Стари, а добри игри

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Бидејќи до крајот на летово имав крш од компјутер, памтењето не ме напуштило сеуште па ќе наредам неколку добри игри а стари. Пред да го земам веќе починатиот компјутер имав 386ка а на неа неколку игри меѓу нив all time favourites: Civilization1, Wolf 3d, Blake Stone, Duke Nukem II Commander Keen,1,2,3,4,5,6,dreams (болдираните се оние што и подоцна ги искамчив на новиот компјутер( сега бог да го прости)) F15 Strike eagle,Prehistorik2, Das Boot, Mortal combat... Тие се. Е после кога го зедов веќепочиатиот компјутер имав покрај некои од преживеаниве, уште неколку.... Age of Empires 1,2 (со expansion pack-oвите), The Sims (од прва до последна) Anno 1503 (кој и ден денешен си го чувам во компјутерот заедно со АОЕ2) Tomb Raider 3 и 4, MDK1, Blood 2 the chosen, Metal gear Solid 2 (онаа кога треба да ја спасува девојката од неговиот луд брат) GTA2... и....то.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Се сетив на No One Lives Forever. Jaка игра

 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Gledam taja Anno mnogu ja falite.Daj nekoj neka kazi so e fintata na igrata so se desava i dali ima nekoj slicna na nea za primer :)

p.s toj so znaj od kaj da se zemi neka pusti link po pp oti na torentive slabo ja ima :)
 
H

-HRO

Гостин
E se igrase metal slug dosta!Na fliperi porano lelele!Da ne znae nekoj od kaj moze da se simnat metal slug?Kako antologija nesto?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Јас ја играв неодамна (мислам дека беше metal slug или слично) на www.y8.com.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.414
Поени од реакции
7.751

Игра која не ја доби заслужената популарност поради презаситеноста на пазарот во тоа време (2002-2003).
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
НАЈДОБРАТА

Prince of Persia


Star Craft - прва стратегија што сум ја играл, и најдобра


NFS Underground 2


Ах Симс 2 :)
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Абе зш никој не ја стаил игрицава многу е добра
JazzJack rabbit
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Praetorians, Luv this game.



Edit: Некој да ми прати линк по ПП, за метал слуг?

ПоздравЧе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom