Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
Снемаа сила на крај, воопшто не личеше на дерби натпревар. Со Пато требаше да почне порано, упорни беа со тие центаршутеви дали два пројдоа. По дадениот гол требаше веднаш Сендерос да влезе наместо Сидорф. Многу слаб натпревар.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Утакмица - катастрофа, ова ако е дерби не знам што е дерби, плус Милан добива црвен картон, Јувентус брани резултат смешки:vozbud:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ништо,многу слабо.....многу грешки во одбраната (фавали):kesa:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Пато не го пушта прва постава го игра Сидорф и сака да тепа..Фавали дрво како и секогаш незнам зошто не почна Сендерос ај следно коло со Рома повеќе.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
навистина слабо мн. повеќе очекував од сите апсолутно
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
катасртофална игра во одбрана(фавали)

требаше рони и пато прва да ги стаи одма живна утакмицата кога влегоа тие
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Катастрофа натпревар, најглупо дерби... досадно и тоа како.
Освен Фламини добар впечаток не ми остави никој друг на теренот.

Сидорф даде гол и мисли готово најдобро изиграл, па уште коа излезе оцерен па и чука аплауз, а како катастрофа изигра...

Кака ептен слабо изигра, а и што сакаме појќе со Сидорф и Пипо покрај него, се виде одма коа влезе Пато се разиграа и Пато и он.

И судијана за без везе црвен...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Тоа е, дерби беше, голем притисок имаше.
Судијата ТАПА!
Како можеше да му даде црвен картон на Фавали?:uvo:
Кака беше загубен случај...јбг, да не се повредува може ќе заличи на стариот Кака, вака тешко.
Сидорф тапа, не знам зошто не си испадна сам од теренот:tapp:
Замброта, Пирло и Фламини ни беа најдобри.
Сендерос требаше да биде стартер, ама...

Теоретските шанси за титулата се загубени, но мислам дека и онака немавме шанси за титулата.
Благодариме господине Карло Анчелоти за вашата прекрасна тактика и одличниот избор на играчи во првиот состав и за одземањето и на последнито надежи, дури и оние најмали да се надеваме дека можеме да се натпреваруваме у последните 4 кола.

Драги миланисти, се додека е он тренер на Милан, ние повеќе никогаш нема да освоиме ништо, се додека Амбросини и Фавали имаат предност пред Пато и Роналдињо, никад нема ништо да освоиме.
Шо ти е крив Амброзини, добро си изигра.
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
ФАВАЛИ БРАВО БЕ ДЕДЕ ЗНААШ СИ ГА РАБОТАТА ТИ КЕ ИГРАШ СО ДЕЛ ПИЕРО КОЈ ИМА 600 НАСТАПИ, ПРАВИ ФАУЛ НА ЦЕНТАРОТ А НЕ Е ВО ГОЛЕМА ОПАСНОСТ ДА СЕ ЗАГРОЗИ ГОЛОТ НА НАС, ПРАВИ ФАУЛ НА ШЕСНАЕСЕТНИКОТ КОГА Е НАЈОПАСНО ОТИ ГОЛМАНОТ НИ Е МН. ЈАК ИСПУШТЕ ТОПКИ НА ЗДРААВО КАКО ДА СОБИРА ЈАЈЦА , МНОГУ СУМ РАЗОЧАРАН АКО АНЧЕЛОТИ ОД ДРУГАТА СЕЗОНА ПАК СМЕТА НА ТАКВИ ИСТРОШЕНИ КАКО КАЛАЧ,ФАВАЛИ ИТН. НЕКА МУ ЈА ЛАГА КЕ НЕ МОЖАМ ДА ЗАСПИАМ А КАМО ЛИ ДА БЕВ 1 СМЕНА НА ШКОЛО НЕМАШЕ НИ ДА ОДАМ,АХ,АХ ДАВАМЕ ЕДЕН ЈУВЕНТУС ДА СИ ЗЕМИНЕ СО БОД А ИМАМЕ 5 ПАТИ ПОДОБРИ ИГРАЧИ ОД НИВНИТЕ ТОА Е ТОА ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДРУГАТА СЕЗОНА ,ПОЗЗ АМА КАКО ДА НЕ ПОЗЗ СПОРЕД ШТО ЧУВСТВУВАМ МИ ГО РАСИПАА РАСПОЛОЖЕНИЕТО ОСОБЕНО ФАВАЛИ И КАЛАЧ
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ае..да не карам..ц ц ц нерешено...то топло ја заради Милан цел со шалојте со капите на мене бев...ц ц ц ...туку ако...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
ФАВАЛИ БРАВО БЕ ДЕДЕ ЗНААШ СИ ГА РАБОТАТА ТИ КЕ ИГРАШ СО ДЕЛ ПИЕРО КОЈ ИМА 600 НАСТАПИ,
Според Википедиа, Фавали има 501 настап. А и рачунај колку не се заведени, плус пријателски, ова-она...:):)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Не игравме лошо само они имаа предобра одбрана.
И овој коментаторов на секои 5 минути кажуваше Кака не го бива..е како кога само на Инзаги му подаваше а он неможе асално со нога да шутне.
Требаше прво полувреме да го ставеше Пато...тогаш ке имаше убав фудбал


Ајде добро е и вака:smir:
2 место супер за сезонава

 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
ае..да не карам..ц ц ц нерешено...то топло ја заради Милан цел со шалојте со капите на мене бев...ц ц ц ...туку ако...
Ами што не замина на Хималаите?? Вака како што кажуваш само за од таму си бил спремен да го следиш натпреварот!!:toe:

П.с То е момци... Ај до година да се надеваме или ние или вие на титула!! Овие другиве не се доделкани за да бидат на врвот!!
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
.Шо ти е крив Амброзини, добро си изигра.
Ма не ми е крив Амброзини ништо, освен што му зима место на Пато на пример, на Роналдињо на пример. Место да игра со 2 напаѓача он игра со два дефинзивни играчи за врска. Да беше Гатусо фит, ќе игравме со три дефанзивни играчи за врска, сакам да кажам типот нема гќз да се отвори, а сите знаеме колку добро игра Милан кога ќе се отвори и кога ќе игра напаѓачки.

Затоа, пак ќе кажам, Карло СИКТЕР од Милан.

Ами што не замина на Хималаите?? Вака како што кажуваш само за од таму си бил спремен да го следиш натпреварот!!:toe:

П.с То е момци... Ај до година да се надеваме или ние или вие на титула!! Овие другиве не се доделкани за да бидат на врвот!!
За вас не знам, ама ние со овој тренер, се додека е на нашата клупа, трофеј повеќе не гледаме.
:nenene::nenene:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom