Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Луис Филипе има Европски пасош, и тоа Италијански и Полски. По се излгеда некој од родителите му е Полјак, бидејќи целосното име му е:Луис Филипе Касмирски.

Сепак кај мене има уште надеж за Сисоки. :)

@ Dark-King, Тиаго Силва го пополни едното место, така да останува уште едно за играч без Европски пасош ;)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Незнам кој колку ќе ме свати сериозно, али днска зборев со татко ми по телефон он живи у Германија и вика дека Џеко веќе е сигурно наш, и дека веќе Волфсбург бара замена за него :toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Незнам кој колку ќе ме свати сериозно, али днска зборев со татко ми по телефон он живи у Германија и вика дека Џеко веќе е сигурно наш, и дека веќе Волфсбург бара замена за него :toe:
Ако стварно е Џеко наш, кога ќе се сретнеме имаш пиво од мене! :party1::party1:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Незнам кој колку ќе ме свати сериозно, али днска зборев со татко ми по телефон он живи у Германија и вика дека Џеко веќе е сигурно наш, и дека веќе Волфсбург бара замена за него :toe:
А татко ти агент му е на Џеко?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
А татко ти агент му е на Џеко?
не другари са :pos2:

Само кажав ја шо мора одма да тропаш глупости и да се праеш паметен ебате тоа чуекот :tapp:, така ми кажа ваљда имаат подобри извори на информации од блгрски фен кљуб и шит.ком
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
не другари са :pos2:

Само кажав ја шо мора одма да тропаш глупости и да се праеш паметен ебате тоа чуекот :tapp:, така ми кажа ваљда имаат подобри извори на информации од блгрски фен кљуб и шит.ком
А дечко ти од с.Лажани дан беше? ок ти веруем, не го примај одма :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
А дечко ти од с.Лажани дан беше? ок ти веруем, не го примај одма :)

Кој го прими бе :)

Да го примев ќе то бев на врата сеа со палица у рука :pos2:

бтв како ви се свиѓа нови потпис :vozbud:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Абе џабе е, што и да збориш, како и да збориш, цел свет знае кој е кој. Па и јас сакам Пандев да е подобар од Џеко и да игра во Милан, ама нема.:toe:
А и да не е подобар од Џеко, доволно е да игра добро колку Џеко, кога игра за репрезентацијата на Македонија.

Еве ги головите против: Филип Лам, Лусио, Одо и Демикелис/Бујтен



Еве ги против:Суботич, Хамелс, Деде, Пјо

]

Еве ги против: Леман, Ташчи, Мањин, Буларуж



Дечко овој се на прва ги дава. Којзнае колку играл Шуто дупе у Босна како мал По цели денови
:vozbud:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Јебига,ништо и ова лето...Одбраната не можам да а замислам каква ќе ни биде...Неста,Фавали,Јанкуловски...На оваа екипа уште Кафу и фалеше за да биде комплетна. Среден ред-исто така Амбросини,Пирло,Гатузо и Сидорф. Напад отсечен-Пато и Инзаги
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Јебига,ништо и ова лето...Одбраната не можам да а замислам каква ќе ни биде...Неста,Фавали,Јанкуловски...На оваа екипа уште Кафу и фалеше за да биде комплетна. Среден ред-исто така Амбросини,Пирло,Гатузо и Сидорф. Напад отсечен-Пато и Инзаги
не треба да бидиме толку песимисти преодниот рок уште не е почнат има време ке биде работа имам јас надез
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Во Сериа А може 2ца Non-EU да се купат според оваа сезона што помина.
Па тоа и е проблемот...Можат двајца,ама ние веќе имаме еден.Тиаго Силва затоа чекаше една полусезона.За да биде регистриран за сезоната 2009/10.Значи имаме право на уште еден.
Ако Луис Фелипе има европски пасош тогаш најверојатно ќе тргнеме по него.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Епа ај кажи ми кој од овие двајца добро се снаоѓа и напред и назад? Клиши е добар офанзивец а овој Ебуе не о бива од кога дојде Сања во арсенал он нема изиграно асална утакмица сем ако нетреба негде да се потполни место!:toe:

Хаха Барса зар ја понижуваш барса и ја споредуваш со нас?:kesa:

Кажи кој би играл улога на Меси во наш тим?
Кажи кој би играл улога на Ето?
Кажи кој би играл улога на Анри?
Кажи кој би играл улога на Иниеста?
Кажи кој би играл улога на Пујол?
Кажи кој би играл улога на Дани Алвез?

Тапа сме ептен се разочарав ! можеби и догодина ќе апстинирам од следење фудбал :kesa:

а Замброта се снаоѓа напред и назад? дај молим те, спор е како желка, незнае топка да исконтролира, го гледа ли само вчера против египет колку тапа одигра..
Овие двајцата од Арсенал барем играат добро напред...
А околу барса, сакав да кажам дека и тие беа у иста позиција онаа година како ние што сме сега па ете што се случи :toe:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
These are the declarations of Adriano Galliani from this morning, just before entering the Lega Calcio. The first words were about Aly Cissokho: "The negotiation is over. We did not reach an economic agreement with Porto, neither for the loan transfer with the buy option nor for a reduction of the price considering the problems. We tried to negotiate for a day and a half, but we did not reach an agreement, even though there was the will of Porto to do some things and our will to do other things. An alternative? No, I think that we have many full-backs and we keep our players. We have Zambrotta, Oddo, Jankulovski, Antonini, we also have Bonera who can play as a full-back and Flamini too. We're covered. We have a great squad, we have many champions in our team."

Then the questions went on Edin Dzeko: "Dzeko," replied Adriano Galliani, "Is a great attacker, but Wolfsburg do not want to sell him, for the time being the German club is not giving up on him. We hope to manage with him, otherwise we shall try for someone else. Dzeko is a player who Wolfsburg want to hold on to, but then it will be the player who wil lsay what he wants to do. It's difficult for everyone to hold on to a player who is not happy. It's a rule which is valid for everyone, it's the market. However, a striker will arrive. Still, we have great champions in our squad. We have Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Pato, Ronaldinho, Inzaghi, the defenders. Once Kaka left, an attacker will arrive, but our squad is full of champions. we remind you that we are not coming from a negative season, we finished second on level points with Juventus. For the Italian rules we finished third, but if we were in Germany, England or France, where the goal difference is important, we would be second."

The other topics, Galliani again: "Pirlo? We did not receive any offer and if we do we shall refuse it. We continue to think, to believe, that we have a team with many champions. Ambrosini? Slowly, we shall do it. Now for next season there is the contract, then we'll see. We cannot always says yes to everything. We must negotiate and work, little by little everything will be settled. The declarations of Giuseppe Rossi? They please us a lot, he is a very good attacker, but we already have two forwards like Ronaldinho and Pato and right now we are searching fir what we used to call before the classic striker. Pato? He's young, but he has proven to be a great champion. In our opinion Pato, plus a striker and Ronaldinho is a great attack. We also have Inzaghi and Borriello, let's not forget it. After all, our new coach wants to play with the 4-3-3, a tactic which I enjoy a lot. Ronaldinho? He was there already, he's there, we aim on him for next season and he will do well, but Kaka's substitute will be an attacker who will arrive."

The final part is about the young players: "We have many young players. We are meeting various clubs and by next Friday a decision will be taken. We have Astori at Cagliari, Preticone at Livorno, Abate with Torino and Di Gennaro at Genoa. Some of these young players could return in our squad, surely."

Znaci da se nadevame samo na taktickite izmeni sto ke gi napravi Leonardo.:sekss:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Искрено поарно да се пробаат младите играчи кога веќе немаме кеш за расфрлање... па и ке им се даде шанса. А зошто го враќаат Матиони назад?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
а Замброта се снаоѓа напред и назад? дај молим те, спор е како желка, незнае топка да исконтролира, го гледа ли само вчера против египет колку тапа одигра..
Овие двајцата од Арсенал барем играат добро напред...
А околу барса, сакав да кажам дека и тие беа у иста позиција онаа година како ние што сме сега па ете што се случи :toe:
Тапа се и двајцата за мене :toe: можеби клиши нешто игра ама џабе незнам дали јас уште сум навикнат на онаа задна линија кафу-неста-стам-малдини па се ми изгледа слабо сега незнам многу ме плаши одбраната на Милан и да имаш слаб напад ако имаш јака одбрана головите сами по себе ќе доаѓаат !

Иначе ако сакаш да видиш што се случи со Барса лани провери на ЛИНКОВ!

Дајте некои добри теми за дискутирање а не некојпрашал нештопа 100 души му одговараат на истото прашање исто еве овој над мене лупнал километарски пост , ама барем да го пишувал можел само да пише линк и ај ако ти се пишува кирилица кирилица пишуј ако не ич не пишувај и така секој месец по 1-2 ца нови доаѓаат потрудете се за добра дискусија а не едеб пишал за Луис Филипе и сите одоздола вака беше како стари баби кога некој ќе се нафати да пише нека пише поопширно нека стави слика\клип а не ние потпочнивме 10 страни со срање постови за Сисоко а притоа не најдов ништо квалитетно напишано! А и дека нема многу за коментирање нема сите се интересираат купуваат играчи ние продаваме ТАПА !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom