Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Не е Сенди тој на аватарот. Тој е нашиот Патито со новиот фриз
Леле стварно еј како не го познав :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:.

Инаку уште не се откажале од Сисоко, знаете дека нашите мафијаши се обидуваат да ја спуштат цената па тоа е уште еден обид. За триото холанѓани сега се заинтересирани и од Tottenham како и уште неколку европски клубови така да ќе биде густо доколку Милан сака да ги доведе. А за Пирло и не треба нешто посебно да се зборува. Тој е срцето на Милан. Така да треба да го задржиме по секоја цена.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Незнам некако ептен глупаво ми испадна ова со Сисоко :toe:.Сега и за ова ли да пиеме ремет :nesvest:..... Ај да се надеваме дека биле во право или пак дека стварно му спуштаат цена!

Ај нешто со приватниов живот на Сидорф!
Најверојатно го купил фудбалскиот клуб Монца играат во третата лига .. (ги знам еднаш наместија еден Х у кладилница :) ова Монца ако не се лажам е област во непосредна близина на Милано!

Додека сите купуваат играчи ние си се заебаваме според мене ниту Џеко ниту Сисоко нема да му донесат скудето на Милан догодина нешто не е во ред во Милан ... Јуве купува.... Интер купува.....Милан продава нешто не е во ред срамота е да збориме за трансвери од калибар на Џеко! Ај кажете ми Џеко дали ве увери дека треба да игра во Милан ?? Полека почнавме да наличуваме на тим БЕЗ АМБИЦИИ кој игра само за добар финансиски биланс а не за освојување трофеи и да се биде во врвот на фудбалот 3 години се мачиме да влеземе во Лига на Шампиони срамота е тоа , јас не гледам излез од оваа ситуација а поготово не со Сисоко со Џеко незнам со Ебуе :nesvest:.......Пола од екипата ни е за во инвалидска количка а нас не боли уво за тоа и негледам причина зашто се чуваат играчи од типот на Калач Дида Фавали Јанкуловски .

Стварно стана монотоно со ова нашиов трансвер пазар и не ми е интересно се поврзуваме со третокласни играчи срамота заличуваме на Бразилска колонија од итаљанциве само Замброта Гатузо и Пирло нешто работат срамота од секогаш сме ја имале најаката одбрана во Серија А а сега ни се потрсмеваат трењерите на Лече Реџина ..... Срамота !
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Kолку што знам до сега нема новости ни за Џеко ни за Сисоко...:tapp::toe:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Епа во право се од Милан бе.
Порто пред пола година го земале Сисоко за 300.000, а сеа сакаат да го дадат за 15 милиони, е малце морген... ем проблеми си има фудбалерот ем несакаат од Порто да намалат цената, епа нека им седи сеа.
А во право се и за Џеко што не сакаат да дадат 30 милиони... една сезона изиграл добро и одма цената огромна. Здрав Бориело ќе изигра 3 пати подобро од Џеко!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Малце сите претеруваат со цените.
Еден Пандев кој неколку сезони игра во супер форма вреди околу 18, а овие за Џеко бараат 30, за Сисоко 15. Па тогаш ништо чудно што бараат за Бензема 100. Цените се пренадуени.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Епа ако се во право ќе играмо со Фавали догодина додека ни идат најдобрите играчи
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Овие е мајфијашиве двајца или умот им се испил од кока или стварно се глупи. Што им е? Кокаши!:nesum:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ај нешто со приватниов живот на Сидорф!
Најверојатно го купил фудбалскиот клуб Монца играат во третата лига .. (ги знам еднаш наместија еден Х у кладилница :) ова Монца ако не се лажам е област во непосредна близина на Милано!

Додека сите купуваат играчи ние си се заебаваме според мене ниту Џеко ниту Сисоко нема да му донесат скудето на Милан догодина нешто не е во ред во Милан ... Јуве купува.... Интер купува.....Милан продава нешто не е во ред срамота е да збориме за трансвери од калибар на Џеко! Ај кажете ми Џеко дали ве увери дека треба да игра во Милан ?? Полека почнавме да наличуваме на тим БЕЗ АМБИЦИИ кој игра само за добар финансиски биланс а не за освојување трофеи и да се биде во врвот на фудбалот 3 години се мачиме да влеземе во Лига на Шампиони срамота е тоа , јас не гледам излез од оваа ситуација а поготово не со Сисоко со Џеко незнам со Ебуе :nesvest:.......Пола од екипата ни е за во инвалидска количка а нас не боли уво за тоа и негледам причина зашто се чуваат играчи од типот на Калач Дида Фавали Јанкуловски .

Стварно стана монотоно со ова нашиов трансвер пазар и не ми е интересно се поврзуваме со третокласни играчи срамота заличуваме на Бразилска колонија од итаљанциве само Замброта Гатузо и Пирло нешто работат срамота од секогаш сме ја имале најаката одбрана во Серија А а сега ни се потрсмеваат трењерите на Лече Реџина ..... Срамота !
Браво за Сидорф. Се надевам дека уште сега ќе оди да игра за неговиот клуб!:twisted:

Инаку и ти претеруваш, да го ебам. Сисоко бил слаб играч, Џеко бил слаб играч, Ебуе... Па не заебавај, баш сега го гледав Евра на Wikipedia, дечкото играл во Монца(клубот на Сидорф :)) и шо треба тоа да значи? Дека не го бива?:nesvest:


Епа во право се од Милан бе.
Порто пред пола година го земале Сисоко за 300.000, а сеа сакаат да го дадат за 15 милиони, е малце морген... ем проблеми си има фудбалерот ем несакаат од Порто да намалат цената, епа нека им седи сеа.
А во право се и за Џеко што не сакаат да дадат 30 милиони... една сезона изиграл добро и одма цената огромна. Здрав Бориело ќе изигра 3 пати подобро од Џеко!
Ама најтрагично е што Галијани изјави дека Сисоко бил следен една година. Па ако сме го следеле една година, сме можеле да го земеме без пари, пред да оде во Виториа, а исто и за 300.000 евра пред да оде у Порто...па шо се 300.000 :nesvest::nesvest:
А и Порто не се прави, стварно е многу 15 милиони, ама гадни се тие, за сите играчи бараат многу пари.:toe:
Па да беее...xD
Беше само прашање на време кога ќе се појави една ваква изјава...
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8340
Леле, само на Џеко ќе сме останеле. Уште една пропаната сезона за Милан!
Малце сите претеруваат со цените.
Еден Пандев кој неколку сезони игра во супер форма вреди околу 18, а овие за Џеко бараат 30, за Сисоко 15. Па тогаш ништо чудно што бараат за Бензема 100. Цените се пренадуени.
Абе не заебавај, Џеко е бог за Пандев. Па Пандев колку што има има дадено голови во кариерата, Џеко оваа сезона даде. :kesa::kesa:

He ended the 2008-09 season with 26 goals and 10 assists in 32 league matches
Па видете вие сега за што играч се работи.:vozbud:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
Леле, само на Џеко ќе сме останеле. Уште една пропаната сезона за Милан!

Абе не заебавај, Џеко е бог за Пандев. Па Пандев колку што има има дадено голови во кариерата, Џеко оваа сезона даде. :kesa::kesa:



Па видете вие сега за што играч се работи.:vozbud:
а види ти Џеко на кој екипи им давал голови,а види Пандев против кој игра у Италија,па ќе збориме тогаш:helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
а види ти Џеко на кој екипи им давал голови,а види Пандев против кој игра у Италија,па ќе збориме тогаш:helou:
Абе џабе е, што и да збориш, како и да збориш, цел свет знае кој е кој. Па и јас сакам Пандев да е подобар од Џеко и да игра во Милан, ама нема.:toe:
А и да не е подобар од Џеко, доволно е да игра добро колку Џеко, кога игра за репрезентацијата на Македонија.

Еве ги головите против: Филип Лам, Лусио, Одо и Демикелис/Бујтен


Еве ги против:Суботич, Хамелс, Деде, Пјо


Еве ги против: Леман, Ташчи, Мањин, Буларуж


 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
а види ти Џеко на кој екипи им давал голови,а види Пандев против кој игра у Италија,па ќе збориме тогаш:helou:

не ме плаши тоа што викаш дека Пандев е бољи од Џеко, ме плаши фактот што ти уствари си озбилен :nesum:


А со Сисоко сум се изнервирал 200 еј, таков играч ако ни избега ќе ми биде криво цел живот, добро освен ако не го купимо Клиши
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
не ме плаши тоа што викаш дека Пандев е бољи од Џеко, ме плаши фактот што ти уствари си озбилен :nesum:


А со Сисоко сум се изнервирал 200 еј, таков играч ако ни избега ќе ми биде криво цел живот, добро освен ако не го купимо Клиши
не не не,ја сакав да кажам дека лоша споредба напраи меѓу нив двајца,пошо Џеко е класичен гол играч,шо знае да се најде на вистинско место,за да дае гол,и добро игра со глава,а Пандев е спротивно,он повеќе е ко асистент,знае и сам да си напраи прилика за гол
не ме свативте:helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Порто потврди, пропадна трансферот на Али Сисоко во Милан!
:place::cry:

@ Marley, мене повеќе мерак ми прае Сисоко, него Клиши. :smir:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
а види ти Џеко на кој екипи им давал голови,а види Пандев против кој игра у Италија,па ќе збориме тогаш:helou:
Tука правиш споредба.

не не не,ја сакав да кажам дека лоша споредба напраи меѓу нив двајца,пошо Џеко е класичен гол играч,шо знае да се најде на вистинско место,за да дае гол,и добро игра со глава,а Пандев е спротивно,он повеќе е ко асистент,знае и сам да си напраи прилика за гол
не ме свативте:helou:

И колку што знам германците подалеку стигнаа од италијаните оваа сезона.:kesa::kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom