Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Абе колку и да ја усра вечерва Анчелоти, ти испаѓаш дебил.....ретко се дешава тим да освои ЛШ двапати за 8 години...а не па тренер. Ај не треси зелени.
Не па ај нека остане ќе бидеме клуб без АМБИЦИИ за тиула онака ќе си играме фудбал од шро многу сакаме а што мислиш ти и Берлускони сака да дава пари за засилувања а да нема трофеи? а и неклој пиша со овој тим па кажиете само дека немаме играчи годинава и да се утепам
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Прво, катастрофа е поразот од Удинезе... можи судијата не дупчеше, ама и овие тапа испаднаа. До гол не стигнаа. Не заебавајте. Овај Милан никаде го нема. Уште Кака да не игра, можеме комотно да испадниме од А серија и да си одиме во Б.

Кој, што како треба да се промени во клубот е прашање, но сепак, моменталната форма на Милан е далеку од онаа посакуваната. Летото мора да донесе промени, иако останиме со истиот тренер (мада ми одмили со глупите стратегии и дефанзивни тактики), ни требаат неколку топ играчи. Гуркуф да се врати под итно!
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Удинезе - Милан 2-1
Слабо одиграно од страна на екипата на Милан.Единствен поединец на натпреварот кој треба да се истакне во екипата на Милан беше Нелсон Дида кој на неколку наврати одбрани многу тешки топки и не дозволи Удинезе да даде повеќе од два гола што ќе беше дебакл за Милан.Пато изгледа не е уште долечен доволно од повредата а и Кака имаше лош ден очигледно иако имаше многу активна игра во текот на целиот натпревар која не резултираше со погодок на Рикардо.Инзаги ми изгледаше мотивиран и имаше огромна желба да постигне гол.Сепак од моја страна честитките одат само за Нелсон Дида.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
мислам дека си во право крај на сезона е и нормално дек ќе им пуштат бодови затоа што на милан и не му требаат нешто многу бодови дали 2 или 3 место исто ни се фаќа следната ако не се лажам играме со фиорентина која се мачи за 4 место па така да и таму не очекувајте добар резултат :toe::toe::toe::helou::helou:
Преку глава ми е што фан клубов се наполни со вакви аматери кои што немаат никаква врска со фудбалот...
На Милан му треба очајно победа пријателе за да ја задржи 2рата позиција што води директно во ЛШ, за разлика од третото место кое што ке им го скрати одморот на фудбалерите за добар месец дена и ке треба да играат квалификации?

Сеа битно е или не е?
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Преку глава ми е што фан клубов се наполни со вакви аматери кои што немаат никаква врска со фудбалот...
На Милан му треба очајно победа пријателе за да ја задржи 2рата позиција што води директно во ЛШ, за разлика од третото место кое што ке им го скрати одморот на фудбалерите за добар месец дена и ке треба да играат квалификации?

Сеа битно е или не е?

е јас другар колку што знам 1,2и 3 идат дирекно а четвртиот игра квалификации па сега види кој е амаетр:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Преку глава ми е што фан клубов се наполни со вакви аматери кои што немаат никаква врска со фудбалот...
На Милан му треба очајно победа пријателе за да ја задржи 2рата позиција што води директно во ЛШ, за разлика од третото место кое што ке им го скрати одморот на фудбалерите за добар месец дена и ке треба да играат квалификации?

Сеа битно е или не е?

Точно така пишуваше доколку Милан остане втор ќе има плус 5мил кој не се мала сума..инаку има право Никола прво,второ и трето сега водат директно во ЛШ поради тоа што е укинат интертото купот поз.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Преку глава ми е што фан клубов се наполни со вакви аматери кои што немаат никаква врска со фудбалот...
На Милан му треба очајно победа пријателе за да ја задржи 2рата позиција што води директно во ЛШ, за разлика од третото место кое што ке им го скрати одморот на фудбалерите за добар месец дена и ке треба да играат квалификации?

Сеа битно е или не е?
Епа ако збораме за аматери, немаш претстава на каков пенал се местиш. Ај сега да не те гнасам, оди провери колку екипи одат дирекно во групите во ЛШ и извини му се на батето.
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Одат 1-2 дирекно,а 3-4 играат квалификации 3 коло,Јувентус-Аталанта-0-1
Ајде само така;ее Јакинта 1-1 стварно е во форма
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Одат 1-2 дирекно,а 3-4 играат квалификации 3 коло,

да де... пред 100 години



аман, првите 3 одат директно... ако не верувате на факти барем верувајте на вашите очи, скоро на сите табели од серие а на интернет тие што се први 3 екипи се со иста боја, 4тиот со малку поразлична а кај некои и тие што се за во уефа се обележани.... а последните 3 обично со црвена боја, логички тоа многу работи ви кажува
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
Дечки извенете за оффтопик, али може некој да ми најде стрим од Болоња-Лече утакмицата :kesa:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
so ako osvoil 2 LS tie si stojat u vitrina pisani se deka se osvoeni so nego...ama veke i na anceloti mu e pominat rokot u milan i treba da si ide pod hitno a solidna zamena ke bide van basten
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
so ako osvoil 2 LS tie si stojat u vitrina pisani se deka se osvoeni so nego...ama veke i na anceloti mu e pominat rokot u milan i treba da si ide pod hitno a solidna zamena ke bide van basten

Абе каков Ван Бастен врска нема тој не заебавај, кј се докажал тој па да го земамо мие у Милан
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Кажи ми една причина за да мислам дека е Ван бастен добар тренер? Освоил нешто како тренер? Милан не е Реал па да правиме екперименти со тренерите.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Незначи дека ако Ван Бастен бил тапа во Ајакс ќе биде тапа и во Милан:toe:
Тоа се ќе зависи од летнава трансфер политика на клубот и секако приоритетно враќање на Гуркуф и бркање на таа свињата тренер и заедно со него гитла за Фавали,Каладзе,Калач,Сидорф и тако даље !
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Кажи ми една причина за да мислам дека е Ван бастен добар тренер? Освоил нешто како тренер? Милан не е Реал па да правиме екперименти со тренерите.
Гвардиола освои нешто пред да стане тренер на Барса?

Нема гајле ако дојде Ван Бастен ништо не се знае а и сигурно деќа ќе играме подобар фудбал од овој сега наликуваме на Римини !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom