Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Абе теле едно вие само Касиљас го извадивте

КОлку да ти кажам Рамос е школа на Севиља,Робињо и Марсело Сантос
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Абе теле едно вие само Касиљас го извадивте

КОлку да ти кажам Рамос е школа на Севиља,Робињо и Марсело Сантос
А Кака и Пато може се ваша школа? Преслушај се, не праеме моабет од каде потекнува, туку кој го направил играч!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Човек незнае дали да плаче или да се смее. Робињо јак играч? Каков јак играч Реал едвај чекаше да се оттараси од него, среќа се најде само Сити да го земе, друг никој не го сакаше. Марсело му е втора сезона што игра, и станува се подобар и подобар, има време за него. А ова за Каладзе...аааах!
Ти за кој беше вака За реал Робињо јак така зш не е во лига на шампиони сити туку се бор за опстанок.А за калазе ко МЛАД ко ќе застанеше со Стам и Малдини проѓаше нелкој.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
да да се таленти ги собравте...почни од каладзе заврши со амбросини и компанија :)....незнам кој уништува играчи....
Фиго ..најдобрите години во реал...Зидан...најдобрите години во реал...така ќе бидне и со кака...
инаку кога сме кај таленти..па да издвоиме...
КАСИЉАС...РАМОС.....МАРСЕЛО....ИГУАИН......РОБИЊО го направивме играч...ама плачкото сакаше само пари..и си отиде...
доволно??КОИ ТАЛЕНТИ ИМАТЕ ВИЕ...ПАТО И КОЈ ДРУГ????????
Ај не збори глупости молим те!!! хахаха

Зидан колку го плативте?? Кај ги имаше најдобрите години? Да беа во Реал немаше да се опрчите со пари...Фиго исто..Од Барса го зедовте за брдо пари...За Бекам и Нистелрој не сакам да коментирам...Се прославија во Манчестер,вие се појавивте,си плативте фино лепо..и пак ништо со Реал...
За Марсело ми збориш? Тој само за вас е талент...Робињо уопште не ми го спомнувај,тој не е играч...Јас очекував Дренте да го спомнеш...Тој може да просперира само...хахаха

За Милан,еве ќе ти спомнам неколку кои овде станаа играчи....Кака,Пато,Гатузо,Пирло,Инзаги,Шевченко...Има потреба од уште имиња? Или можеш да ги споредиш со овие твојве? Или сакаш и Малдини да го додадам? Неста?
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Ако почниме устата пена ќе ми фати а ако робињо,марсело и компанија беа јаки ќе видивме титула кај вас а Калазе е подобар од цела одбрана од Реал само за инфор.Зборам за времето кога беше млад па и сеге.
па последните 3 години имам 2 титули во шпанско..и еден куп...а вие што имате ??

2005 3 во лига
2006/2007 4 во лига
2007/2008 5 во лига...хахахахаххах КУП УЕФА..
и во 2008/2009 се враќате кон старите патеки 3 место..БРАВИСИМООО!!!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
А Кака и Пато може се ваша школа? Преслушај се, не праеме моабет од каде потекнува, туку кој го направил играч!
Извини ПАто имаше 17 год и играше во Бразил,а Кака Милан го зеде ко неталентиран играч извини вака.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Ја незнам уопште што се замарате со такозвани навијачи на Реал, ја кажав прееска за Реал се навива 2 - 3 години, се дур не наполниш 16 и после си бараат клуб, и од таа гледна точка, нити разговарам нити се замарам со такви.:drk:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
па последните 3 години имам 2 титули во шпанско..и еден куп...а вие што имате ??

2005 3 во лига
2006/2007 4 во лига
2007/2008 5 во лига...хахахахаххах КУП УЕФА..
и во 2008/2009 се враќате кон старите патеки 3 место..БРАВИСИМООО!!!
Барем освоивме 2 нешта 1000 пати повредни од твоето шпанско.
1-Лига на шампиони
2-Супер куп.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Лол се префрливме тука.

Џабе расправии, вие пари ние Кака, птиците пак на југ летаат.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ај не збори глупости молим те!!! хахаха

Зидан колку го плативте?? Кај ги имаше најдобрите години? Да беа во Реал немаше да се опрчите со пари...Фиго исто..Од Барса го зедовте за брдо пари...За Бекам и Нистелрој не сакам да коментирам...Се прославија во Манчестер,вие се појавивте,си плативте фино лепо..и пак ништо со Реал...
За Марсело ми збориш? Тој само за вас е талент...Робињо уопште не ми го спомнувај,тој не е играч...Јас очекував Дренте да го спомнеш...Тој може да просперира само...хахаха

За Милан,еве ќе ти спомнам неколку кои овде станаа играчи....Кака,Пато,Гатузо,Пирло,Инзаги,Шевченко...Има потреба од уште имиња? Или можеш да ги споредиш со овие твојве? Или сакаш и Малдини да го додадам? Неста?
па последните 3 години имам 2 титули во шпанско..и еден куп...а вие што имате ??

2005 3 во лига
2006/2007 4 во лига
2007/2008 5 во лига...хахахахаххах КУП УЕФА..
и во 2008/2009 се враќате кон старите патеки 3 место..БРАВИСИМООО!!!
Се ти е кажано во постов на Марчело...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
I invite my fellow Madridistas to leave this part of the forum.

Малце им е тешко што изгубија добар играч, уште вие на глава им се качувате.
Нека си ги излежат фрустрациите на раат. Нема што да се докажува, се знае кој клуб е кој.

Поздрав.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Абе да беа толку јаки навивачи ќе имаа нешто од реал а не вака да се препукуваат само.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
I invite my fellow Madridistas to leave this part of the forum.

Малце им е тешко што изгубија добар играч, уште вие на глава им се качувате.
Нека си ги излежат фрустрациите на раат. Нема што да се докажува, се знае кој клуб е кој.

Поздрав.
Никој од нас не верува во тоа:helou:

Ако не те мрзи прочепкај низ странава пред 5 месеци, види ги тогаш нашите реакции за трансферот и сегашниве.
 
А

Адриано

Гостин
какво одење?
ако требаше кака да си замине уште ланската сезона кога милан беше во двојно поочајна состојба од лани!
не го напушти тогаш нема да напушти ни сега!
јас се кладам дека кака сега преговара за капитенската лента на милан!!!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
како не го рачунајте веќе...и ви пишав предмалку...се се гледа по резултатите ... поз...не пишувам веќе овде...не ми се јаде бан... :)...јас пробав да напишам само кои се таленти,вие сите ми се нафрливте

Пирло и ГАТУЗО ..звезди станале...ХАХАХА :)))))
Па нормално дека нема да пишуваш...хахаха
Точно, се гледа по резултатите!
100 години не можете осмина-финале да поминете!

РЕЗУЛТАТИ СЕГА!!! хахаха

Пирло и Гатузо VS Гаго и Гути!

Ај вистина... Те молам не пишувај више!:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom