Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Milan's Nesta Suffers New Injury Blow - Report


Нека идат нека играат SONY со Бориело :icon_conf
Aххх...а колку се надевав дека ќе се опорави и ќе се решат проблемите во одбраната.
Мислам дека најдобро ќе биде да се пензионира штом толку го мачат повредите. И да се опорави нема да биде стариот Неста. По толку време пауза, има поминато се, освоено се.
Ама тандем ќе беа со Тиаго Силва следната сезона.:wink:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Не !
Природна позиција му е атакинг мидфилдер она што е и Кака.
Сега може и да игра поназад ама не може да го игра тоа што најдобро го знае.
Во Бордо партали прави ама и игра на неговата природна позиција затоа и постигнува толку голови и асистира.:wink:

колку што знам и можам да видам... најблиска позиција до таа што ја игра горкуф е таа и што ја игра сидорф... значи природно му е да игра пофанзивно во средниот ред (во стилот на кака), но исто така може и на самата средна линија каде што често знае да игра и сидорф... па мислам дека според позицијата што ја игра најблиска споредба е Сидорф (нормално... индивидуалните карактеристики се различни)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Гуркуф е таман за позицијата на Сидорф. Не трча многу али со добри дриблинзи, добри пасови и шутеви од далеку сосема ке го замени Сидорф.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ова е ужас, Неста и Бориело повредени повторно, и тоа до крајот на сезоната(Неста може и да се пензионира), значи тешки малери се/сме!
Без двајцата најдобри дефанзивци другата сезона, не знам што ќе се праве, мора да се дадат минимум 30 милиона за нивна замена!
Мора уште сега да го договориме трансферот со Сантакроче, ако се знае дека Даниел Аге го продолжи договорот со Ливерпул, само шо даде изјава:доколку вака продолжи Ливерпул да ме третира, ќе си заминам летото...
Покрај еден од овие двајцава, мислам дека би требало да го земиме-Сајмон Кјаер од Палермо, го имам гледано, детето е закон, 19 години има и знам дека бевме заинтересирани за него.
Нападот ни е срање у боја!Инзаги и Шева се изгубени Џерманци!:toe:
Единствено ни вреди Пато.Е сега би ни требал Алберто Палоски.
За напаѓач идната сезона немам некоја идеја, добро, можеби:Адебајор, Роси, Кркич, Содер.:toe:
Средниот ред ни е подобар од одбраната и нападот, ама Рони не игра у формата како на почетокот на сезоната, Кака се повредува и не е во форма, Гатузо повреден, другите си се ок...
Стварно не знам што ќе правиме, ако ја загубиме утакмицата со Интер, може пак да играме у УЕФА другата сезона.:nesvest::nesvest:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.256
Поени од реакции
8.349
Ова е ужас, Неста и Бориело повредени повторно, и тоа до крајот на сезоната(Неста може и да се пензионира), значи тешки малери се/сме!
Без двајцата најдобри дефанзивци другата сезона, не знам што ќе се праве, мора да се дадат минимум 30 милиона за нивна замена!
Мора уште сега да го договориме трансферот со Сантакроче, ако се знае дека Даниел Аге го продолжи договорот со Ливерпул, само шо даде изјава:доколку вака продолжи Ливерпул да ме третира, ќе си заминам летото...
Покрај еден од овие двајцава, мислам дека би требало да го земиме-Сајмон Кјаер од Палермо, го имам гледано, детето е закон, 19 години има и знам дека бевме заинтересирани за него.
Нападот ни е срање у боја!Инзаги и Шева се изгубени Џерманци!:toe:
Единствено ни вреди Пато.Е сега би ни требал Алберто Палоски.
За напаѓач идната сезона немам некоја идеја, добро, можеби:Адебајор, Роси, Кркич, Содер.:toe:
Средниот ред ни е подобар од одбраната и нападот, ама Рони не игра у формата како на почетокот на сезоната, Кака се повредува и не е во форма, Гатузо повреден, другите си се ок...
Стварно не знам што ќе правиме, ако ја загубиме утакмицата со Интер, може пак да играме у УЕФА другата сезона.:nesvest::nesvest:
Абе феномен знам дека играш менаџер ама имаш тешки испади
Колку време да ти кажувам дека тој Адебајор е најголемото дрво што игра у арсенал си го видел ли колку е спор бе си виел ли некогаш сам да повлече акција како што тоа го прави Пато си го видел ли некогаш да има добар дриблинг ?? Или само статуа да стои во напад да го гаѓаат топки ЕЈ ЗНАЕШ ШТО ЗА ТАКВИТЕ ПРЕКУ К.. МИ СЕ ете ги и Инзаги и Шева и БОриело
Очекуваш Кркич да дојде во Милан??? па дај не зезај нема стаж за во Милан (знам дека во ова звучам како некој навивач на интер што се подбива со нас ) аи очекуваш Барса да го пушти? Или па ќељавите да дадат пари за него?
Следен Роси интересна опција добар младич се снајде во шпанија. Го откупија од манчестер за 10 милиони но сега колку ќе му бараат??? И дали Милан ќе може да си го дозволи ?? И уште нешто ме мачи кај овој играч итаљанец а нема изиграно утакмица во серија А- ова не ме бендисува незнам колку би се снашол (не викам ништо лошо демек незнаел да игра како што кажав за Адебајор)
Тој содер кој е и од кај е или го најде на менаџер?

Сега јас ќе ви кажам кој е само за во Миланда игра како напаѓач до Пато
Јас мислам дека Бензема најдобро би се снашол зашто дечкото знае да повлеќе да изигра еден на еден и што е најбитно ТРЧА а не ко адебајор му пуштаат топка у фор он ја гледа ѓуптин глуп. Дека е поскап поскап е ама мислам дека доколку милан малце повеќе се заангажира за да го донесе во Милано мислам дека ќе бидат во пол позиција пред Реал и Барселона а и бензема имаше изјавено неколку пати дека Милан е голем клуб и сака да игра за него

Неста леле ми се плаче за дечково кој толку го има проколнато што неможе да заигра стварно е жалосно можеме да останеме без него и наредната сезона а што е најлошо и пензија па барем ќе му праи друштво на Малдини (вечити партнери:pos2:)

А незнам од кај ти е таа информација дека Даниел Агер има продолжено договор со Ливерпул ама мислам дека би бил најдобра солуција за во одбрана покрај Тиаго Силва.


П.С. Што е ова ајде постувајте да не ве казнил некој нигде ве нема!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Нема шанси да играме во уефа наредна сезона,затоа што,реално оваа година сме многу подобри од лани. Неста отприлика и се знаеше дека оваа сезона нема што да очекуваме од него,веќе и се навикнавме да го нема во одбраната...Бориело ако оваа операција му помогне да не се повредува толку често и од наредна сезона да почне да игра поредовно,би било добро.
Инзаги го продолжи договорот,значи и наредна сезона ќе биде тука како џокер,некогаш...Шева мислам дека на лето ќе си замине во Динамо Киев..иначе и тој е најверојатно нешто повреден не е ни повикан за утре..
Кака подобро што не се ризикува утре со него,може да си ја заебе сезоната...

И Сидорф изјавил дека утре ќе играат за Малдини,и ќе победат за него.
Утре очекувам добра игра на Милан и победа во дербито.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе феномен знам дека играш менаџер ама имаш тешки испади
Колку време да ти кажувам дека тој Адебајор е најголемото дрво што игра у арсенал си го видел ли колку е спор бе си виел ли некогаш сам да повлече акција како што тоа го прави Пато си го видел ли некогаш да има добар дриблинг ?? Или само статуа да стои во напад да го гаѓаат топки ЕЈ ЗНАЕШ ШТО ЗА ТАКВИТЕ ПРЕКУ К.. МИ СЕ ете ги и Инзаги и Шева и БОриело
Очекуваш Кркич да дојде во Милан??? па дај не зезај нема стаж за во Милан (знам дека во ова звучам како некој навивач на интер што се подбива со нас ) аи очекуваш Барса да го пушти? Или па ќељавите да дадат пари за него?
Следен Роси интересна опција добар младич се снајде во шпанија. Го откупија од манчестер за 10 милиони но сега колку ќе му бараат??? И дали Милан ќе може да си го дозволи ?? И уште нешто ме мачи кај овој играч итаљанец а нема изиграно утакмица во серија А- ова не ме бендисува незнам колку би се снашол (не викам ништо лошо демек незнаел да игра како што кажав за Адебајор)
Тој содер кој е и од кај е или го најде на менаџер?

Сега јас ќе ви кажам кој е само за во Миланда игра како напаѓач до Пато
Јас мислам дека Бензема најдобро би се снашол зашто дечкото знае да повлеќе да изигра еден на еден и што е најбитно ТРЧА а не ко адебајор му пуштаат топка у фор он ја гледа ѓуптин глуп. Дека е поскап поскап е ама мислам дека доколку милан малце повеќе се заангажира за да го донесе во Милано мислам дека ќе бидат во пол позиција пред Реал и Барселона а и бензема имаше изјавено неколку пати дека Милан е голем клуб и сака да игра за него

Неста леле ми се плаче за дечково кој толку го има проколнато што неможе да заигра стварно е жалосно можеме да останеме без него и наредната сезона а што е најлошо и пензија па барем ќе му праи друштво на Малдини (вечити партнери:pos2:)

А незнам од кај ти е таа информација дека Даниел Агер има продолжено договор со Ливерпул ама мислам дека би бил најдобра солуција за во одбрана покрај Тиаго Силва.


П.С. Што е ова ајде постувајте да не ве казнил некој нигде ве нема!
Едитирано од Модератор, причина, не е ова тема за Football Manager 09 .

Јас ќе си останам на ставот дека Адебајор му е потребен на Милан...:toe:
Дека Шева и Бориело се чекачи, не би рекол.


Абе ете имаше некоја шпекулација вчера за Кркич, ама од гол.ком е.:nesvest:
Не е финтата дали Барса ќе го пушти, Кркич оваа сезона не добива шанса, онаа добиваше и сосема добро се покажа.А и не ми се верува дека Галијани ќе даде пари за него.

Тасе, шо збориш ти бе?Џузепе нема одиграно утамица во Серија А, нели памтиш кога Манчестер го пуштија на позајмица во Парма и кога сам ги спаси од испаѓање, и тоа на 19-20 години!!

Содер за жал го нема на менаџер:(, барем кај мене, на оргинал може го има.:toe:
Пред некое време ви го спомнав тој играч, дечкото е ѕвер, 17 години има, скаутите на Милан го оцениле со највисока оцена(летото).

Може и за овој Кјаер мислиш дека ми е од менаџер, го има, ама јас не го дознав од таму, имаше некои шпекулации дека Милан ќе го ангажира, како што кажав-го имам гледано и мислам дека е одличен, исто така бил прогласен за најголем Дански талент за минатата година.

Анчелоти и Галијани неколку пати имаат изјавено дека Бензема не би можел да игра покрај Пато, а тој самиот си кажа дека сака да игра во Шпанија(Реал или Барса).А Лион како Лион, за Бензема би побарал едно 40-50 милиони:toe:.Чим така викаат Анчелоти и Галијани, самиот би можел да претпоставиш каков тип на напаѓач би ни требало.

А за тоа дека Агер го продолжи договорот со Ливерпул е точно.



Еве едно паметно педерче од нашиот Солун...

Stefanidis thessaloniki
so milan is funny team.They will give for him 15 millions for that coat player.hahahaha.why they don't give for guardado 25 millions who is a player with grand future.better funny team milan
У врска со Бекам е ова


 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.256
Поени од реакции
8.349
Едитирано од Модератор, причина, не е ова тема за Football Manager 09 .

Јас ќе си останам на ставот дека Адебајор му е потребен на Милан...:toe:
Дека Шева и Бориело се чекачи, не би рекол.


Абе ете имаше некоја шпекулација вчера за Кркич, ама од гол.ком е.:nesvest:
Не е финтата дали Барса ќе го пушти, Кркич оваа сезона не добива шанса, онаа добиваше и сосема добро се покажа.А и не ми се верува дека Галијани ќе даде пари за него.

Тасе, шо збориш ти бе?Џузепе нема одиграно утамица во Серија А, нели памтиш кога Манчестер го пуштија на позајмица во Парма и кога сам ги спаси од испаѓање, и тоа на 19-20 години!!

Содер за жал го нема на менаџер:(, барем кај мене, на оргинал може го има.:toe:
Пред некое време ви го спомнав тој играч, дечкото е ѕвер, 17 години има, скаутите на Милан го оцениле со највисока оцена(летото).

Може и за овој Кјаер мислиш дека ми е од менаџер, го има, ама јас не го дознав од таму, имаше некои шпекулации дека Милан ќе го ангажира, како што кажав-го имам гледано и мислам дека е одличен, исто така бил прогласен за најголем Дански талент за минатата година.

Анчелоти и Галијани неколку пати имаат изјавено дека Бензема не би можел да игра покрај Пато, а тој самиот си кажа дека сака да игра во Шпанија(Реал или Барса).А Лион како Лион, за Бензема би побарал едно 40-50 милиони:toe:.Чим така викаат Анчелоти и Галијани, самиот би можел да претпоставиш каков тип на напаѓач би ни требало.

А за тоа дека Агер го продолжи договорот со Ливерпул е точно.



Еве едно паметно педерче од нашиот Солун...

Stefanidis thessaloniki
so milan is funny team.They will give for him 15 millions for that coat player.hahahaha.why they don't give for guardado 25 millions who is a player with grand future.better funny team milan
У врска со Бекам е ова


Добро Атанас моја грешка за Роси :smir:

Ама овие што ми ги кажуваш Ш имиња не се за во тим како Милан а и нема никогаш ќељавите да се одлучат на таков потег

Абе а што мислиш ти Адебајор да дојде се ќе цвета а? Ако биде статичен сите голови ќе ги даде? Се лажеш бе ете го к. роналдо да не го гаѓаат топки што дава толку голови? Треба да трчаш бе за да играш во ваков тим такви игри каде што напаѓачот е статуа во џенова болоња торино кај што сите ќе играат само за тој да дава голови. Во врска со ова имаше една изјава после трансвериве во Милан на ОБН на тој водителот вика ,,Милан имају много уметника али мало радника,, е тоа треба РАБОТНИЦИ а не легачи!

Ако е за тоа добивањето шанса у последно време и Сантакроче неигра многу многу прва постава па според некои правила би требало одма да пратиме скаути да го следат? Би требало ама ЧИЧКО ГНОЈ е ТОРКО а и што ќе доаѓа знае дека младинава нема иднина во Милан т.е има кога ќе набута стаж

И доста со менаџер :pos2::pos2:

ПС. На сите сум ви лут ич не сте активни треба да го барам фан клуб Милан по странава
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Ајмо росоњери малку живо ве молам!!!

Еве ја листата повикани играчи за утре:

Abbiati, Dida, Antonini, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Maldini, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Cardacio, Emerson, Flamini, Pirlo, Inzaghi, Pato, Seedorf, Ronaldinho.

BTW СРАМ ДА МУ Е НА КАРЛИТО ШТО НЕ ГО ПОВИКУВА ШЕВА!!!!!

Што мислите како би било најдобро да се организира поставата?

Еве ви мое мислење
-----------------------Абијати-------------------------

Замброта---Малдини---Каладзе---Јанкуловски

------------------------Пирло---------------------------
-------Бекам--------------------------------------------
------------------------------------Фламини-----------
---------------------Сидорф---------------------------


---------------------------------Роналдињо-----------
-------------------Пато---------------------------------
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.256
Поени од реакции
8.349
Ајмо росоњери малку живо ве молам!!!

Еве ја листата повикани играчи за утре:

Abbiati, Dida, Antonini, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Maldini, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Cardacio, Emerson, Flamini, Pirlo, Inzaghi, Pato, Seedorf, Ronaldinho.

BTW СРАМ ДА МУ Е НА КАРЛИТО ШТО НЕ ГО ПОВИКУВА ШЕВА!!!!!

Што мислите како би било најдобро да се организира поставата?

Еве ви мое мислење
-----------------------Абијати-------------------------

Замброта---Малдини---Каладзе---Јанкуловски

------------------------Пирло---------------------------
-------Бекам--------------------------------------------
------------------------------------Фламини-----------
---------------------Сидорф---------------------------


---------------------------------Роналдињо-----------
-------------------Пато---------------------------------
Солидна постава доволно за да ги победиме гратскиве конкурети и колку толку пак да ни се вратат амбициите за скудетото а иначе незнам дали чичко Дебил би го бутнал фламини во прв план место неговата вечна љубов Амброзини (а и денеска им било празник сигурно му ветил за поклон утакмица со интер)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ахх,очекувајте брилијантна партија од Андреа Пирло,човекот ке ве демантира сите.Очекувам спектакуларен гол од него!
Иначе се согласувам со формацијава два поста погоре од мене.Неможе ништо подобро да се извади освен да го игра Амброзини место Фламини,некако Амброзини ми е потепач:)
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Солидна постава доволно за да ги победиме гратскиве конкурети и колку толку пак да ни се вратат амбициите за скудетото а иначе незнам дали чичко Дебил би го бутнал фламини во прв план место неговата вечна љубов Амброзини (а и денеска им било празник сигурно му ветил за поклон утакмица со интер)
Па мислам дека и Амбро би се снашол на онаа позиција но сепак на Фламини му е најблиску до неговата природна позиција....

Камо некој некако да можеше само да му ја предложи формацијата што ја предложив јас, мислам дека и без Кака никој ништо нема да ни може и можеби сонот за оваа година ке ни се оствари :pehar: :vozbud: :wink:

Но да се вратиме на реалноста Карлито утре ке изигра повлечено, дефанзивно како секогаш (то е то) никогаш нема да изигра со онаа формација која ја предложив и ништо не можеме во врска со тоа.... Тој знае дека најдобрата одбрана е нападот, секој го знае тоа СЕКОЈ!!! Но карлито ке си продолжи по свое и утре..... и следното коло и така се до крај... Камо само да можеше некој од челницине на Милан да ги следи нашите размислувања (размислувањата на фановите се разбира) пред секој натпревар ..... мислам дека се би било поинаку.... ПОВЕЌЕ ГЛАВИ СЕ ПОПАМЕТНИ ОД ЕДНА..:wink:


FORZZA MILAN!!! :vozbud:

:helou:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
formacijata sto e pogore e mnogu ofanzivna za anceloti ako tie igraci igraat prva postava mislam deka flamini ke igra do pirlo i ke imame dva vezni a sidorf ke ide kaj flamini a roni kaj sidorf.


p.s neam MK bukvi

FORZA MILAN !!!!!!!!!!!

utre ke tepame 2:1:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom