Фан Клуб: Вардар

Член од
9 јануари 2011
Мислења
82
Поени од реакции
3
Ako zboris za politika ne me zanima :D
Mozebi tebe ne, ama na tvojata grupa da :)

Па време е,време е да станете прави ултраси како сите во светот...т.е да престанете да им лижете м... на полицијата и на ДУИ! :)
Ne mi beshe toa celta, a ako nie ne sme pravi ultrasi, ti i tvojata grupa se posledi shto trebaat da ne kritikuvaat ili neshto drugo ;)

Mozebi nekolku clenovi se aktivisti na dui , ama KAKO GRUPA NIKOGASH TOA NE BILO I NEMA DA BIDE, za razlika od TIE SHTO PRED NEKOLKU GODINI BARAA PROMENI :)
 
Член од
2 март 2005
Мислења
287
Поени од реакции
149
Си се виде кој се партиски активисти затоа не продужувај понатаму со муабет. Ние не ја криеме грешката што ја направиле генерациите пред нас и се потрудивме да го поправиме тоа, за разлика од вас кој јавно си се покажавте кој сте и што сте!!!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.665
Поени од реакции
2.877
Mozebi tebe ne, ama na tvojata grupa da :)



Ne mi beshe toa celta, a ako nie ne sme pravi ultrasi, ti i tvojata grupa se posledi shto trebaat da ne kritikuvaat ili neshto drugo ;)

Mozebi nekolku clenovi se aktivisti na dui , ama KAKO GRUPA NIKOGASH TOA NE BILO I NEMA DA BIDE, za razlika od TIE SHTO PRED NEKOLKU GODINI BARAA PROMENI :)
Vodzata vie u DUI uste jades burek be c cc SRAM TE BILO
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
82
Поени од реакции
3
Vodzata vie u DUI uste jades burek be c cc SRAM TE BILO
Pa koga vie shto do vcera izborskata kampanja na VMRO go napraivte i vo tribini jadete burek shto ocekuvash od drugite ? :)

A shto ima vrska ako voxhata "ni e u DUI" ? Toj nikogash nemoze da go mesha dui vo tribini, AMA BASH NIKOGASH ! Nikogash vo nashata tribina nema da najdesh zname na "dui" ili neshto shto ima vrska so niv i nivnite partiski planovi !
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.665
Поени од реакции
2.877
98ma godina bese toa znaci pred 13 godini ti si bil mal, za vodzava za prostesti koa ima odma mobilizacija na sverceri i pod komanda mora da idete
 
П

Паспарту

Гостин
Тетекс дома игра со Скопје.

--- надополнето ---

Кружи некаков муабет дека нема да ни дозволат да го користиме Градски поради заостанати долгови кон ЈП!? :nesvest: Што е проблемот со ова константно изживлавање врз Вардар???
Погоре Сабер пиша Скопје-Тетека па затоа мислев дека се домаќини, иако со оглед на тоа колку скапан тим има Тетекс, ништо чудно да изгубат дома од нив.

Инаку за другово, таква ни е државата друже, 20 години ја водат скапани луѓе, а овие што се сега на власт се едно десет класи под терминот скапани... Се неписмена раја, дојдена од селата низ Македонијава, па не може ништо друго да се очекува.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.707
Поени од реакции
71.134
Погоре Сабер пиша Скопје-Тетека па затоа мислев дека се домаќини, иако со оглед на тоа колку скапан тим има Тетекс, ништо чудно да изгубат дома од нив.

Инаку за другово, таква ни е државата друже, 20 години ја водат скапани луѓе, а овие што се сега на власт се едно десет класи под терминот скапани... Се неписмена раја, дојдена од селата низ Македонијава, па не може ништо друго да се очекува.
Моја грешка, така помислив пошто наизменично си ги менуваме противниците, ама тука ја заборавив меѓусебната средба :)
Еве ги утакмиците наши и нивни:
Вардар-Брегалница Скопје-Силекс
Силекс-Вардар Тетекс-Скопје
Вардар-Скопје
Тетекс-Вардар Скопје-Пелистер
ПАлистер-Вардар Напредок-Скопје
Вардар-Напредок Скопје-Турново


Се што треба да направат нашиве е да добијат 3 утакмици со Брегалница и Скопје дома, како и со Силекс на гости, а сдругото ќе си го добиеме по "административен" пат :pos:
Во сабота ќе се знае дали ќе ни ги вратат бодовите. Клучни се следниве два меча, ако кикснеме негде наебавме.
Ако не, ондак голема е можноста да ќариме плус 6 во одниост на Скопје во следните две кола...
Реално Скопје може да има проблеми со Силекс освен ако не ја наместат, а би требало лесно да слави над Пелистер и Турново...
Тешко, тешко...
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Вардар-Брегалница Скопје-Силекс--------тука милсам дека и двете X ќе завршат
Силекс-Вардар Тетекс-Скопје---------ние тепаме, скопје пак Х
Вардар-Скопје--------тепаме и се изедначуваме пошто ни ги вратиле бодовите.
Тетекс-Вардар Скопје-Пелистер-----------и ние и скопје тепаме
ПАлистер-Вардар Напредок-Скопје-----------ние тепаме они Х
Вардар-Напредок Скопје-Турново------------ние тепаме они тепаат
Вардар-рандом бараж клуб--------- тепаме и остануваме во лига
ова вака сакам да биде... :)






следната сезона прво место и стигаме до 3 коло квалификации лш.
блиска иднина 5: години вардар зима 5 пати по ред лига и стануваа првиот македонски клуб кој се пласирал во лш. ( ја елиминираме спарта со ист гол од слободен како они нас што нји дадоа )
далечна иднина 20: години Вардар станува редовен учесник во 1/4 финале лш и има 1 титула. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom