Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Наредната утакмица со кој играме,мораме да ги победиме кој и да е :):vozbud:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Следната играме во гости кај Киево што го посрамотија ЈуБе..ние ќе ги столчиме 0-3 :smir:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Ај честито ни победа со головите на Роналдињо и Инзаги.
Наредната утакмица со кој играме,мораме да ги победиме кој и да е :):vozbud:
Следната ја играме против Киево на гости.
Очекувам победа и на тој натпревар но Киево ова коло изненади па ако играме како вчера со 2-3 напаѓачи победата е наша.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Нека ни е честито победата. Јас не бев во можност да ја гледам утакмицата, дури и не знаев како завршила... Сенди заслужува да биде првотимец, а Шева да ја дели минутажата со Инзаги.


Убо си изигра за негов стандарт, ама дечкото едноставно не го бива нема фудбал во него. Нема некое знаење, само растрчва наоколу. Не ме бендисва ич како играч, нејќам да го гледам досаден ми е. Го нема присуството на Гатузо и на Амброзини, а исто така незнај да игра. Само ко резерва според мене.
Одличен е Фламини, бе, немојте така да зборувате. Играч како Фламини, освен Ласана, Еисен, Гатузо, Маскерано и др. тешко се наоѓа, Фламини е играч кој секогаш дава 120% од своите можности.
1. интер 72
2. јуве 63
3. Милан 58
4. Џенова 54



5 бода ни бегаат.... а интер веќе мислам дека си ја осигураа титулата

инаку интересен факт е тоа што Милан со 12 победи на домашен терент е најдобра екипа со таков скор, никој не игра ко нас дома :)... на гости лоши ни се резултатите
Минатата сезона обратно беше, во гости јаки, дома слаби:):)
Ancheloti е за пиштол! Сречко Катанец е боље. озбилно. го упропастува тимот. да се мења по итно за датргне на арно работава. било кој место него. Може Малдини а?
Анчелоти е најдобар! Нормално е сите да го мразат кога е најдобар!:je::je:


Се споменува дека Реал е заинтересиран за Пирло, како замена за Гути. Јас Пирло, единствено би го дал за Велосо или Мутињо.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Пирло не го давам цел тим на Реал да ми го дат, ти туши лепенката тебе.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Нема шанса да го продадат Пирло каков Реал..нека го шитнат само Емерсон за некој млад замена во некој послабиве тимови..
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Еве сум и јас назад,потoчно еве ми го интернетот назад! :)

Честитки за победата вчера! Го гледав само второто полувреме,и тоа не до крај,снема програма некаде 89 минута,и се зачудив кога видов дека завршило 2-0.
Колку што забележав,Лече си играше класично,како и првиот пат-бункер,ама овојпат решија наши два индивидуални потези.
Ајде сеа наредниве утакмици да направиме една серија и мислам дека имаме шанси да бидеме втори! :)

FORZA MILAN!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Галијани за одгодина најавил дека Палоски, Абате, Ди Џенаро и Албертаци имаат голема шанса да се вратат во Милан ако се додаде на ова и Горкуф(сигурно се враќа не се плашете) мене ова ми е па премладо.
Мислам дека Палоски треба да преседи уште една година во Парма па сетне кога ќе се повлече Пипо да улета директ место него, Ди Џенаро не ме импресионира ич(не е дека ни даде гол па го мразам) ама му се погоди тим кај што не може да штрчи, Реџина има сивило кај што светла точка не постои. За другите сум да се вратат.
Мене лично највеќе ќеф ми прави Абате, многу е добар, годинава тие Торино каква монотонија од фудбал играат само ради него сум го трпел тоа срање што го пружаат.
За бркање прв ми е Јанкуловски, не ми е јасно како се успеа да се исшлепа толку години во Милан, две дербиња ни упропасти кога го гледам стискам боксови несвесно, а од недопирливите мислам дека Сидорф треба да се летне, доста стои на патот на развојот Абате Горкуф или било кој подобро би одиграле од него гарантирам. Човекот е исфрустриран од позициите што му се мењаат во зависност од тоа дали Роналдињо игра и некако ја кочи играта. Секој пас му е пресечен а и дриблинзите му се некако прочитани.

(аии шо наприаив со постов пичку матер, Крушевски манифест :S)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Пејо братче мислам дека Палоски,Абате,Ди Џенаро и Албертаци не заслужуваат да го носат дресот на Милан.Незнам дали не сум навикнат на волку млади и недокажани играчи во тимот или незнам што е работава али некако не ми се уклапаат работите.Мислам и некој од нив да вратат ке дреме на клупа.
Мислам дека за следната година ке има неколку измени како што се исфрлање од тимот на Малдини,Фавали,Јанкуловски и уште незнам не ми текнува некој друг.
А и Сидорф да го заборавив.Гуркуф да се врати,уште еден стопер назад ни треба али не било кој ни треба некој звер што ке гриза што напаѓачите ке се плашат да го гледаат а не па да му пријдат.Некој како Шкртел,Видич,Неста од времето:)Значи назад ни треба еден компјутер.Човек што ретко греши,скоро никогаш.Каладзе,Сендерос,Бонера многу почесто грешат.Значи може да се деси Сендерос да остане али само како резерва на некој звер играч од одбраната за да можат да ротираат за у првенство и ЛШ.Па и Бонера ке заврши работа бидејќи може да игра и централен и бек.
Ајде и јас ко пејо крушевски манифест напраив...Ако ми текне нешто ке додадам:)
ааа заборавив и немојте да ми спомињате некој си мутињо или такви имиња што се докажани само на фудбал менаџер...Такви имиња никогаш нема да играат во Милан.Нека ви текне кога Милан правеше ремонт на тимот пред 5-6 години какви играчи беа доведени и која беше нивната старосна граница и какво искуство имаа позади себе:):smir:


Едит:Дефинитивно на Шева најмногу му оди со подолга косичка:)
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
slusnavte li sto kazuvaat marka ...

Marca: Кака му кажал ДА на Флорентино Перез Шпанските медиуми пренесуваат дека играчот од средниот ред на Милан, Кака му дал согласност на Флорентино Перез дека ќе се пресели во Реал Мадрид
Името на Кака повторно станува актуелно и повторно Бразилецот се поврзува со голем трансфер во Реал Мадрид.
По најавите дека Кака не е во најдобри односи со управата на Милан поради начинот на кој повредата на стапалото беше третирана од лекарскиот тим на Росоњерите, шпекулациите за негово заминување од Сан Сиро повторно станаа актуелни.
Шпанскиот весник Marca на својата насловна страна напиша дека Кака веќе му кажал ДА на Флорентино Перез за преселба во Реал Мадрид.
Се шпекулира дека Кралскиот Клуб веќе и начелно ја договорил висината на оштетата со Милан која ќе изнесува 60 милиони евра.
Весникот исто така додава дека не треба да се потценуваат и екипите од Премиер Лигата како што се Челзи и Манчестер Сити.
Сити подпомогнат со богатството на Абу Даби Јунајтед Груп во јануари имаше сериозен обид да стигне до услугите на Кака во трансфер вкупно вреден преку 250 милиони евра.
Во минатото и милијардерот Роман Абрамович беше спремен да одвои големо богатство за да го види Кака на Стемфорд Бриџ а откако по доѓањето на Гус Хидинк ја врати својата страс кон фудбалот подготвен е повторно да потроши многу милиони за својот клуб да го направи шампион.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Marca не се за слушање затоа што тоа е весник платен од управата на Реал.Таму пишува дека сите ќе одат во Реал.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
slusnavte li sto kazuvaat marka ...

бла бла бла бла....

.... Весникот исто така додава дека не треба да се потценуваат и екипите од Премиер Лигата како што се Челзи и Манчестер Сити.

значи ништо не е договорено... тоа се само глупи шпекулации од тој весник кој служи за подигнување на егото на реал
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Абе Марка , не ги слушајте нив, па они можат и да напишат Меси дека ке го зема Реал :pos2:

Кака нема да си иде од Милан барем летово не сигурно, за понатамо незнаемо што ке се деси.

Ја искрено би сакал да го пермаментирамо Сендерос, игра се подобро и подобро, помалку греши посигурен е во одбрана дуел со глава тројца не му земаат, а почна и голои да дава :vozbud:
Силва, Бонера Сендерос и уште еден и ќе имамо одбрана топ само да не се повредуваат

Јанкуловски гледам викате да замине, да али само ако се земе играч на таа позиција, кјаер или Клиши, иначе немамо адекватна замена за позицијата лев бек :nenene:

а другиве треба да се шутнат , Фавали, Малдини си оди у пензија можда и Неста, Дида, емерсон, Каладзе, Сидорф и уште неколку.

Од младиве што ги спомнавте за враќање некако сум скептичен, единствено би се сложил за Абате и Гуркуф, и тоа прашање е и они дал ќе добијат шанса. Палоски да остане уште една сезона у Парма. А Албертраци и Ди Џенаро не верувам дека некогаш ќе заиграат за Милан



едит: Кај е Пеце бе ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom