Фан Клуб: Вардар

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Batalete toa srbi grci, sabota u kale da bide ludnica :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
/\ Опаа 400 евра премија за играчите.
Убаво убаво :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
/\ Опаа 400 евра премија за играчите.
Убаво убаво :)
Баш убаво си пишува премии за мечевите со Брегалница и Рабтонички, а со Тетекс :tv: ! Се знае дека местена беше,затоа не е напишана таа утакмица си знае бркото!
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Кај беа овие серковци претходно кога стварно му требаше помош на Вардар ?!
Мамицу им ебам лоповска.... :nerv:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Кај беа овие серковци претходно кога стварно му требаше помош на Вардар ?!
Мамицу им ебам лоповска.... :nerv:
Abe ova e del od predizborna kampanja ama bar nekoj mu teknalo i ova se dobri se resenija, eve Koce moze sea da gi prifati ako mu doslo do Vardar, ako gledas taka Vardar imase bleskavi momenti bas vo vremeto na SDSM, posle toa so doagjanjeto na Grujo i voveduvanjeto na dvojno odanocuvanje go namali finansiskiot potencijal za sponzoriranje na klubovite od strana na firmite, tuka lezi problemot zosto nema firmi koi bi finansirale sportski klubovi. Se na se ova e super ideja koja moze da se realizira
 
П

Паспарту

Гостин
Абе сите го сакаат Вардар кога треба него и навивачите да ги стават во први борбени редови се со цел да си ги обезбедат фотељите и да лапаат пари, каде беа истиве овие да помогнат на Вардар кога му беше најтешко (не дека сега му е лесно)? Друга работа, каков и да е предлогот тој нема да биде прифатен од проста причина што не доаѓа од малоумните мозоци на портокаловите, туку од некој надвор...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Друже,пред некое време исто читав у весник,имало иницијатива,дали од Коце или од градоначалникот на Центар Тодоровиќ да му се даде еднократна помош од 10 000 евра на Вардар ( ценава онака ја пишав не ми текнува точно колку беше ) Ништо од таа работа не бидна....
Пред 2 или 4 години некој од сегашниве министри се сликаа у дресови од Вардар,обеќаа се и сешто. Пак ништо од нив не видовме,дојдовме на дереџе претходната сезона Велија ( заедно со тој од ѓорче )да не спасува..... Истивие овие СДС кога беше инцидентот во Нерези Комити ги направија од гомно подоле.... Има уште ред други случаеви овие ги набројав како најсвежи.
Добро изгледа идејата на хартија,али таа треба да се реализира.
А и ја и ти и сите тука знаеме колку од ветувањата ги исполнуваат политичките партии кај нас....
 
П

Паспарту

Гостин
Ќе се прекршеле со 10 000 евра, милиони испофрлија на споменици кои не вредат ни 5% од дадените пари, а спортот се повеќе изумира во државава... Ама не се криви они, крив е народот!
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Како и да се сврти, Вардар ги доживеа „најблескавите“ моменти во историјата во времето на „лавчињата“ и нивните сателити и луѓе блиски до нив. Сакате тргнете од Миленко; Боро пиљарот и сега починатиот поранешен пратеник Трпевски; Орце и Шехтански. Сите овие луѓе влегоа во Вардар со помош на дотичните. Еве и еден прес во времето од директорувањето во Вардар на „експертот“ Миленко со знаменце од ДПМНЕ.

Во право се кога зборат опозиционерите за ова. Нивни блиски луѓе сепак многу поодговорно се однесувале према Вардар од простава раја.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
офф:
Што се случи со јутуб каналот не за друго потписот ми го заебаа :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
Дојде време за избори и сите сакаат да соберат политички гласови, сеа кај и да е и ВМРО ќе излезе со некој си нивни предлог.
http://www.press24.mk/story/sport/sdsm-so-inicijativa-za-spas-na-fk-vardar
Работава е немој да ме браниш ме искршија од мавање...срамота бе далеку политика од спорт каде беја не само овие сите да му помогнат на вардар пред да го остават на цедило сите...брука
 
П

Паспарту

Гостин
На седница на Советот на град Скопје не е прифатена иницијативата за спас на ФК Вардар...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom