation is over. We did not reach an economic agreement with Porto, neither for the loan transfer with the buy option nor for a reduction of the price considering the problems. We tried to negotiate for a day and a half, but we did not reach an agreement, even though there was the will of Porto to do some things and our will to do other things. An alternative? No, I think that we have many full-backs and we keep our players. We have Zambrotta, Oddo, Jankulovski, Antonini, we also have Bonera who can play as a full-back and Flamini too. We're covered. We have a great squad, we have many champions in our team."

Then the questions went on Edin Dzeko: "Dzeko," replied Adriano Galliani, "Is a great attacker, but Wolfsburg do not want to sell him, for the time being the German club is not giving up on him. We hope to manage with him, otherwise we shall try for someone else. Dzeko is a player who Wolfsburg want to hold on to, but then it will be the player who wil lsay what he wants to do. It's difficult for everyone to hold on to a player who is not happy. It's a rule which is valid for everyone, it's the market. However, a striker will arrive. Still, we have great champions in our squad. We have Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Pato, Ronaldinho, Inzaghi, the defenders. Once Kaka left, an attacker will arrive, but our squad is full of champions. we remind you that we are not coming from a negative season, we finished second on level points with Juventus. For the Italian rules we finished third, but if we were in Germany, England or France, where the goal difference is important, we would be second."

The other topics, Galliani again: "Pirlo? We did not receive any offer and if we do we shall refuse it. We continue to think, to believe, that we have a team with many champions. Ambrosini? Slowly, we shall do it. Now for next season there is the contract, then we'll see. We cannot always says yes to everything. We must negotiate and work, little by little everything will be settled. The declarations of Giuseppe Rossi? They please us a lot, he is a very good attacker, but we already have two forwards like Ronaldinho and Pato and right now we are searching fir what we used to call before the classic striker. Pato? He's young, but he has proven to be a great champion. In our opinion Pato, plus a striker and Ronaldinho is a great attack. We also have Inzaghi and Borriello, let's not forget it. After all, our new coach wants to play with the 4-3-3, a tactic which I enjoy a lot. Ronaldinho? He was there already, he's there, we aim on him for next season and he will do well, but Kaka's substitute will be an attacker who will arrive."

The final part is about the young players: "We have many young players. We are meeting various clubs and by next Friday a decision will be taken. We have Astori at Cagliari, Preticone at Livorno, Abate with Torino and Di Gennaro at Genoa. Some of these young players could return in our squad, surely."

Znaci da se nadevame samo na taktickite izmeni sto ke gi napravi Leonardo.:sekss:
со други зборови со истиот срање состав ке се игра и оваа сезона,100 пати кажа милан е полн со шампиони,ако фавали јанкуловски и одо се шампиони тогаш.....ни избега најдобриот млад лев/десен бек на светот немаат намера бар адекватна замена да земат за него а ке кинеа со тиаго силва и неста у одбрана,сите ке купат по некој звер летово ние се молиме на џеко и ако го земеме него толку,заврши трансфер пазарот годинава.Се на се ако не земат неколку млади играчи летово со парите од кака тогаш уефа куп место ке се бориме да земеме со овој состав.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Тапа се и двајцата за мене :toe: можеби клиши нешто игра ама џабе незнам дали јас уште сум навикнат на онаа задна линија кафу-неста-стам-малдини па се ми изгледа слабо сега незнам многу ме плаши одбраната на Милан и да имаш слаб напад ако имаш јака одбрана головите сами по себе ќе доаѓаат !

Иначе ако сакаш да видиш што се случи со Барса лани провери на ЛИНКОВ!

Дајте некои добри теми за дискутирање а не некојпрашал нештопа 100 души му одговараат на истото прашање исто еве овој над мене лупнал километарски пост , ама барем да го пишувал можел само да пише линк и ај ако ти се пишува кирилица кирилица пишуј ако не ич не пишувај и така секој месец по 1-2 ца нови доаѓаат потрудете се за добра дискусија а не едеб пишал за Луис Филипе и сите одоздола вака беше како стари баби кога некој ќе се нафати да пише нека пише поопширно нека стави слика\клип а не ние потпочнивме 10 страни со срање постови за Сисоко а притоа не најдов ништо квалитетно напишано! А и дека нема многу за коментирање нема сите се интересираат купуваат играчи ние продаваме ТАПА !
што знам, мислам дека не треба да гледаме во минатото, у смисла која одбрана како одиграла, кои играчи сме ги купиле и тн.
Треба да се гледа што ке се напраи со престојната сезона, а како што гледам мнооогу лошо ке биде :helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
што знам, мислам дека не треба да гледаме во минатото, у смисла која одбрана како одиграла, кои играчи сме ги купиле и тн.
Треба да се гледа што ке се напраи со престојната сезона, а како што гледам мнооогу лошо ке биде :helou:
Епа ај кажи ми ти што очекуваш? :)

Јас више немам живци да се тресам и да гсе надевам на место во Лига на Шампиони:nesvest: ....... изминативе 2-3 сезони мислам животов ми се скрати за 2 месеци :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
а Замброта се снаоѓа напред и назад? дај молим те, спор е како желка, незнае топка да исконтролира, го гледа ли само вчера против египет колку тапа одигра..
Овие двајцата од Арсенал барем играат добро напред...
А околу барса, сакав да кажам дека и тие беа у иста позиција онаа година како ние што сме сега па ете што се случи :toe:
Абе Замбро беше добар оваа сезона што измина кај нас. Ама пополека му паѓа формата, а и стар е....така да треба да се земе негова замена. Еве сега се споменува Камило Зунига:vozbud: Не знам дали ја памтите убаво утакмицата против Сиена, дечкото не растури, мамето ни го еба :)
Доволно е да го погледнете клипов:

Искрено поарно да се пробаат младите играчи кога веќе немаме кеш за расфрлање... па и ке им се даде шанса. А зошто го враќаат Матиони назад?
Тоа е, уште кога ќе видиш дека за ебени 3 милиони, не земавме ѕвер како Сисоко, од кого јас очекувам за некоја година да го достигне нивото на Евра, Кол и компранија.
А кеш за кеш имаме, и тоа 65+15=80+огромни олеснувања на буџетот, со кои идната сезона ќе бидеме во плус 20 милиони само од тоа олеснување на буџетот(нормално, ако земат добри играчи, ако не земат на стадионот ќе има по 20 залутани пензионери и ништо повеќе):toe:
Тапа се и двајцата за мене :toe: можеби клиши нешто игра ама џабе незнам дали јас уште сум навикнат на онаа задна линија кафу-неста-стам-малдини па се ми изгледа слабо сега незнам многу ме плаши одбраната на Милан и да имаш слаб напад ако имаш јака одбрана головите сами по себе ќе доаѓаат !

Иначе ако сакаш да видиш што се случи со Барса лани провери на ЛИНКОВ!
Е да, Кафу беше ѕвер и напред и назад, за Малдини да не праиме муабет.
За Клиши кажав веќе, добар е за офанзива, ТАПА е за дефанзива!

Ама џабе е, ние (навивачите на Милан) не го гледаме тој филм, едноставно Барса си е Барса. Тие две сезони без титула, и одма ремонт, а ние не купуваме ѕверски играчи за само 3-4 милиони. :nerv::nerv::nerv:
Тотално се накурчив у пм, а и кога ќе прочитам дека ништо немало да купуваме освен Џеко, ако кога знаеме дека ни требаат минимум два дефанзивци(централен и лев), голман, замена за Кака и напаѓач...... :nesvest::nesvest::nesvest:

Тоа е, најдобро би било воопшто да не го гледате Милан сезонава што иде. :icon_neut

@ Milanez, за Зигони се споменуваше "цена" цена од 1 милиони :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
За Клиши кажав веќе, добар е за офанзива, ТАПА е за дефанзива!
Грешка си, комплетен лев бек, еден од подобрите на пазарот. Али цената не му е мала.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
јас незнам што видовме добро во овој клуб у п.м....ама сеа тоа е :toe:...оваа реченица ке почнам да ја сонувам уште малце: we still have great champions in our squad....:kesa::nesum::nesvest::uvo::jaj:.....зарем и идната сезона ќе го гледаме Одо како умира на терен?:uvo:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Бронзети отишол во Шпанија во лов на Ето :vozbud: нека го закрпи и Робен или ВДВ :vozbud:

Доколку дое Ето и еден од овие двајца не треба да купуваат други играчи :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
8.714
Бронзети отишол во Шпанија во лов на Ето :vozbud: нека го закрпи и Робен или ВДВ :vozbud:

Доколку дое Ето и еден од овие двајца не треба да купуваат други играчи :)
ти ги гледаш ли дупките во одбраната што ги имате со тие стари играчи? се палиш на Ето,Робен или ВДВ и толку решен проблем, абе дечко, ај за Робен оправдано бидејќи освен Бекам шо беше, десно крило у Милан не сум видел веќе 3-4години па и повеќе:toe:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
ти ги гледаш ли дупките во одбраната што ги имате со тие стари играчи? се палиш на Ето,Робен или ВДВ и толку решен проблем, абе дечко, ај за Робен оправдано бидејќи освен Бекам шо беше, десно крило у Милан не сум видел веќе 3-4години па и повеќе:toe:

Ти во Рома ја гледаш ли ЕДНА ОГРОМНА ДУПКА ВО ЦЕЛ ТИМ? ај не пишувај тука ок?не се буни ние што сакаме ќе пишуваме дали имаме одбрана или не се гледа..вие ништо немате.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
ти ги гледаш ли дупките во одбраната што ги имате со тие стари играчи? се палиш на Ето,Робен или ВДВ и толку решен проблем, абе дечко, ај за Робен оправдано бидејќи освен Бекам шо беше, десно крило у Милан не сум видел веќе 3-4години па и повеќе:toe:
Kлик...:):toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Грешка си, комплетен лев бек, еден од подобрите на пазарот. Али цената не му е мала.
Јас такво мислење имам. А и знам дека многу важни голови има примено Арсенал поради него и неговата нестабилна игра во одбрана, ама има време, може да се искалеми :)
А Сисоко многу подобро одбрана игра и е покрупен и постабилен.
Бронзети отишол во Шпанија во лов на Ето :vozbud: нека го закрпи и Робен или ВДВ :vozbud:

Доколку дое Ето и еден од овие двајца не треба да купуваат други играчи :)
Убаво ти кажа Пупоне, неопходна ни е одбраната. А исто така може да се земе и Снајдер, одличен играч, само не знам како ќе игра после повредата од минатата сезона, по која беше цела сезона аут. :toe:

Стара вест е ова, може има повеќе од недела. Башка и Мексес до сега у последната недела 2-3 пати изјави дека нема да ја напушти Рома :(
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Епа ај кажи ми ти што очекуваш? :)

Јас више немам живци да се тресам и да гсе надевам на место во Лига на Шампиони:nesvest: ....... изминативе 2-3 сезони мислам животов ми се скрати за 2 месеци :)
Никој неможе точно да каже што ке се случи...
Со сила оптимист неможам да бидам...:jaj:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom