Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Како не значи бе? Знаеш што збориш?
Милан ќе игра и во ЛШ и во серија А. Овој не се снајде во една Холандска лига.....а не па да игра против гигантите од Серија А и европа.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Како не значи бе? Знаеш што збориш?
Милан ќе игра и во ЛШ и во серија А. Овој не се снајде во една Холандска лига.....а не па да игра против гигантите од Серија А и европа.

Добро според тебе кој да ставиме тренер?

Раниери да го земеме ако не?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Гвардиола освои нешто пред да стане тренер на Барса?

Нема гајле ако дојде Ван Бастен ништо не се знае а и сигурно деќа ќе играме подобар фудбал од овој сега наликуваме на Римини !

Гвардиола се случува еднаш. Ај сеа Пеп бил добар и што? Сите да ставаме млади тренери? Се намачи со Хидинг, истото ќе се случеше и ако играше против Бенитез, Карло, Капело, Мурињо......
И каква врска имаат Пеп и Бастен? Мешаш баби, жаби, кунг фу и слика од пикасо. Кое место е Бастен во Холадија? Кое место е Карло во Серија А? Едноставно нема логична причина да се правиме луди...постојат табели.

Добро според тебе кој да ставиме тренер?

Раниери да го земеме ако не?
Не е битно што мислам јас, ти или било кој друг.
Факт е дека тренер слободен што би бил достоен да го замени Карло едноставно нема.
Зборам за факти...не за нагаѓања.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
"Удинезе не надигра и заслужија да победат. Ние бевме спори и проѕирни и едноставно не бевме во играта"- кажа Анчелоти.
"Се уште не сум решил за својата иднина. Најверојатно тоа ќе стане јасно следната недела"- додаде тој.
"Моето решение немаше да се промени дури и да победевме против Удинезе. Скудетото не се реши вчера, туку порано".
"Интер беше најпостојан тим оваа сезона и заслужуваше да победи. Голема улога во тоа имаше Жозе Мурињо"- заклучи Анчелоти.
"За нас е најзначајно да се квалификуваме за Лигата на шампиони што побрзо"


Досега викаше дека сигурно ќе останел во Милан, а сега вика не ја решил иднината, дали ова нешто значи :):):)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Гвардиола се случува еднаш. Ај сеа Пеп бил добар и што? Сите да ставаме млади тренери? Се намачи со Хидинг, истото ќе се случеше и ако играше против Бенитез, Карло, Капело, Мурињо......
И каква врска имаат Пеп и Бастен? Мешаш баби, жаби, кунг фу и слика од пикасо. Кое место е Бастен во Холадија? Кое место е Карло во Серија А? Едноставно нема логична причина да се правиме луди...постојат табели.


Не е битно што мислам јас, ти или било кој друг.
Факт е дека тренер слободен што би бил достоен да го замени Карло едноставно нема.
Зборам за факти...не за нагаѓања.
Гвардиола , Рајкард , Манчини, Бенитез (во валенсија) ................ да не редам уште
Јас најпрво би типувал на Прандели ако може да се донесе:drk::drk::drk:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Манчини добар? Виц на денот. Рајкард исто така.
Бенитез зашто го стави на списоков? Ти личи на млад и неискусен тренер?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Па Бенитез пред да биде трењер во Валенсија имаше некој посериозен успех?
Mанчини -||-? (го ставив зашто има освоено 3 скудета , а дебелко 1)
Рајкард не е добар трењер така? Еј ќе ти се смеат!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Манчини ваљда знаеш кога ги осви титулите (едната не ја освои....му беше подарена). Башка пред тоа беше тренер на Лацио....и добро му одеше.
Рајкард освои титули со дрим тимот на Барса....истоит дрим тим што самиот си го упропасти (добар тренер:toe:).
Дајте ми аргументи што бастен го прават добар тренер.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Манчини ваљда знаеш кога ги осви титулите (едната не ја освои....му беше подарена). Башка пред тоа беше тренер на Лацио....и добро му одеше.
Рајкард освои титули со дрим тимот на Барса....истоит дрим тим што самиот си го упропасти (добар тренер:toe:).
Дајте ми аргументи што бастен го прават добар тренер.
За првово И Бастен беше трењер на Холандија и му идеше добро
Што сакаш да побиеш од фактите на Рајкард
И кажи ми КОЈ ДРИМ ТИМ? За тебе еден играч е дрим тим? Роналдињо за тебе е дрим тим? Кога го немаше Роналдињо барса беше пред испаѓање кога дојде во Барса оп на 2ро место тој за тебе дрим тим?
Ај баш наброј ми го дрим тимот? ТЕ МОЛАМ!!!! ЕЈ ТЕ МОЛАААААМ
А ете и тој дрим тим да го уништил (РОНАЛДИЊО) зашто тој дрим тим неигра сега добро пак во милан итоа под водство на твојот омилен Анчелоти? значи ако нечини рајкард нечини ни анчелоти?
Да те прашам да си ти газда на Милан и милан да нема успеси што ќе направиш ( а вложуваш пари) ќе му ја зголемиш платата на Анчелоти?
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
НА МИЛАН НЕ МУ ТРЕБААТ ДОБРИ ТРЕНЕРИ ТУКУ ОДЛИЧНИ БЕСПРЕКОРНИ НАЈДОБРИ.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
За првово И Бастен беше трењер на Холандија и му идеше добро
Што сакаш да побиеш од фактите на Рајкард
И кажи ми КОЈ ДРИМ ТИМ? За тебе еден играч е дрим тим? Роналдињо за тебе е дрим тим? Кога го немаше Роналдињо барса беше пред испаѓање кога дојде во Барса оп на 2ро место тој за тебе дрим тим?
Ај баш наброј ми го дрим тимот? ТЕ МОЛАМ!!!! ЕЈ ТЕ МОЛАААААМ
А ете и тој дрим тим да го уништил (РОНАЛДИЊО) зашто тој дрим тим неигра сега добро пак во милан итоа под водство на твојот омилен Анчелоти? значи ако нечини рајкард нечини ни анчелоти?
Да те прашам да си ти газда на Милан и милан да нема успеси што ќе направиш ( а вложуваш пари) ќе му ја зголемиш платата на Анчелоти?
Немам јас што да ти набројувам играчи...ако имаш акал ќе се сетиш...ако немаш нема да се сетиш.
Чекај сега...Рајкард е добар? А Карло не чини? Зборуваме за Карло кој беше редовно во завршницата на ЛШ?
И ЧЕКАМ АГРУМЕНТИ ШТО ГО ПРАВАТ БАСТЕН ПОДОБАР ОД КАРЛО!
Не ти дискутирам додека не видам нешто во што е подобар.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Немам јас што да ти набројувам играчи...ако имаш акал ќе се сетиш...ако немаш нема да се сетиш.
Чекај сега...Рајкард е добар? А Карло не чини? Зборуваме за Карло кој беше редовно во завршницата на ЛШ?
И ЧЕКАМ АГРУМЕНТИ ШТО ГО ПРАВАТ БАСТЕН ПОДОБАР ОД КАРЛО!
Не ти дискутирам додека не видам нешто во што е подобар.
Абе чекај малце пред да дојде Анчелоти во Милан што подвиг имаше?
EDIT
Еве ти го тимот на Барса од таа година кога земаа ЛШ па објасними освен тие двајца што се заокружени кој е дрим тим
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
да де... пред 100 години



аман, првите 3 одат директно... ако не верувате на факти барем верувајте на вашите очи, скоро на сите табели од серие а на интернет тие што се први 3 екипи се со иста боја, 4тиот со малку поразлична а кај некои и тие што се за во уефа се обележани.... а последните 3 обично со црвена боја, логички тоа многу работи ви кажува
Eee ај не ме заебавајте ,Првите 2 одат директно 3и4 играат квалификации распрашај се по сите па ке ти го кажаат тоа што е точно,верувам во она што сум го слушнал на 100 пати оваа год.
кИКкс на Јувентус остануваме во борба за 2 место само да си тепаме сега на Рома и се е ОКККК
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom