Омилена/ни марки на автомобили

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Све што е Германско ми е омилено.. Ауди, Беемве :P, Мерџо, Фолцваген итн.. :toe:
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Њемачки су све добри али мерцедес е најјачи. Перформанси, модерен дизајн и елегантност во едно.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
5
Omilena mi e BMW no bi vozel i MERCEDES ili AUDi. Tie 3 marki se najdobri spored mene.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
51
Поени од реакции
2
NAJKVALITETNOTO I NAJDOBROTO VO SVETOV SE PROIZVEDUVA OD JAPONIJA (MOBILNI TELEFONI, TELEVIZORI, I SE DRUGO, I NAJPOZNATITE MARKI VO SVETOT SE JAPONSKI PANASONIC, SONY, SAMSUNG, LG, SIMENS.... I MNOGU DRUGI A ZA KOLI DA NE ZBORUVAME MISLAM DEKA SE ZNAE

TOYOTA, HONDA, MITSUBISHI, LEXUS, ACURA, MAZDA, I MNOOOOGUUUU DRUGI TOA SE NAJKVALITETNITE AVTOMOBILI VO SVETOT NAJSPORTSKI AVTOMOBILI VO SVETOT PRIMER E NISSAN GT-R PA HONDA CIVIC ŠO E NA SLIKAVA KOJA BEZ TURBINA ZNAČI BEZ TURBINA IMA 200 KONJA ZA RAZLIKA OD GOLFOT GTI ŠTO IMA TURBINA A MU VADAT 200 KONJA. KOGA NA HONDA SE STAVA TURBINA TOA SE VIKA TUNING I TUKA VEKE NIKOJ NE SI IGRA SO KOLATA EVE PRIMER
VW KANTA BIL I KANTA KE OSTANE NAJGOLEMITE FANOVI NA VW NIKOGAŠ NEMAAT SEDNATO VO JAPONSKO VOZILO, BEZ NAVREDA NEMOZAM DA KAZAM LOŠ ZBOR ZA BMW ILI MERCEDES IAKO NE SE JAPONSKI ŠO E DOBRO E DOBRO NEMA KOMENTAR


 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
NAJKVALITETNOTO I NAJDOBROTO VO SVETOV SE PROIZVEDUVA OD JAPONIJA (MOBILNI TELEFONI, TELEVIZORI, I SE DRUGO, I NAJPOZNATITE MARKI VO SVETOT SE JAPONSKI PANASONIC, SONY, SAMSUNG, LG, SIMENS.... I MNOGU DRUGI A ZA KOLI DA NE ZBORUVAME MISLAM DEKA SE ZNAE

TOYOTA, HONDA, MITSUBISHI, LEXUS, ACURA, MAZDA, I
MNOOOOGUUUU DRUGI TOA SE NAJKVALITETNITE AVTOMOBILI VO SVETOT NAJSPORTSKI AVTOMOBILI VO SVETOT PRIMER E NISSAN GT-R PA HONDA CIVIC ŠO E NA SLIKAVA KOJA BEZ TURBINA ZNAČI BEZ TURBINA IMA 200 KONJA ZA RAZLIKA OD GOLFOT GTI ŠTO IMA TURBINA A MU VADAT 200 KONJA. KOGA NA HONDA SE STAVA TURBINA TOA SE VIKA TUNING I TUKA VEKE NIKOJ NE SI IGRA SO KOLATA EVE PRIMER

VW KANTA BIL I KANTA KE OSTANE NAJGOLEMITE FANOVI NA VW NIKOGAŠ NEMAAT SEDNATO VO JAPONSKO VOZILO, BEZ NAVREDA NEMOZAM DA KAZAM LOŠ ZBOR ZA BMW ILI MERCEDES IAKO NE SE JAPONSKI ŠO E DOBRO E DOBRO NEMA KOMENTAR

Ај просветли ме, кои се тие МНООООГУ ДРУГИ производители на автомобили од Јапонија што ги испушти?

И шо имат врска производителите на електроника во целиот муабет? Патем, SIEMENS е германски, LG и SAMSUNG се Корејски. Да не ти напоменувам дека SONY веќе 3 години ги препакува панелите на SAMSUNG во нивни кутии и ги продава како BRAVA. И сите производители на електроника прават делови и ги склопуваат производите во Малезија и Кина.

И црвениот фонт ако ти недостига, обратими се да ти објаснам како и зошто сум го “нормализирал“.

А за VW ич немој да спомнуваш, HONDA и TOYOTA како да го фатиле горнион за мадиња, па возилата им се поскапи и од Mercedes и Audi.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
51
Поени од реакции
2
Ај просветли ме, кои се тие МНООООГУ ДРУГИ производители на автомобили од Јапонија што ги испушти?

И шо имат врска производителите на електроника во целиот муабет? Патем, SIEMENS е германски, LG и SAMSUNG се Корејски. Да не ти напоменувам дека SONY веќе 3 години ги препакува панелите на SAMSUNG во нивни кутии и ги продава како BRAVA. И сите производители на електроника прават делови и ги склопуваат производите во Малезија и Кина.

И црвениот фонт ако ти недостига, обратими се да ти објаснам како и зошто сум го “нормализирал“.

А за VW ич немој да спомнуваш, HONDA и TOYOTA како да го фатиле горнион за мадиња, па возилата им се поскапи и од Mercedes и Audi.
drugar honda i toyota ne gi fatile nikoj zajajca i nemaat skapi koli, samo kutiite od vw se mnogu evtini. cenata se znae na što se bazira, neznam koliu si informiran ama za najrasiplivi avtomobili testot bese napraven na 17.2.2009 i vw golf 5 go deleše 18 mesto so KIA, epa ete ja cenata a inaku komšijava ima passat od 2005 pa za rebras kaiš i ulje na servis mu zemaa 1500 evra, vo toa e poentata vw go prodava "evtino" voziloto a posle na servis si gi vraka parite a da ne pravime pa za lambičeto vo predniot lev far na passatot mu e pregoreno pa ne go menjaval, go prasav zosto mi rece 200 evra mi baraat da mi go smenat a mi pregore za 2 godini, kako da go smenam koga znam deka nema da odi poveke od dve godini, toa e kvalitet a i golf 1 2 3 tie pa da ne pravime muabet, gi imaat najevtinite delovi a najrasiplivi, bravata na vratata 100000 pati se rasipuva, kupuvaš nova a najskapata nova brava e 200 den. i okolu eden mesec ja koristiš bez defek :)) prašaj zošto od 2000 do 2010 za najverni sopstvenici dobi prva nagrada HONDA, zatoa šo koj kupil honda ne se otkazuva od nea.
inaku za sony simens i tn. sakav da kazam samo deka najdobroto ne ispaga od germanija i deka najjakata tehnologija se proizveduva vo aziskite zemji,
 

mamba

UNITED MACEDONIA
Член од
13 декември 2009
Мислења
93
Поени од реакции
3
drugar honda i toyota ne gi fatile nikoj zajajca i nemaat skapi koli, samo kutiite od vw se mnogu evtini. cenata se znae na što se bazira, neznam koliu si informiran ama za najrasiplivi avtomobili testot bese napraven na 17.2.2009 i vw golf 5 go deleše 18 mesto so KIA, epa ete ja cenata a inaku komšijava ima passat od 2005 pa za rebras kaiš i ulje na servis mu zemaa 1500 evra, vo toa e poentata vw go prodava "evtino" voziloto a posle na servis si gi vraka parite a da ne pravime pa za lambičeto vo predniot lev far na passatot mu e pregoreno pa ne go menjaval, go prasav zosto mi rece 200 evra mi baraat da mi go smenat a mi pregore za 2 godini, kako da go smenam koga znam deka nema da odi poveke od dve godini, toa e kvalitet a i golf 1 2 3 tie pa da ne pravime muabet, gi imaat najevtinite delovi a najrasiplivi, bravata na vratata 100000 pati se rasipuva, kupuvaš nova a najskapata nova brava e 200 den. i okolu eden mesec ja koristiš bez defek :)) prašaj zošto od 2000 do 2010 za najverni sopstvenici dobi prva nagrada HONDA, zatoa šo koj kupil honda ne se otkazuva od nea.
inaku za sony simens i tn. sakav da kazam samo deka najdobroto ne ispaga od germanija i deka najjakata tehnologija se proizveduva vo aziskite zemji,
Германец е добар али Јапонец е најдобар му нема рамен во квалитет. Погледнете на сите тестови за најквалитетни коли првите места секогаш ги заземаат јапонците (хонда, мазда, тојота...).
Добро кажа RACER кој возел јапонска кола не се откажува повеќе од неа, така и зет ми купи МАЗДА и ја има од 2004 год. (произведена 1999) нема ништо сменето освен потрошен материјал (филтри, моторно масло, акумулатор и сл.) и вели во иднина само јапонска кола ништо друго.
Јас гласам за HONDA ACCORD или CIVIC.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
51
Поени од реакции
2
Германец е добар али Јапонец е најдобар му нема рамен во квалитет. Погледнете на сите тестови за најквалитетни коли првите места секогаш ги заземаат јапонците (хонда, мазда, тојота...).
Добро кажа RACER кој возел јапонска кола не се откажува повеќе од неа, така и зет ми купи МАЗДА и ја има од 2004 год. (произведена 1999) нема ништо сменето освен потрошен материјал (филтри, моторно масло, акумулатор и сл.) и вели во иднина само јапонска кола ништо друго.
Јас гласам за HONDA ACCORD или CIVIC.

odlično poznavam mnogu luge što vozat mazda i nikogaš nema da ja smenat, primer eden moj prijatel ima mazda 323 1996 godina, mazdata ima pominati nešto poveke od 400 000 kilometri, on e vtor gazda i ja ima od 2000 godina. dosega ništo rasipano samo potrošen materijal a kolata e vozena i na mnogu dolgi relaciii: primer ima odeno francija španija germanija ŠVETSKA i dosega nikogaš ne ostanal napat, pred eden mesec počna da se sluša rebrast kaiš pa otide da go zameni inaku ne menjava ništo :) čekaše da se sčušne rebrastiot deka e za menjavanje pa neznaeše šo mu sviri, koga ja slušnav mu rekov odma da ja nosi na servis :D kaiš nemal smeneto dolgo vreme :pos2: toa e čovek što e zadovolen so negovata kola, samo vleguva i vozi i normalno benzin stava :):)

inaku MAMBA gledaš vo vistinski pravec, HONDA accord ili civic toa e nešto neuništlivo gledaj go linkov i ke vidiš na honda civic što se i pravat bez alspluh pa duri namesto ulje vo motorot i stavaat voda ladna na pregrean motor i pak ja palat, dušata i ja vadat ama kolava ne popušta :) vidi pa čekam komentar

http://www.autoplus.com.mk/?pid=406

klipov za žal nema zvuk ima nekoja muzika vo pozadina, ednaš go najdov na net i so zvuk ama go izgubiv i nemozam povtorno da go najdam
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
BMW & WV РУЛЗЗ!!!!!!!!! Д бест!!!!
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
HONDA со V-tec мотор крајјј.:vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
drugar honda i toyota ne gi fatile nikoj zajajca i nemaat skapi koli, samo kutiite od vw se mnogu evtini. cenata se znae na što se bazira, neznam koliu si informiran ama za najrasiplivi avtomobili testot bese napraven na 17.2.2009 i vw golf 5 go deleše 18 mesto so KIA, epa ete ja cenata a inaku komšijava ima passat od 2005 pa za rebras kaiš i ulje na servis mu zemaa 1500 evra, vo toa e poentata vw go prodava "evtino" voziloto a posle na servis si gi vraka parite a da ne pravime pa za lambičeto vo predniot lev far na passatot mu e pregoreno pa ne go menjaval, go prasav zosto mi rece 200 evra mi baraat da mi go smenat a mi pregore za 2 godini, kako da go smenam koga znam deka nema da odi poveke od dve godini, toa e kvalitet a i golf 1 2 3 tie pa da ne pravime muabet, gi imaat najevtinite delovi a najrasiplivi, bravata na vratata 100000 pati se rasipuva, kupuvaš nova a najskapata nova brava e 200 den. i okolu eden mesec ja koristiš bez defek :)) prašaj zošto od 2000 do 2010 za najverni sopstvenici dobi prva nagrada HONDA, zatoa šo koj kupil honda ne se otkazuva od nea.
inaku za sony simens i tn. sakav da kazam samo deka najdobroto ne ispaga od germanija i deka najjakata tehnologija se proizveduva vo aziskite zemji,
не ми бегај од прашањето погоре... чекам одговор.

Патем тебе ако те ЛАЖАТ мене никој неможе да ме излажи дека 5 литри масло и 1 ребрасти каиш чинат 1500 евра. Уствари 5 литри најскапо масло чини 100 евра, така да 1400 евра за ребрасти каиш е незамисливо. Ела заедно ке одиме во Porcshe Macedonia и ќе ти кажат колку е редовен сервис за Пасат. За сијаличката неможам да коментирам, има секакви ретарди по светот што незнаат да сменат проста сијалица. Не е rocket sience, сијалица е да го ебам.

A за цените види си тука. Хонда Цивик е 19 000 евра основен модел. Тоа ти е еднакво на Голф 6 или Ауди А3 + два од горенаведените твои сервиси по 1500 евра! Хонда Акорд е 23,000 евра или колку ауди а4 или пасат. Слични се и цените на Тојота. А да не ти споменувам останатите авто производители што се упола поевтини од Јапонците. Две ќе купам бе, и гарантирам дека две возила (макар и Дачија) ќе изодат појќе од едно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom